Jaki kolor ścian do sypialni?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sundaysun
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:21
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: sundaysun » 07 lip 2013, 10:14

Do sypialni ciekawym kolorem może byc jasny lub ciemny fiolet - jak kto woli. Bardzo dobry efekt mozna uzyskac farbą Flutex 5 od Fluggera.

jolkajolantakram
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 sie 2012, 9:16
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: jolkajolantakram » 08 lip 2013, 14:26

Podobno najlepiej niebieski na ściany, bo relaksuje i obniża ciśnienie :)

sundaysun
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:21
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: sundaysun » 08 lip 2013, 14:44

Do paneli bardzo dobra jest ta farba:
http://flugger.pl/Farby/Do_wnetrz/Farby ... %20HI%2020).aspx

Oczywiscie to zależy od gustu, ta farba jest w półmacie, w ofercie mają też inne rodzaje.

Blomus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2012, 11:42
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Blomus » 12 lip 2013, 12:45

A może zamiast farby kolorowe fototapety? Firma Minka ma w swojej ofercie bogaty wybór ekologicznych tapet, które nie tylko są naturalne ale również łatwe w montażu. Spośród wielu propozycji możecie znaleźć najmodniejszą w tym sezonie miętę oraz motyw marynistyczny. Delikatne wzory i jasne kolory to coś, co przygotowaliśmy specjalnie dla tych ceniących klasykę :) Więcej inspiracji znajdziecie na www.minka.pl


Obrazek
Ekologiczne dekoracje do wnętrz

Awatar użytkownika
kawosz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: kawosz » 12 lip 2013, 14:52

Wg mnie kolory zimne najbardziej pasują, do tego jakieś kremowe, beżowe lub inne cieplejsze, ale pastelowe odcienie. Pasują także kolory ciemne, choć osobiście nie chciałbym mieć w sypialni nic zbyt ciemnego.

Rena88
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2013, 11:37
Lokalizacja: Wrocław / Ingolstadt
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Rena88 » 13 lip 2013, 12:05

Mnie by takie wzorzyste tapety nie bardzo pasowały w sypialni. Jakiś drobny wzór to tak, ale duże grafiki to już nie mój styl.Generalnie ja pójdę w szarości i biele, złamane jakimś intensywniejszym kolorem w dodatkach, Tu mam wizję albo fioletu albo turkusu - z tym ze turkus to już może być za zimno.

Awatar użytkownika
kawosz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: kawosz » 15 lip 2013, 13:17

Wydaje mi się, że fiolet może być zimniejszym odcienie. Turkus to połączenie zieleni i niebieskiego, fiolet niebieskiego i czerwieni. Zarówno czerwień jak i zieleń to odcienie ciepłe, więc możesz sobie odpowiednio dobrać tak wymieszany "turkus" czy "fiolet" aby Ci odpowiadał.
Mi osobiście bardziej w sypialni leży fiolet, ale to Twój dom i Twoja decyzja. ;)

Miru
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2013, 21:37
Lokalizacja: Zamość
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Miru » 19 lip 2013, 22:59

W sypialni razem z żoną postanowiliśmy postawić na biel. Kojarzy nam się z świerrzością i czystością pomieszczenia. Wystarczy jedynie dobrze dobrac meble żeby całość prezentowała się dobrze.

artur12
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, 7:42
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: artur12 » 23 lip 2013, 9:55

Też myślę, że biały do sypialni jest okej :)
Pasuje w sumie do wszystkiego.
Ja z kolei mam kolor fioletowy, jasny i jestem bardzo zadowolony :)
pozdrawiam

anna9864
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, 12:57
Lokalizacja: łódź
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: anna9864 » 24 lip 2013, 13:21

Ja bym się jednak wzbraniała przed czarnym kolorem na ścianie. Pokój może stać się przygnębiający i dosyć ciężko będzie go rozjaśnić dodatkami. Ja w swojej sypialni mam 3 turkusowe ściany, a na jednej położona jest tapeta w podobnej kolorystyce. Pokój nie jest ani bardzo jasny, ani ciemny. Ma za to moim zdaniem pewien wyraz i charakter. :) Do tego dobrałam różne dodatki, np. białe i różowe.

notek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:57
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: notek » 13 kwie 2014, 14:13

czarny kolor to chyba najgordsza mozliwa opcja. ja bym postawil, jesli jest to duze wnetrze, na taki gleboki brudny niebieski polaczony z szarosciami.

WikiMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 paź 2013, 9:25
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: WikiMeble » 05 maja 2014, 10:20

To fakt,pytania odnośnie pasujących kolorów bardzo często są zbyt ogólne i ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dobieramy na zasadzie naszego gustu,warto wstawić też zdjęcia na forum abyśmy zobaczyli pokój,kolor podłogi czy mebli. Każdy szczegół ma znaczenie.
meble online.

Ewelinka111
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2014, 10:41
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Ewelinka111 » 07 maja 2014, 10:54

Gdzieś czytałam , że najlepszy jest fioletowy. Ja mam niebieski i do tego nad łóżkiem fototapetę. Swoją kupiłam tutaj http://www.pictory.pl/ Polecam

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: PiotrNiski » 13 maja 2014, 13:23

a może właśnie wrzosowy :) delikatny kolor a przy tym nie razi w oczy i dodatkowo uspokaja :)

Atlantic Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Atlantic Polska » 14 maja 2014, 14:34

Ja bym postawił na pastelowe barwy, najlepiej szary w różnych odcieniach, kawa z mlekiem czy grafitowy. W sypialni kolory powinny być wyważone, nie mogą być za jasne, gdyż nie będzie to naturalne dla odpoczynku nocnego. Takie pastele są właśnie wyważone.


Obrazek


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów