Jeden kanał dwa Junkersy

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 maja 2013, 9:31

waldek773 pisze:W rodzinie maja takie elektryczne termy, te niby nowoczesne i byli zadowoleni aż do pierwszego rachunku. Mają bo czekają za podłączeniem do sieci gazowej, i na pewno zrezygnują z elektrycznej termy.
Dziś byli Panowie z gazowni potwierdzili opinie kominiarza. Trzeba tylko powiadomić pewnie 90 % społeczności że żyją na bombie używając plastikowych okien i gazowych podgrzewaczy.


Jakie te rachunki? U mnie jest około 150 do 170 zł na osobę.

waldek773
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 gru 2012, 23:08
Lokalizacja: Środa wlkp
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: waldek773 » 24 maja 2013, 10:07

W to nie wnikam. Obecnie ciągniemy ciepła wodę z podgrzewacza gazowego od rodziców z piętra i rachunki są śmiesznie niskie, więc zdecydowałem się na osobny podgrzewacz gazowy przy okazji remontu łazienki i osobnych pod liczników na gaz i wodę.
Waldek

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: AdiK » 24 maja 2013, 18:55

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jakie te rachunki? U mnie jest około 150 do 170 zł na osobę.

Na tydzień, miesiąc czy rok?
A mnie się wydawało, że zużycie energii na podgrzanie c.w.u. jest uzależnione od ilości podgrzanej wody i DT a nie od ilości osób...

JTD pisze:O kotłach, to już "przy okazji" - informacja dla innych czytających :D

jutro będzie finał ligi mistrzów, to tak "przy okazji"

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Enerbau » 26 maja 2013, 2:15

Niestety chłopakom się nie udało :cry: Mecz był super. Zabrakło tylko trochę szczęścia. Sędzia też nie był bez winy...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Bolas » 26 maja 2013, 20:49

A u mnie Nuos Evo 80L Aristona działa od 2 tyg. Podgrzanie 1m3 wody do temp 50'C kosztował mnie 11,4kWh.

waldek773
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 gru 2012, 23:08
Lokalizacja: Środa wlkp
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: waldek773 » 29 maja 2013, 7:59

Witam ponownie. Podgrzewacz gazowy z otwartą komora spalania zamontowany, wszystko działa Ok. Jak pisałem wyżej, podłączyłem go do komina na korytarzu. Zastosowałem rurę o długości 160 cm z tym że nie spodziewałem się że aż tak będzie ona się nagrzewać. Ta rura to ocynk. Czy ona to wytrzyma ?
Waldek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Bolas » 29 maja 2013, 19:52

Jakiś czas na pewno ale nie powinno się stosować rur ocynkowanych do podłączeń spalin urządzeń gazowych.

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: AdiK » 29 maja 2013, 21:23

AdiK pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jakie te rachunki? U mnie jest około 150 do 170 zł na osobę.

Na tydzień, miesiąc czy rok?

Panie Brzeczkowski, doczekam się odpowiedzi? Naprawdę jestem ciekaw!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 maja 2013, 4:35

Myślałem, że Pan żartuje. Przy dwóch prysznicach dziennie i około miesiąca absencji w domu - zużywam 300-330 kWh /osobę rocznie po 0.53zł

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: Rafał Cichocki » 12 cze 2013, 18:34

Witam, podłączenie przepływowego podgrzewacza wody zależy od rodzaju podgrzewacza: z zamkniętą lub otwartą komorą spalania. W przypadku otwartej komory spalania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690) nie jest dopuszczalne podłączenie dwóch urządzeń gazowych do jednego kanału spalinowego. Mówi o tym § 174: Grzewcze urządzenie gazowe, jak kotły, ogrzewacze pomieszczeń, grzejniki wody przepływowej, niezależnie od ich obciążeń cieplnych, powinny być połączone na stałe przewodami z indywidualnymi kanałami spalinowymi, z zachowaniem wymagań Polskich Norm dotyczących poszczególnych typów urządzeń gazowych. Jednak w przypadku podgrzewaczy z zamkniętą komorą spalania możliwe jest prowadzenie oddzielnych dla każdego podgrzewacza koncentrycznych przewodów spalinowych w jednym przewodzie wentylacyjnym.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki
________________________________
Konsultant Junkers

beret182
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 sie 2012, 0:47
Re: Jeden kanał dwa Junkersy

autor: beret182 » 13 cze 2013, 14:57

Panie Rafale, jako konsultant, jaki polecałby Pan kocioł dla domu o planowanych parametrach: około 140 metrów plus najprawdopodbniej ocieplenie styropianem. Jakie mogłyby być to koszty, także instalacji? Dzięki
beret182


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów