Podniesienie budynku - wycena murarki

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Exabajt
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2013, 23:30
Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: Exabajt » 12 lut 2013, 12:34

Witam,
Mam budynek o wymiarach 8m x 20m (wysokość 3,5m), w którym trzeba zrobić trochę murarki:
- podniesienie ścian na 2 x suporex 24
- na to wieniec
- przygotowanie zbrojenie do wieńca
- postawienie dobudówki o wymiarach 3m x 4m do istniejącego budynku i połączenie jej wieńcem
- wykonanie schodów zabiegowych z betonu w dobudówce
- postawienie 2 x ścian szczytowych budynku (chodzi o tą część na wysokości dachu)

Budynek przygotowany do ww. prac (rozebrane ściany szczytowe, rozebrane rynny oraz dach razem z konstrukcją).

Proszę o orientacyjną wycenę (bez materiału) ile mogłaby kosztować robocizna dla ww. - chciałbym wiedzieć na jaki dodatkowy koszt powinienem być przygotowany?

Pozdrawiam,

IWUBE
Re: Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: IWUBE » 12 lut 2013, 12:52

zadzwoń to się dowiesz 708877188 ile kosztuje wycena

Exabajt
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2013, 23:30
Re: Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: Exabajt » 12 lut 2013, 13:21

Dzięki IWUBE - jak wypiję kawę, to sam z fusów powróżę sobie za free, poza tym kryptoreklamy nie rób hehehe ;).
Oczywiście chodziło mi o bardzo orientacyjną wycenę na podstawie wykonywanych już prac o podobnym zakresie.
Nigdy nie robiłem tak dużego remontu, a kompletnie nie orientuje się czy cena jaką rzuci wykonawca jest sensowna, czy wyssana z palca.

Rozmawiałem z jedna firmą, to chcą za to jakieś 13500zł - wydaje mi się to dużo, wiec Was pytam.

IWUBE
Re: Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: IWUBE » 12 lut 2013, 13:30

jak się bierze roboty to trzeba umieć je wyceniać albo nie brać wcale

jakie pytanie taka odpowiedz FORUM TO NIE WYCENIRKA ROBÓT
nawet scirna projektu nie wrzuciłeś ani żadnego zdjęcia nie wspominając o obliczeniach konstrukcyjnych - projekt masz będziesz wiedział ile kosztuje robota

z tym na oferię i allegro zapraszam

Exabajt
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2013, 23:30
Re: Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: Exabajt » 12 lut 2013, 13:47

Hmmm....
Z ciekawego założenia wychodzisz...
Czyli ja jako klient, który chce zrobić jakiś remont muszę się znać na budownictwie.
Jako, że nie znam się na tym chcę zlecić to (roboty murarskie) komuś innemu, kto się na tym zna. Jednak nie znając rynku nie wiem, czy cena jaką otrzymałem w wycenie jest realna, czy jakaś wyśniona - stąd moje pytanie.
Gdybym znał się na murarce nie potrzebowałbym nikogo do roboty, a sam wykonałbym wszystko najmując ew. 2-3 osoby do pomocy.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: Podniesienie budynku - wycena murarki

autor: fruzin » 12 lut 2013, 23:04

Jako inwestor nie musisz się znać...
ale jako inwestor (a sądząc po zakresie robót) robiąc nadbudowę (rozbudowę) musisz mieć pozwolenie na budowę. Jak masz PnB to zapewne masz Kierownika Budowy. Jak masz KB to za co mu płacisz? Facet (Facia???) robi w tym od kilku lat i ma orientację co i jak.
Ewentualnie ktoś na PW wyśle Ci ofertę.
Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów