Wc podwieszany

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

patkab
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2013, 15:44
Re: Wc podwieszany

autor: patkab » 14 cze 2013, 10:05

Teraz takie WC podwieszane to są chyba o wiele bardziej praktyczne niż takie "normalne" stojące na płytkach? Ja mam wc taki wiecie, najzwyklejszy jeszcze z jakimiś wklęsłościami i tam naprawdę ciężko się dostać i posprzątać. Denerwuje mnie to jak nie wiem. A z tego linku wyżej wynika, że inwestycja w podwieszany wc wcale nie jest aż tak strasznie kosztowna.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Wc podwieszany

autor: JanekC » 16 cze 2013, 20:42

Najgorsza sprawa to oczywiście rozkuwanie ściany, ale to jednorazowa robota, z której później płyną właśnie takie korzyści, jak łatwiejsze sprzątanie. I właśnie należy wybrać taki zestaw podtynkowy, który ma największą wytrzymałość, bo po prostu to się z czasem zużywa, a my chcemy by nastąpiło to jak najpóźniej. Dlatego Roca jest moim faworytem.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wc podwieszany

autor: Enerbau » 16 cze 2013, 22:56

Podwieszane WC to dzisiaj standart. Nawet nie trzeba kuć ścian tyko dostawić stelaż i całość okleić płytkami. Dodatkowo uzyskujemy jeszcze dodatkową półkę w łazience.

Awatar użytkownika
kawosz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Wc podwieszany

autor: kawosz » 17 cze 2013, 13:27

Właściwie każda obecnie robiona łazienka ma taką muszlę. Wygląda to i estetyczniej i bardziej komfortowo i nowocześniej. Ja bym się obawiał jedynie, czy spojenie wytrzyma przy większej wadze użytkownika. :wink:

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wc podwieszany

autor: Enerbau » 17 cze 2013, 13:48

Dlatego też stelaż należy obudować podwójną płytą GK. Ja ważę 114 kg i nie zauważyłem u siebie w łazience ani jednej rysy na fugach bądź płytkach.

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Wc podwieszany

autor: Fraczek12 » 28 cze 2013, 7:01

Z czystością i higieną faktycznie wszystko na tak. A czy komuś się zdarzyło mieć problem i musieć rozkuwać? Dopiero się zastanawiam nad tym wynalazkiem i chciałbym wiedzieć na ile takie problemy są powszechne.
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wc podwieszany

autor: Enerbau » 28 cze 2013, 7:04

Jeszcze nie słyszałem o problemach z prawidlowo założonym wiszącym WC. Strachy na lachy. :wink:

Krystek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2012, 14:42
Re: Wc podwieszany

autor: Krystek » 09 lip 2013, 16:27

Chic, z tego co ja się orientuję to Roca daje 10 lat gwarancji na stelaż i 5 lat na miskę, więc chyba tobie nie dali innej, co?

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wc podwieszany

autor: duszek87 » 11 lip 2013, 17:40

Krystek faktycznie 10 lat na stelaż i 5 na miskę, zgadza się. Nie złe masz oko i dużą widzę w tym temacie ;)
Swoją drogą faktycznie ta Roca musi być dobra skoro dają na ten stelaż, aż 10 lat

Awatar użytkownika
kawosz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Wc podwieszany

autor: kawosz » 12 lip 2013, 14:34

Mają mają dobrze ukryte * w tej gwarancji. ;)
To tak jak z butami - niby są te 2 lata na reklamację, ale jak przyjdzie co do czego, to się okazuje, że były źle użytkowane (czyli się w nich chodziło zamiast trzymać w pudełku).

jakubdab
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 25 lut 2013, 13:36
Re: Wc podwieszany

autor: jakubdab » 15 lip 2013, 11:29

ja mam taki stelaż delfina i nawet jak teściowa siada to się nie stresuję, a waży niemało :D
http://www.nokaut.pl/stelaze-i-zestawy- ... tailedInfo
jakubdab

aga_zygalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2013, 21:23
Re: Wc podwieszany

autor: aga_zygalo » 21 lis 2013, 13:45

My na początku roku robiliśmy remont łazienki i postawiliśmy na podwieszany WC głównie ze względu na łatwość utrzymania czystości. Zdecydowaliśmy się na taki model, polecili nam go znajomi:
http://www.homus.pl/pl/art/1496/miska-w ... oopadajaca
Deska wolnoopadająca to super gadżet chociaż podchodziłam do niego sceptycznie, ale działa do tej pory:)

kasia222
Re: Wc podwieszany

autor: kasia222 » 22 lis 2013, 19:53

Cześć,
znalazłam przypadkowo fajną stronke, gdzie mogę doładować swój telefon ZA FREE!
Sprawdź samemu : spam wyłudzający
Pozdrawiam i miłej zabawy

faulkner
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 06 gru 2013, 23:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wc podwieszany

autor: faulkner » 23 gru 2013, 0:24

Ja jestem fanką zestawów Roca. Nie tylko ze względu na wytrzymałość stelaża (imponująco wypada test z samochodem - [urlhttp://www.youtube.com/watch?v=LuSzPkgJatI[/url]), poza tym najbardziej odpowiada mi design mis.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Gotowe projekty domów