Mokro pod folią na poddaszu

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

r3-owies
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:36
Mokro pod folią na poddaszu

autor: r3-owies » 05 lip 2013, 19:12

Witam wszystkich na forum jestem tutaj pierwszy raz.
Czytałem podobne tematy lecz nie potrafię odpowiedzieć sobie na swój problem na budowlance bardzo bardzo słabo się znam.
Ocieplałem w zimie poddasze robiłem sufit jak i t strych z materiałów surowych deski jak i łaty były jeszcze zamarznięte i surowe. Wykonałem stelaże pod płyty gipsowe z drzewa surowego Dałem wełnę 25 cm pomiędzy krokwie jak i jętki wszytko dokładnie wyciąłem. Całego dachu nie ocieplałem do szczytów brak funduszy. Zrobiłem strych z desek. na jętki dałem folię co mi została z dachu para przepuszczalna o wartości 3000 tzn na górę jętki potem deska podłogi strychu. Pomiędzy jętki dałem wełne a od spodu dokładnie obiłem folią aluminiową sreberko do wewnątrz pokoju wszytko ładnie okleiłem taśmą na łączeniach aluminiową. dach jest kopertowy brak podbitki . Mój problem jest taki, że ostatnio robiłem instalację elektryczną i musiałem rozciąć folię aluminiową okazało się , że pod folią jest mokro i wilgotna śmierdzi wilgocią. Ściągnąłem całą folię z sufitów żeby wełna wyschła . Boki skosów dachu są suche, tylko na całym strychu na sufitach od spodu pod folią jest bardzo wilgotno jak ściągałem folię to się nawet woda wylała . Co może być przyczyną takiego problemu bardzo proszę o pomoc . Przepraszam , że tak chaotycznie to wszytko opisałem . Proszę o pomoc pozdrawiam czy przez to że jak robiłem cała konstrukcje strychu jak i stelaży w zimie z mokrym materiałem mogło to się przez to stać ?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Mokro pod folią na poddaszu

autor: Enerbau » 06 lip 2013, 17:15

Niestety wszystko trzeba zrobić od początku. Wełnę jeżeli się ,to wysuszyć na słońcu. Strych wysuszyć. Położyć elektrykę tak aby kable były pomiędzy folią paroizolacyjną i płytą GK. Folia paroizolacyjna musi być szczelnie połączona ze wszystkimi ścianami przy pomocy specjalnego szczeliwa do tych folii jak również poszczególne pasy folii muszą byś razem sklejone za pomocą taśm
specjalnie do tego przeznaczonych. Nie jest dopuszczalne wiercenie jakichkolwiek otworów pod gniazdka elektryczne bądź wyłączniki w samej foli. Należy nabić łaty dystansowe na krokwie, tak aby elektryka nie miała kontaktu z folią, a do tych łat dopiero przykręcić płyty GK!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mokro pod folią na poddaszu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 lip 2013, 17:26

Poza szczelną paroizolacją - ważna teżjest wentylacja pomieszczeń.

r3-owies
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:36
Re: Mokro pod folią na poddaszu

autor: r3-owies » 06 lip 2013, 22:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Poza szczelną paroizolacją - ważna teżjest wentylacja pomieszczeń.


czy ta wilgoć może być spowodowana tym surowym materiałem, pootwierałem okna właz żeby wszytko przeschło .Czy za szybko zamknąłem tą całą konstrukcje tą folią aluminiową ? Mam zamiar dopiero tym sreberkiem obić ponownie poddasze dopiero na wiosnę żeby to wszytko ładnie przeschło. w korytarzu jak zrobilem przeciąg sytuacja się dużo poprawiła. Bardzo proszę o wskazówki co mam robić

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Mokro pod folią na poddaszu

autor: Enerbau » 06 lip 2013, 22:51

Wskazówki są w moim poprzednim poście. Inaczej się nie da. Wszystko trzeba wyrzucic i pozwolić aby konstrukcja też wyschła!


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów