docieplenie budynku wata mineralną

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2007, 8:21

5 cm styropianu za prawie 40 cm ytongiem marginalnie powstrzyma ciepło, które ma piękną "autostradę " do gruntu. Natomiast zdecydowanie utrudni wysychanie ściany po zimie. Zimą Ytong będzie chłoną wilgoć z wnetrza domu a styropian utrudni po zimie oddawanie wilgoci.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2007, 8:25

Oczywiście twoja koncepcja byłaby sensowna, gdyby w przyrodzie rządziły prawa "fizyki" budowli. Takie ułożenie styropianu byłoby super gdybś nie chciał wpuszczać zimna, a wilgoć w ścianie byłaby wyłącznie z podciągania z gruntu, lub z zewnątrz.

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 17 lip 2007, 22:00

Matole bredzisz !

Przypominam cio sam napisałeś:
Docieplając domy niskiej zabydowy z zewnątrz zabezpieczasz je przed wnikaniem zimna.

Besztasz samego siebie !!!
Masochista ???

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 lip 2007, 9:04

Mało tego, że napisałem dalej to podtrzymuję.
Cytat:
Docieplając domy niskiej zabydowy z zewnątrz zabezpieczasz je przed wnikaniem zimna.
PONIEWAŻ TYLKO W "FIZYCE " SZANOWNEGO PANA ZIMNO WCHODZI , A W MOJEJ CIEPŁO WYCHODZI, TO JA DAJĘ IZOLACJĘ TERMICZNĄ PRZED NOTORYCZNYM ODBIORNIKIEM CIEPŁA JAKIM JEST MUR NA FUNDAMENCIE. ZABEZPIECZAM FOLIĄ OD ŚRODKA PRZED WILGOCIĄ. WSZYSTKO UZUPEŁNIAM PRECYZYJNYM OGRZEWANIEM I SKUTECZNĄ WENTYLACJĄ.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów