Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 09 cze 2011, 0:09

Witam,
chcę przedstawić Państwu niemiły dla mnie przypadek zakupu WADLIWYCH dachówek ceramicznych niemieckiej firmy NELSKAMP - wnioski można wyciągnąć samemu.
Podejmując decyzję o budowie domu każdy z nas chce zbudować go tak, by cieszył on oko, ale i nie sprawiając problemów służył najczęściej przez całe życie. Ja dzisiaj zastanowiłbym się kilka razy, nim podjąłbym ponowną decyzję o zakupie dachówek Nelskamp R13 - tym bardziej, że dziś wiem, iż nie jest to (chociażby w okolicach Kalisza) jedyny niemiły przypadek dot. "pierwszego gatunku tej marki".
Aktualnie jestem na etapie rozpatrywania reklamacji przez sprzedawcę/producenta domagając się uznania wady wybrzuszeń, zniekształceń na powierzchni dostarczonych dachówek. Wady przy próbnym ułożeniu na dachu nie widoczne są dla przedstawiciela z odległości kilku metrów (POMIMO TEGO, ŻE WIDAĆ JE GOŁYM OKIEM !!!!!!) Przy różnym operowaniu słońca (np. po południu i wieczorem) na dachówkach widoczne są wybrzuszenia i nierówności akcentowane przez załamujące się w tych miejscach światło. 12 palet do bani a 1 dobra - bez wad. TYLKO JEDNA PALETA DOBRA !!! Wada ta jest też doskonale zauważalna gdy trzymamy dachówki w dłoni.
Tą informacją chcę Wszystkich uczulić gdyż, nie płacimy za ceramicznego NELSKAMPA Z WYBRZUSZENIAMI tylko równego - jak w salonie i katalogu oraz na jednej dobrej palecie. Jeżeli natomiast "krzywymi" są standardy niemieckiej marki NELSKAMP, to niech taką też prezentuje w swoich materiałach reklamowych i punktach sprzedaży.
Ponieważ budowa dziś stanęła, a dach jest przygotowany w pełni do pokrycia producent przysyłając taki produkt sprawił nam duży problem, który odbija się echem na takich właśnie forach. Krew mnie zalewa jak myślę o tej dachówce, ale na pewno 99 % budujących się też by jej nie położyło.
Mam nadzieję, że za kilka dni, w momencie uznania tej wady, nie będę zmuszony kierować sprawy do sądu i domagać się wymiany WADLIWYCH DACHÓWEK NELSKAMP. Jeżeli finał sprawy będzie dla mnie / klienta korzystny i uczciwy to z wielką przyjemnością też o tym poinformuję. Dla zainteresowanych służę też informacjami o sprzedawcy. Zobaczymy, czy producentowi i sprzedawcom NELSKAMPA zależy na naszym zadowoleniu, co jak piszą na swojej stronie internetowej ma być dla nich źródłem największej radości.
Zdjęcia tej dachówki mogę przesłać mailem.

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 09 cze 2011, 21:34

WITAM,
widzę, że informacja zamiszczona przez mnie wczoraj cieszy się Państwa zainteresowaniem. Mam nadzieję, że ku przestrodze wszystkich kryjących dachy.
Kontynuując jednak opis reklamacji mojego WADLIWEGO NELSKAMPA - dziś niemiecki producent tej dachówki odmówił jej reklamacji, pomimo tego, że wybrzuszenia widać z kilku metrów od powierzchni dachu. Ta przykra i wstrzymująca całą budowę sprawa spotkała niestety mnie, a mogła każdego, kto był zainteresowany marką NELSKAMP. Być może opis sytuacji przedstawiony przez importera nie odpowiadał temu, co można zauważyć na od dziś pustej już budowie. Rozmowy jednak będą trwały, a o ich skutkach będę też pisał, ku przestrodze wszystkich. Obrazek
Pozdrawiam
Będę starał się też zamieścić tu zdjęcia wadliwego Nelskampa.

Obrazek Obrazek Obrazek

stefan27
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2011, 18:54
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: stefan27 » 15 cze 2011, 19:21

WITAM. ŚWIETNIE,ŻE JEST KTOŚ KTO MA SIŁĘ WALCZYĆ Z HANDLOWCAMI ,KTÓRZY NIE UJAWNIAJĄ CAŁEJ PRAWDY O PRODUKCIE.JA CHCĘ ZAKUPIĆ DACHÓWKĘ NELSKAMPA .WZÓR DS 5 ,ALE W BYDGOSZCZY.HANDLOWIEC UDOSTĘPNIŁ MI ADRESY GDZIE MOGĘ OBEJRZEĆ INTERESUJĄCY MNIE WZÓR DACHÓWKI.WYSŁAŁEM ZAPYTANIE DO SKŁADÓW BUDOWLANYCH W KALISZU.DOSTAŁEM OFERTĘ NA PODANE ILOŚCI ...CIEKAWA OFERTA.PROSZĘ O UDOSTĘPNIENIE DANYCH NIEUCZCIWEGO HANDLOWCA-BĘDĘ TEN PUNKT OMIJAŁ SZEROKIM ŁUKIEM POZDRAWIAM STEFAN .PROSZĘ O WIĘCEJ ZDJĘĆ ZDEFORMOWANYCH DACHÓWEK-ALE NIE JEDNEJ I TEJ SAMEJ.

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 15 cze 2011, 21:47

Takie "cudowne" dachówki kupiłem w Kaliszu w firmie Attix (www.attix.pl), lecz od czerwca ta firma przeniosła się gdzieś w okolice Wrocławia, czy Długołeki. Jednak najbardziej szokujące jest podejście wcześniejszego pośrednika - firmy TADEJ z Chróścic, który to jest importerem tej dachówki z Niemiec. Jak dotąd mają Klienta gdzieś !!! A na swojej stronie nabijają ludzi w butelkę pisząc, że: ZADOWOLENIE KLIENTA JEST ICH NAJWIĘKSZĄ RADOŚCIĄ . Kpina !!! Hahahaha. Zapraszam do Kalisza pokażę jak różnie na dwóch budynkach wyglądać może pierwszy gatunek NELSKAMPA. :shock:
Jeśli zależy im na dobrej opinii sprawę powinni załatwić na korzyść klienta. Zobaczymy.
Ta dachówka zajmuje mi trochę czasu. W wolnym czasie, niedługo zamieszczę więcej zdjęć z całej budowy. Żeby nie było. że to atak konkurencji

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 15 cze 2011, 22:09

Aha i nie jestem jedyną osobą, która z nimi ma takie negatywne doświadczenia z Nelskampem !!! Opsiuję to też dokładnie na forum Muratora. Pozdr. Trzeba mieć oczy na około głowy,

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 18 cze 2011, 22:52

Stefan 27.
Mój Drogi nie jest to ta sama dachówka. Zrobione są z różnych palet i niestety po rozpakowaniu w środku wyglądają tak samo.

SNOW
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2011, 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: SNOW » 12 sie 2011, 22:56

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Firma ATTIX (z siedzibą w DŁUGOŁĘCE k. WROCŁAWIA), która taką dachówkę mi sprzedała twierdzi, że jest to PIERWSZY GATUNEK Nelskamp R13S. !!!!!!!!

grom139
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:15
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: grom139 » 04 cze 2013, 9:11

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jak zakończyła się Pana sprawa z w/w dachówką?
Czy zrealizował Pan dach tą dachówką, jeżeli tak to miałbym prośbę o jakieś foto Pana dachu
ponieważ zastanawiam się na wykonanie dachu własnego.

MarianCC
Re: Dachówki NELSKAMP - OSTROŻNIE (mój przypadek)

autor: MarianCC » 11 cze 2013, 17:04

Ja podczas budowy domu skorzystałem z profesjonalistów. Moim zdaniem te dachy Warszawa to jedna z najlepszych firm na rynku, szybko i profesjonalnie uporali się z budową. Jak dal mnie bomba.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 34 gości

Gotowe projekty domów