wavin co o tym producencie ?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

min
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2007, 10:27
wavin co o tym producencie ?

autor: min » 14 lip 2007, 11:11

Mam do wybudowania 4 szeregowe budynki ( bawię sie małego dewlopera :) ) projektant wpisał mi na wszystki mozliwe instalacje systemy wavina, CO, ciepła i ziman woda kan wew niskoszumowa , kan zew , przyłącza wody i gazu i kan a nawet separator. Jest plus tego wszystkiego bo dostanę dobry rabat u dystrybutora i będę miał wszystko od jednego producenta. Gorzej to wypada cenowo, nie są to najtańsze produkty ! za to samo innych producentów z chin mogłe zapłacić połowę mniej ! a przecież to nie jest jakaś wyższa technlogia tylko kawałki plastiku.
CO RAZDZICIE ? szukać tańszych rozwiązań czy brać projet tak jak leci ?
PS szukam instalatorów z terenu śląska i małopolski zainteresoanych podpisaniem umowy na wykonie instalacji na tym obiekcie :?:

Marcin251176
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2007, 8:00
Lokalizacja: mazowieckie

autor: Marcin251176 » 15 lip 2007, 11:16

Witam, w/g mnie lepiej stosowac w takim przypadku materialy lepszej jakosci...a jesli chodzi o kanalizacje to wcale nie jest tak ze to bedzie ta sama jakosc w przypadku tanich produktow....ja spotkalem sie z pekajacymi rurami kanalizacyjnymi juz w chwili ich montowania...polecam wiec racej trzymac sie np. wavina. Unikniesz w ten sposob pozniej klopotow z poprawianiem usterek itp.
Pozdrawiam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 15 lip 2007, 21:31

Kanaliza Wavina różni sie ceną on innych dlatego,że jest sporo grubsza.Wg mnie nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o rozprowadzenia w poziomie,jednak na piony lepiej było by jednak zastosować grubsze rury,a to dlatego,że lepiej tłumią hałas spadającego ''wodospadu'' z dodatkami.
Co do instalacji wodnej to jest wiele systemów tańszych i równie dobrych ,choćby PP czy PeXAlPeX.
Gdyby inwestorzy przejmowali się projektami,to w Polsce został by tylko Viessmann,Purmo i Vaillant.Reszta poszła by z torbami.
Czy oni im dają w łapę :roll:
adam

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Chinszczyzna

autor: Paweł_Małek » 17 lip 2007, 21:00

Nie kupuj chinszczyzny, ani "polskich" producentow produkujacych w chinach (np Diamond, Ferro) - ta cena nie bierze sie z powietrza tylko z tandety!
Np na 10 zaworow kulowych Diamond 8 po miesiacy bylo do wymiany (zakleszczona kula, urwane wrzeciono!)
po9dobnie jest z "marketowymi" "made in china", "made in PRC" grzejnikami, rurami i innymi materialami - nieraz robilem poprawki po tym jak ktos tanie g....o zalozyl
Kto tanio kupuje ten 2 razy kupuje!
A straty z razie awarii beda o wiele wieksze niz wartosc materialu!

jarsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:32

autor: jarsa » 19 lip 2007, 20:39

witam ,
jezeli chodzi o kanalizacje to wszystko ok
jezeli chodzi o c.o. to są lepsze firmy
np: uponor.com
polecam i uwazam ze wiem co mówie - sprawdzone!!!! :o

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 29 lip 2007, 11:22

ABSOLUTNIE WAVIN GODNY POLECENIA.
cena jest bardzo niska w stosunku do jakości, nie prawda, ze jakość nie ma znaczenia..

karan
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:33
Lokalizacja: Łaziska

autor: karan » 30 lip 2007, 10:13

Napiszę tylko tyle: dotarła do mnie ostatnio dostawa rur i kształtek PCV od regionalnego producenta. Cenowo podobnie jak w przypadku np. Poliplastu. W momencie odbioru spisałem od razu reklamację na wymianę ok. 50% towaru. Nierówne kielichy o końcówkach jajowatych nie wspomnę, zbyt mocno zaciągnięte opaski na widocznie zbyt świeżych rurach (rury kwadratowe) itd. Po tygodniu leżakowania na zewnątrz przy słabym nasłonecznieniu kolejne 30% zamieniło się w łuki. Jeśli znasz jakiegoś producenta w twoich okolicach i wiesz, że nie produkuje śmieci, a chcesz spróbować zaoszczędzić to proszę bardzo. Na pewno nie będzie to jednak jakość Wavina.

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 26 sie 2007, 21:26

Ehh to były czasy gdy rurę Vavina można było wykorzystać w 100% (kielichowanie na gorąco) :lol:

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 27 sie 2007, 1:14

Sprzedawałem Wavina. Dobry producent, kupe kasy mają zainwestowane w technologie (na własne oczy widziałem). Ktoś napisał o iponorze. Jezeli w projekcie znajduje się BorPlus, to jest to ten sam BorPlus który jeszcze 3 lata temu sprzedawał Uponor. Wavin odkupił fabryke w Sochaczewie. Jezeli chodzi o Pex/Al/Pex, to zdecydowanie polecam Togris ewntulanie Uponoowski Unipipe. Dlaczego? Kształtki sa zaciskane.. Po zaciśnieciu kształtki, nic juz z nia ne zrobisz. Nie tak jak z tymi skrecanymi i oringiem. Odpuść sobie, chyba, że chcesz zrobić tanio. Ale będziesz się z tym bujał późiej.
Napisałeś, ze masz kanalizę niskoszumową. Zweryfikowałbym, czy na pewno takiej potrzebujesz. System ten jest prawie kilkukrotnie droższy od zwykłej kanalizy.

komarr

autor: komarr » 27 sie 2007, 8:20

Znajdź przedstawiciela handlowego i negocjuj cenę.

BAL-MAL
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2007, 9:21
Lokalizacja: Lublin

autor: BAL-MAL » 28 sie 2007, 21:15

Chińczyka odradzałbym zupełnie, ale można poszukać równie dobrych i tańszych producentów.
Np. KAN, Kisan, Multyrama, TC
Kanalizacja Magnaplast, (zwykła bo z tą niskoszumówką to chyba przesada)
Jakość porównywalna, a można trochę zaoszczędzić.
Za biedny jestem na zakupy w marketach.

min
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2007, 10:27

autor: min » 11 sty 2009, 17:12

Wracam po 2 latach, zamontowałem na calośi Wavina łącznie z kanalizacja niskoszumową AS, Okazało się że nie było tak tragicznie drogo - choc tanio też nie :) Pogadałem z handlowcem tak jak radził ktoś z Was i rzeczywiście się chłop postarał z rabatem a nawet mi maszynę do połączeń pożyczył bo mój instalator nie znał tego systemu. Ale co najważniejsze, mieszkam, pracuję w tym domu i nic sie nie dzieje złego od tej pory. Żałuje tylko że kupiłem tanie okna , spędza mi to sen z powiek !!! ale to juz tak na marginesie. Jak się w końcu człowiek wybuduje i wszystko mu działa jak należy to się gęba sama cieszy. Nigdy bym nie oszczędzał na budowie domu w którym jest moja rodzina.

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
wavin

autor: mezik0 » 11 sty 2009, 20:48

kanalizacje wykonuje przeważnie z rur wavin nie miałem z nimi żadnych problemów trochę cenowo wychodzi drogo, ich wada to że ciężko się rozbierają poza tym jest okej, rozbierałem w ziemi 15letnie rury podróby rozsypywały się w rękach no i na gorąco dają się łączyć bez problemowo do wody i co też używam wavinu no i kan jak narazie bezproblemowo


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości

Gotowe projekty domów