Jak zagospodarować kącik w łazience?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

justynab
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2013, 16:21
Jak zagospodarować kącik w łazience?

autor: justynab » 03 sie 2013, 16:58

Witam,

Mam problem z zagospodarowaniem miejsca w rogu łazienki, pomiędzy kabiną prysznicową a blatem z umywalką (odległość zarówno od kabiny, jak i od blatu do rogu ściany to ok. 75 cm). Najchętniej widziałabym tu jakąś szafkę zrobioną na wymiar, ale zupełnie nie mam na nią pomysłu. Zależy mi na tym, żeby była funkcjonalna i pomieściła sporo rzeczy będzie to jedyny mebel w łazience. Ale czy ma być ona narożna czy zwykła, jaka wysokość będzie dobra do lustra czy wyżej, cała zamykana czy też jakieś otwarte półki? Mam mnóstwo wątpliwości jak je wszystkie rozwiać, żeby szafeczka była pojemna, ale żeby nie przytłaczała niedużej łazienki? Pomożecie? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


Obrazek

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jak zagospodarować kącik w łazience?

autor: Enerbau » 04 sie 2013, 23:36

W małej łazience należy wykorzystać każdy skrawek powierzchni. Moim zdaniem najlepsza byłaby szafka trójkątna 50 cm częściowo otwarta po środku, robiona na wymiar, kolorystycznie dopasowana
do ceramiki (drzwiczki).

justynab
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2013, 16:21
Re: Jak zagospodarować kącik w łazience?

autor: justynab » 05 sie 2013, 9:40

Szafka trójkątna brzmi dobrze, drzwiczki proste czy może zaokrąglone? Wysokość do końca lustra będzie w porządku?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jak zagospodarować kącik w łazience?

autor: Enerbau » 05 sie 2013, 17:48

Standartowo robi się do końca lustra. Kształt drzwiczek jest kwestią gustu. Taniej wyjdzie przy prostych kształtach i bardziej będzie komponować z lustrem, które jest prostokątne :)

masterszef
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2013, 13:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Jak zagospodarować kącik w łazience?

autor: masterszef » 10 sie 2013, 11:48

Można zakupić wiklinowy narożny kosz na bieliznę z całą pewnością znajdzie się rozmiar, który wpasuje się w tą lukę, ponadto można powiesić jaką narożna półeczkę
Moon Pearl - Wiklina dla Ciebie i Twojego domu.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

Gotowe projekty domów