Zawżony kosztorys !!!co z tym zrobić???

Wybór wykonawcy często decyduje o tym, czy budowa lub remont domu będzie miłym wspomnieniem, czy trudnym przeżyciem, a dom - wymarzonym miejscem do mieszkania czy katalogiem błędów. Jak wybrać dobrego, rzetelnego wykonawcę? Tu możesz polecić sprawdzone ekipy i poznać opinie o wykonawcach, których zamierzasz zatrudnić.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:30
Lokalizacja: Z nad morza
Zawżony kosztorys !!!co z tym zrobić???

autor: Palmer » 23 cze 2007, 11:40

Wykonawca zawyżył kosztorys (potwierdziło to dwóch inspektorów nadzoru ,nie chcieli brać sprawy powiedzieli że to pachnie prokuratorem) a my (wspólnota) podpisaliśmy umowę na remont z wykonawcą i dowiedzieliśmy sic o tym po fakcie co z tym fantem zrobić.Puki co wstrzymaliśmy remont i szukamy inspektora z poza układu.
RUSH

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 cze 2007, 11:58

Po podpisaniu umowy chyba raczej niewiele można zrobić. Ale można powalczyć przy odbiorze. "Wasz " inspektor znajdzie coś by nie zapłacić lub zapłacić częściowo.

Palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:30
Lokalizacja: Z nad morza

autor: Palmer » 23 cze 2007, 14:24

Dzięki , tak myślałem. :-(((( ,
RUSH

Awatar użytkownika
OSCAR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 lip 2007, 17:22
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

autor: OSCAR » 03 lip 2007, 8:19

Z tego, co się orientuję to nasze prawo działa troszkę inaczej. Gdyby to było takie proste to każdy budowałby się za free. Wszystko zależy od umowy i zastanawiam się jak można doradzać nie widząc umowy?? Bardzo mnie to dziwi, bo umowa może być tak sformułowana, że wspólnocie nic się nie należy!!
Naprawdę nie chcę się czepiać, ale to nie jest takie proste ("Wasz " inspektor znajdzie coś by nie zapłacić lub zapłacić częściowo). Jeszcze nie widziałem idealnej budowy i większość ludzi zgodzi się z tym, że „Jak się chce psa uderzyć to i kija się znajdzie”
Gwarancja Solidnego Domu


Wróć do „Porozmawiajmy o wykonawcach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów