Nadbudowa garażu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
abecadlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:08
Nadbudowa garażu

autor: abecadlo » 12 lut 2013, 21:13

Witam. Były plany budowy domu, jednak wszystko skończyło się na planach i wybrałem dobudowę do takiego domu:

http://tinypic.com/view.php?pic=so9005&s=6

Kolor czerwony to dach, który musiałby zostać przerobiony na właśnie taki spad (za tym domem widać na zdjęciu podobny dom, który został przerobiony w taki sposób).
Kolor niebieski to pierwsza opcja rozbudowy, czyli zagospodarowanie garażu (kuchnia, łazienka, garderoba, salon) i to co nad garażem (plus nad wejściem) - na górze 3 pokoje + łazienka).
Kolor zielony to druga opcja, czyli rozbudowa nad garażem (salon, kuchnia, łazienka, garderoba) + zabranie dwóch pokoi (razem 25mkw) z postawionego już domu.

Wziąłem dwie znajome ekipy budowlane, żeby mi pomogły w kosztorysie, obie nie potrafią tego zrobić nawet orientacyjne, mówią, że wszystko wyjdzie w praniu, jedynie co mogą mi powiedzieć, że opcja koloru zielonego to robocizna ponad 30 tyś + materiały, więc w 100 tyś się na pewno zamknę w stan deweloperski z kafelkami i podłogą. Opcja niebieska będzie droższa, ale nie są w stanie powiedzieć o ile. Druga ekipa podobne gadanie, nie wiem czy akurat tak trafiłem, może oni nie są od wyceny, ale nadal jestem w punkcie wyjścia i nie wiem, którą opcję wybrać. Pytałem także architekta na wstępnej rozmowie to mi powiedział, że należy zrobić dwie ekspertyzy i wtedy zdecydować co chce, ale to będzie grubo kosztowało, bo większość jego prac x2, co mi się totalnie nie opłaca.

Dlatego pytanie do Was, jak sądzicie ile może kosztować jedna i druga opcja do stanu deweloperskiego lub jaka może być różnica między dwiema opcjami? Poniżej jeszcze jedno zdjęcie z boku budynku
http://tinypic.com/view.php?pic=10omgj6&s=6 (szerokość garażu to 4,5m, obok wejście 1m). Dom był budowany 22 lata temu i miał wtedy pozwolenie na dobudowę nad garażem. Wszystko ocieplone styropianem 5cm, więc oczywiście każda ściana do dogrzania. Wejście do nowego mieszkania bez względu na opcję wybraną było prawdopodobnie z tyłu budynku (za garażem).

abecadlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:08
Re: Nadbudowa garażu

autor: abecadlo » 17 lut 2013, 22:24

Nikt nie odpowiada, więc inne pytanie związane z tematem. Jak dom był budowany 20 lat temu to garaż był stawiany tak, aby można było zrobić na nim nadbudowę mieszkalną. W papierach jest informacja o tym, dlatego pytanie, czy muszę załatwiać wszystkie zgody na budowę, brać architekta do projektu, geodetę, zgody na instalację elektryczną, gaz, wodę? Prawdopodobnie chcielibyśmy podpiąć się pod istniejące przyłącza do wszystkich mediów. Od architekta otrzymałem informację, że projekt + wszystkie zgody zamkną się w okolicach 6-7 tyś zł. Pytanie tylko czy cena nie jest wygórowana skoro gaz, prąd, woda, kanalizacja będzie podpięta pod aktualne łącze i czy za to sobie też nie policzy dodatkowej kasy?

Przeszukałem trochę stron, ale widzę, że projektu do nadbudowy garażu raczej nie znajdę i jestem skazany na robienie nowego od początku?

Stanlej
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:10
Re: Nadbudowa garażu

autor: Stanlej » 22 lut 2013, 18:56

Witam
Powinieneś uzyskać pozwolenie na budowę i to jest pewne. Jeżeli chodzi o cenę to różnie to wygląda w poszczególnych regionach kraju. Jak twoim zdaniem za dużo targuj się. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji musisz podać więcej szczegółów, a ja postaram się pomóc. Napisz na mojego maila 10odpowiedzi@gmail.com
Pozdrawiam


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 43 gości

Gotowe projekty domów