Jak zabezpieczyć ścianę

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kolezankamanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2013, 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
Jak zabezpieczyć ścianę

autor: kolezankamanka » 04 wrz 2013, 11:34

Witam serdecznie

Jestem w trakcie remontu i właśnie zajmuję się kuchnią.
Meble kupione i niemal wszystko zaplanowane. Problem jest tylko jeden.
Co na ścianie między szafkami stojącymi a wiszącymi?

Kuchnia została zaaranżowana w takim powiedzmy "wiejskim stylu". Dlatego, z góry rezygnuję z tych nowoczesnych rozwiązań w stylu pleksi lub szkło. A niestety na kafle brakuje mi czasu. No bo przede wszystkim remont robię sam a kafli nigdy nie układałem.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jak zabezpieczyć ścianę

autor: Enerbau » 04 wrz 2013, 21:15

Najprościej i najtaniej wyjdzje przycięcie płyty GK, którą następnie przyklei się klejem (do płyt GK) do ściany.
Taką płytę należy zagruntować gruntem uniwersalnym i pomalować w kolorze dopasowanym do mebli, farbą lateksową. Łatwe do wykonania i utrzymania w czystości. Krawędzie płyty uszczelniamy silikonem w kolorze farby.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jak zabezpieczyć ścianę

autor: JanekC » 06 wrz 2013, 14:03

Poszukaj w Google kamienia dekoracyjnego stara cegła, według mnie pasuje do stylu wiejskiego, myślę, że byłoby to nie tylko trwałe, ale również ładnie wyglądałoby, nie tworząc jakiejś zawieruchy w aranżacji kuchni.

[/img]

Mawrel
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2009, 10:32
Re: Jak zabezpieczyć ścianę

autor: Mawrel » 09 wrz 2013, 21:22

Tak czerwona cegła albo może jakaś jasna? Bruk bet ma fajne cegły, to mogę polecić. Widziałem niedawno taką wystawową bardzo fajną aranżacją z czerwoną cegłą w roli głównej.

gamarkon
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwie 2012, 20:59
Lokalizacja: malopolska
Kontaktowanie:
Re: Jak zabezpieczyć ścianę

autor: gamarkon » 12 wrz 2013, 0:03

Może spróbować wstawić tam płytę meblową w kolorze odpowiadającym korpusom lub frontom. Całość będzie się komponować, jest łatwe w utrzymaniu czystości, proste w montażu i cena też raczej nie wygórowana, w pierwszej lepszej stolani dotną taką formatne, koszt ok 25-30zł/m2 + cięcie o oklejenie.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości

Gotowe projekty domów