Rozbudowa mieszkania

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pioreczko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:24
Rozbudowa mieszkania

autor: pioreczko » 25 kwie 2013, 10:38

Witam,

Otrzymałam mieszkanie w wielorodzinnym domu parterowym, które chciałabym powiększyć. Czy to jest w ogóle możliwe? Z tego co wiem budynek nie posiada fundamentów czy też są one niezbyt głębokie (cały budynek spełniał rolę sali balowej i dopiero później został podzielony i przekształcony na lokale mieszkalne). Paręnaście lat temu dobudowano do mieszkania werandę wraz z podpiwniczeniem. Nad moim mieszkaniem nie ma również stropu (jest za to nad przylegającą kawalerką).

Czy rozbudowa/nadbudowa są w ogóle możliwe? Kompletnie się na tym nie znam stąd też moje pytanie.

mppa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:25
Re: Rozbudowa mieszkania

autor: mppa » 01 maja 2013, 8:31

Witam,

Z konstrukcyjnego punktu widzenia rozbudowa budynku jest możliwa- jeśli fundamenty są za słabe, niezbędne będzie wzmocnienie fundamentów.
Należy również przeanalizować kwestie formalnoprawne, m.in. zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której zlokalizowany jest budynek ( lub warunków zabudowy i zagospodarowania terenu- jeśli nie ma planu miejscowego).
Pozdrawiam.

maruda88
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2013, 12:35
Kontaktowanie:
Re: Rozbudowa mieszkania

autor: maruda88 » 15 maja 2013, 12:43

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy , sprawdź tu http://rem-bud-1.com.pl.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Rozbudowa mieszkania

autor: Enerbau » 18 maja 2013, 0:35

Zanim zaczniesz się sam chwalic swoimi zdolnościami, pozwól najpierw się innym na ten temat wypowiedzieć :wink:


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów