Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kowal555
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2013, 8:58
Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: kowal555 » 06 mar 2013, 9:30

Witam.

Mam zamiar zakupić grzejniki do łazienki jedna to / wymiary: 2 m na 4 m - wysokosc 2 m a druga / wymiary: 5 m na 4 m - wysokosc 2,10 m

Zastawiam się nad firmą radeco lub zehnder... coś ładnego ? może jakiś dekoracyjny ale praktyczny do łazienki ?

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje, z góry dzięki.

Ps, cena nie jest tak bardzo istotna.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 mar 2013, 14:35

Do łazienki grzejnik ścienny powinien mieć nadmuch gorącego powietrza w dół. W łazience wentylacja jest z dołu do góry. Bez nawiewu, by grzejnik był skuteczny - trzeba zlikwidować wentylację.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 mar 2013, 16:17

To bardziej art déco, niż grzejnik. Ciepłe powietrze unosząc się do góry, wyleci wywiewem wentylacji, chłodne powietrze wchodzące z przedpokoju ogrzeje się od takiego elementu dekoracyjnego w strefie gdzie ludzie nie przebywają.
Artystycznie - trudno mi gusty oceniać, jeżeli chodzi o grzejnik - to się nie sprawdzi. Jedynym rozwiązaniem, by to dzieło zadziałało w łazience - to likwidacja wentylacji.

Awatar użytkownika
brickx
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:17
Kontaktowanie:
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: brickx » 07 mar 2013, 8:27

W sumie mam Radeco w kuchni i nie narzekam. Łazienka to jednak trochę inna sprawa - warto pomyśleć nad czymś praktycznym. W końcu w łazience brak wystarczającego nagrzania jest niedopuszczalny. Warto również pomyśleć o nadmuchu - takie punktowe nagrzewanie może nie zdać egzaminu, nawet przy niedużej łazience.

http://folia-stretch.pl/

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 mar 2013, 11:43

Wstydziłbym się zamontować w łazience grzejnik na ścianie bez nawiewu w dół - To oznaka braku wiedzy !
Grzejnik łazienkowy - różni się od pokojowego tym, że ma nadmuch ciepłego powietrza w dół ! Jak nie ma nadmuchu - nie jest grzejnikiem łazienkowym. W łazience, wentylacyjne powietrze (chłodniejsze ) wchodzi nawiewem w drzwiach łazienki i wychodzi kratką lub anemostatem przy suficie ( tym wie chyba każdy fachowiec) By to powietrze ogrzać w strefie gdzie przebywamy, na dole ( nie mając podłogowego) musimy zamontować grzejnik naścienny z nawiewem ciepłego powietrza w dół, lub grzałkę w kratce drzwi - Ta druga wersja byłaby dość trudna, więc zostaje nadmuch.
A podłogowe - fakt jest najbardziej komfortowe .

kowal555
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2013, 8:58
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: kowal555 » 11 mar 2013, 10:44

Witam.

Wybrałem grzejnik ze sklepu superidea, pomogli mi dobrać to co trzeba i doradzili.

Kupiłem http://www.supergrzejniki.pl/grzejniki/ ... ca-zehnder

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 mar 2013, 10:59

Można tylko współczuć - jakim cudem ogrzeje to łazienkę, przy wentylacji z dołu do góry?

mrw111
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 13 gru 2010, 19:23
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: mrw111 » 11 mar 2013, 22:54

Ja osobiście polecam maty grzewcze bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Proszę o doradzenie Jakie Grzejniki Lepsze - Łazienka

autor: Enerbau » 11 mar 2013, 23:59

kowal555 pisze:Witam.

Wybrałem grzejnik ze sklepu superidea, pomogli mi dobrać to co trzeba i doradzili.

Kupiłem http://www.supergrzejniki.pl/grzejniki/ ... ca-zehnder


I znowu kryptoreklama. Nie prościej zameldować się pod nazwą firmy i potem doradzać? Trochę to infantylne...


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Gotowe projekty domów