Budowa stelaża na ściany w pokoju

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

NorDez
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2013, 10:06
Lokalizacja: Warszawa
Budowa stelaża na ściany w pokoju

autor: NorDez » 27 lut 2013, 10:24

Witam !
Bardzo proszę o pomoc w kwestii konstrukcji stelaża pod płyty GK na ścianie w pokoju.
Na wiosnę chcę zrobić generalny remont mieszkania(stary dom jednorodzinny). W dużym pokoju sufit chcę wyłożyć kasetonami natomiast na ścianach , które nie ładnie wyglądają po poprzednim odnawianiu - garby , nierówności , malowanie raufazą i.t.p - chcę ułożyć płyty GK na stelażu. I tu mam problem.Nie bardzo wiem jak sobie poradzić z montażem takiego stelaża , no bo jak rozwiązać problem ze ścianą nad drzwiami i oknem ? Jak mi wiadomo profile CW muszą być umieszczone w profilach UW przykręcanych do sufitu i podłogi ,a nad oknem i drzwiami nie ma możliwości przykręcenia profilu UW do podłogi.Jak można rozwiązać ten problem ? Myślałem aby nad oknem i drzwiami płyty przykręcać do listew drewnianych - oczywiście z drewna suchego i wysezonowanego.Nie jestem jednak pewien czy moje myślenie jest słuszne ?
Początkowo myślałem o położeniu gładzi bezpyłowej Acryl@Putz Start S , ale z tego co sobie poczytałem to jeżeli nigdy tego nie robiłem to boję się tego robić.Na youtube takie kładzenie gładzi wygląda prosto i łatwo jednak wiem że to wymaga sporego doświadczenia.
Czy ktoś kompetentny w tym problemie może mi pomóc ?
Na temat montażu stelaża wiele oglądałem porad,filmów , ale nie znalazłem żadnej konkretnej metody,poradnika jak to dokładnie należy zrobić.
Oczywiście ktoś powie że mogę zatrudnić fachową ekipę do tej pracy - no ale moje możliwości finansowe są dosyć ograniczone.
Z góry serdecznie dziękuję wszystkim którzy odpowiedzą na mój wątek na ten temat.
NorDez

Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości

Gotowe projekty domów