Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

luna0
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2013, 11:45
Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

autor: luna0 » 18 wrz 2013, 12:31

Witam , w zeszłym roku została wykonana u mnie podłogówka po zakończeniu prac została ona sfotografowana i zalana wylewką. w ziemie mnie nie było więc była włączona tylko na systemie antyzamarzeniowym. Tego roku okazało się że jest zapowietrzona , hydraulik który przyszedł ją odpowietrzyć po oglądnięciu zdjęć stwierdził że jest fatalnie wykonana. Mianowicie za duże przerwy pomiędzy rurkami za mało obwodów . Załączam zdjęcia proszę o subiektywną opinię czy będzie ona wystarczająca do ogrzania 70m2. Z góry dziękuje za opinie.
Pozdrawiam Alicja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rem65
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2006, 10:21
Lokalizacja: Nowa Sól
Re: Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

autor: rem65 » 18 wrz 2013, 16:06

Tak jakoś niestarannie... co mi się rzuciło w oczy to brak taśm przyściennych przy ścianach o odpowiedniej grubości, brak zagęszczenia rurek przy drzwiach balkonowych, brak peszli na dolatacjach chyba że posadzka jest z anhedrytu ale i tak powinny być przy wejściu do rozdzielacza.
No taka amatorszczyzna jednym słowem.
Pewnie był tani instalator :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

autor: Bolas » 19 wrz 2013, 12:34

Zgadzam się z kolegą wyżej. Poważny błąd to brak taśmy dylatacyjnej chyba że położyli ja po zrobieniu zdjęć. Ale jakieś wielkiej tragedii nie ma będzie grzać na pewno choć wydaje mi się że przy oknach i ścianach zewnętrznym jest zagęszczona rura. Na pewno nie ma jej za mało chyba że dom nieocieplony zużywający ponad 100W/m2 to może być problem. Nie przejmowałbym się bardzo.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

autor: Bolas » 19 wrz 2013, 21:10

automaty lubią się zawieszać ale podłogówkę też nie jest łatwo odpowietrzyć jeżeli się nie ma do tego odpowiednich narzędzi dlatego wolę stosować separatory powietrza na instalacjach podłogowych.

LubPol
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 sie 2013, 18:06
Kontaktowanie:
Re: Podłogówka czy jest dobrze wykonana (zdjęcia)

autor: LubPol » 21 wrz 2013, 11:15

Najlepiej wezwać do wykonania całości ogrzewania podłogowego dobrą i fachową ekipę,gdzie będziemy mieć pewność co do jakości,to moim zdaniem bardzo ważna sprawa. Jak ostatecznie wygląda instalacja? Udało sie wszystko prawidłowo wykonać?
kotły ogrzewania centralnego.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości

Gotowe projekty domów