Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowców.

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marqs85
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2012, 21:57
Lokalizacja: Lublin
Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowców.

autor: marqs85 » 30 gru 2012, 22:08

Witam, potrzebuję pomocy fachowców, a mianowicie kupiłem mieszkanie w domu 4 rodzinnym, mieszkanie jest na 1 piętrze, na parterze nikt aktualnie nie mieszka i mieszkanie jest nie ogrzane,okna stare, zaś strop na strychu nie jest ocieplony według mnie. Cały dom jest zaś ocieplony styropianem jakieś 3 lata temu. Niestety ale w mieszkaniu jest zimno, okna PCV, które mają ok 10 lat, ale wydają się być szczelne. Zastanawiam nad ociepleniem stropu, jaki system wybrać, w planach mam wybić swoją część strychu(nad moim mieszkaniem płytą OSB, lecz na obecną chwilę chce jak najskuteczniej zabezpieczyć stop przed zimnem. Pytanie czy jest sens to robić o tej porze roku, czy jakoś przetrzymać do wiosny czy nie przeszkadza? Czy styropian 8-10 będzie wystarczający, na to w przyszłości płyta OSB?
Druga sprawa to filary wentylacyjne, ostro od nich ciągnie zimnem, czy ocieplenie ich na strychu np. wokół Płytą a między nią wełna coś da?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Markus

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Enerbau » 31 gru 2012, 1:14

Natychmiast położyć wełnę mineralną na stropie. Styropian położony luzem nie spełni swojego zadania. Izolacja musi być szczelna. Później, na wiosnę, można zrobić to solidnie.

IWB
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: IWB » 31 gru 2012, 7:17

wełna i na to folia paroizolacyjna do wiosny już nie daleko ;-)

marqs85
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2012, 21:57
Lokalizacja: Lublin
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: marqs85 » 31 gru 2012, 13:34

Ułożenie styropianu na posadzce nie da oczekiwanego rezultatu?
Jaką wełnę polecacie, w płytach czy też w rolce?
Po nowym roku muszę zacząć działać z tym.
Dzięki za informacje.
Pozdrawiam

IWB
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: IWB » 31 gru 2012, 13:57

za reklamę danej wełny ( MARKI ) nikt nie płaci więc musisz sam podjąć decyzję czy i jaką wełnę kupić

Darek-jg
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2011, 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Darek-jg » 31 gru 2012, 20:16

"wełna i na to folia paroizolacyjna do wiosny już nie daleko"
-proponowałbym dokładnie na odwrót-folia paroizolacyjna i na to wełna.
Darek-J.G.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Tomek W. » 10 sty 2013, 9:31

Witam,

Według mnie najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ocieplenie podłogi strychu. Nie będziesz wówczas dogrzewał niepotrzebnie pomieszczeniach strychu, którego nie użytkujesz. Ocieplenie stropu pozwoli na ograniczenie strat ciepła na piętrze budynku oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Ocieplenie stropu możesz wykonać na dwa sposoby. Używając produktów miękkich typowo poddaszowych rozłożonych bezpośrednio na stropie (wówczas należy pamiętać o wykonaniu drewnianego pomostu z desek ułożonych na legarach, jeżeli chciałbyś przeznaczyć strych np. na graciarnie) bądź też wykonać ocieplenie na zasadzie podłogi pływającej, gdzie na warstwę ocieplenia przyjdą następnie płyty OSB, FERMACEL, czy też zostanie ułożona wylewka betonowa.

Jako materiały dociepleniowe możesz wykorzystać TOPROCK bądź MEGAROCK w rolce jako wariant z zastosowaniem produktów miękkich, bądź też STEPROCK HD w przypadku rozwiązania podłóg pływających pod płytę OSB, FERMACEL czy też warstwę betonu.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

pitagoras
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2013, 9:04
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: pitagoras » 13 sty 2013, 9:40

Powiem tak - chcesz miec szklany kurz w domu ocieplaj welną .Nie dasz folii pod nia paroizolujacej to nasiaknie zaraz woda i zamiast ociepac to będzie schładzal mieszkanie.Jezeli zadaleś pytanie -wata czy styropian,to ja bym wybral styropian jednak rozejrzałbym sie za innymi materialami też.Tylko skąd ci eksperci co ci odradzaja ocieplenie styropianem ,to jak mozesz to zamow firme co uszczelni pianka poliuretanowa. A ta cała plyta OSB to sie odkształca od wilgoci więc zalecana jest dyklatacja , no i jest trujaca z powodu formaldehydów . http://www.youtube.com/watch?v=zIF5eQ89HS4
Ja bym zamówil taka firme a zamiast plyty osb to bym polozyl plyty gipsowo-kartonowe podlogowe knaufa http://www.youtube.com/watch?v=x0ZvbEpAEoQ no chyba jestes alergikiem uczulonym na wszelkiego rodzaju produkty typu kleje , plastiki itp to mozna zastosowac liscie dębowe ,a piasek jest dobrym rozwiazaniem wygłuszajacym strop.

marqs85
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2012, 21:57
Lokalizacja: Lublin
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: marqs85 » 15 sty 2013, 21:36

Zdecydowałem się na watę, teraz pytanie czy folię paraizolacyjną dać między beton a watę czy na samą watę? zaznaczam że w przyszłości chce zrobić legary i podłogę i ew. ocieplić dach, ale to plany, także nie chcę aby mi się jakiś grzyb wkradł, A może samą watę na beton i na to np. dektury do czasu zanim tego nie zrobię finalnie?
Z góry dzięki za pomoc.

homestyles
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 18:24
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontaktowanie:
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: homestyles » 19 sty 2013, 18:57

Witam,proponuje wdmuchac welne celulozowa mozna to zrobic o kazdej porze roku nawet teraz.Odrazu będą efekty.Jestem w stanie do Panu wykonac.Pozdrawiam

Darek-jg
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2011, 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Darek-jg » 20 sty 2013, 18:51

Folia paroizolacyjna musi być od wewnątrz inaczej cała wilgoć wykropli ci się w wełnie.Para wodna w powietrzu nie bierze się tylko z łazienek i kuchni -człowiek podczas oddychania wytwarza też parę wodną.
Darek-J.G.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Tomek W. » 04 lut 2013, 10:32

marqs85 pisze:Zdecydowałem się na watę, teraz pytanie czy folię paraizolacyjną dać między beton a watę czy na samą watę? zaznaczam że w przyszłości chce zrobić legary i podłogę i ew. ocieplić dach, ale to plany, także nie chcę aby mi się jakiś grzyb wkradł, A może samą watę na beton i na to np. dektury do czasu zanim tego nie zrobię finalnie?
Z góry dzięki za pomoc.

Witam
Nie ma konieczności stosowania żadnych folii paroizolacyjnych bowiem już w stropie 3,5 cm warstwa betonu jest wystarczającą paroizolacją dla kuchni, łazienek i WC, gdzie ciśnienie pary wynosi 13-16 hPa. Paroizolację z folii aluminiowej stosować, gdy rzeczywiste ciśnienie pary wodnej >16 hPa.
Wełnę możesz przykryć od góry membraną wiatroizolacyjną choć nie ma takiej konieczności bowiem np. wełna skalna może pozostać nieosłonięta.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lut 2013, 10:47

Panie Tomku NIECH PAN PRZESTANIE PISAĆ GŁUPOTY!!! TAK NIE MOŻNA!!
Witam
Nie ma konieczności stosowania żadnych folii paroizolacyjnych bowiem już w stropie 3,5 cm warstwa betonu jest wystarczającą paroizolacją dla kuchni, łazienek

Uważam analizę wilgotnościowo temperaturową za zbędną bo zawsze zalecam nieruchome powietrze w przegrodzi ( skuteczną paroizolację ) ale tu piszący Pan Jerzy Zembrowski w tym się specjalizuje - Proszę poczytać ta jego stronie - że przy 20 cm żelbetonie ( bez paroizolacji) i 20 cm izolacji za nim - było w izolacji BŁOTO!

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ocielenie stropu,styropian,wata?prośba o poradę fachowcó

autor: bachus » 04 lut 2013, 11:14

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Panie Tomku NIECH PAN PRZESTANIE PISAĆ GŁUPOTY!!! TAK NIE MOŻNA!!
Witam
Nie ma konieczności stosowania żadnych folii paroizolacyjnych bowiem już w stropie 3,5 cm warstwa betonu jest wystarczającą paroizolacją dla kuchni, łazienek

Uważam analizę wilgotnościowo temperaturową za zbędną bo zawsze zalecam nieruchome powietrze w przegrodzi ( skuteczną paroizolację ) ale tu piszący Pan Jerzy Zembrowski w tym się specjalizuje !

Ale cóż dla miszcza autorytety, wszak dla niego on sam dla siebie jest największym.
Poczytajcie jak to się przedstawia:
vt/17424/0/bledy-w-teorii-i-poradach-tomasza-brzeczkowskiego
oraz w wielu innych:
vt/4248/0/wiatr-dmucha-do-srodka-mieszkania
vt/6182/0/badanie-termowizyjne-alarm-izolacji-punkt-rosy-grzyb?postdays=0&postorder=asc


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 21 gości

Gotowe projekty domów