Łączenia

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Avelo
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2012, 20:55
Łączenia

autor: Avelo » 13 lis 2012, 23:25

Witam mam pytanie odnośnie łączeń płyt GK czy najlepiej na łączeniach dawać siatkę i gips czy jest jakaś nowsza metoda ?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Łączenia

autor: Interno » 13 lis 2012, 23:45

Metoda nie nowa ale skuteczna.
Taśmy papierowe tuff-tape, masa sheetrock lub gips wzmocniony semin c86 lub rigips vario.
Przydałby się również pokazowy instruktaż.

Horizonpolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2012, 19:05
Re: Łączenia

autor: Horizonpolska » 15 lis 2012, 12:34

Słyszałem o tej metodzie,jednak sam nigdy nie próbowałem. Poza tym na łączeniach płyt GK lepiej dać skuteczną metodą: czyli siatka i gips,jest ona bardzo solidna.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Łączenia

autor: Interno » 15 lis 2012, 21:55

Horizonpolska pisze: Poza tym na łączeniach płyt GK lepiej dać skuteczną metodą: czyli siatka i gips,jest ona bardzo solidna.

Siatka na łączeniach to jest metoda łatwa ale czy skuteczna ?
Większość wykonawców ją proponuje tak jak większość ociepla styropianem ale czy to jest właściwe działanie ?
Jak wykonawca proponuje taśmę papierową i dobry gips to znaczy, że mamy do czynienia z osobą kompetentną w tym co robi.
Od czasu jak są taśmy papierowe używam wyłącznie tej metody.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Łączenia

autor: konkret2 » 21 lut 2013, 19:44

1. Przyklejona siatka, zaszpachlowana uniflottem i od razu w to wtopiona flizelina. Bardzo solidnie.
2. Tąśma papierowa i Uniflott
3. Taśma strait flex medium.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów