Z czego ściany?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 maja 2007, 10:34

Panie Pichon, coś pan strasznie źle czyta, nie pisałem o "wiadrach wody" a o zawilgoceniu przekraczającym 5% (przy 4% opór cieplny spada o 50%) Są to moje pomiary bardzo dokładą aparaturą.
Co do ubierania się... izolacja termiczna (skuteczna ) musi być między ogrzewanym pomieszczeniem a odbierającym ciepło gruntam i powietrzem zewnętrznym,. Czyli między źródłem a odbiornikiem. Ja uważam, że ściana stojąca na fundamencie JEST ODBIORNIKIEM.
W domach izolowanych zużycie energii jest mniejsze niż w domach pasywnych z prostego powodu :izolacja jest skuteczniejsza i zużycie wody niższe.

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 22 maja 2007, 19:43

pan TB pisze
W domach izolowanych zużycie energii jest mniejsze niż w domach pasywnych z prostego powodu :izolacja jest skuteczniejsza i zużycie wody niższe.


buhahahahah hahahahah hahahaha buhaa hahahahahaha
buhahahahaha bu hahahah
;-)
dziekuje nie mam wiecej pytan
;-)

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 22 maja 2007, 20:24

Przecież to jest sprawdzone i udowodnione. sam po dyskusji na tym forum buduję dom izolowany , małą będę miał emeryturę. Ci od pasyw oszukują podaja zużycie energii na ogrzewanie a nie energii całkowitej! Jak jest u Brzeczkowskiego

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 22 maja 2007, 22:51

Panie Brzęczkowski, ściana fundamentowa jest odbiornikiem. Proszę mi powiedzieć, ile odzyskuje się przez rekuperator, ile traci przez ścianę fundamentową ?
Czy sądzi Pan, że wilgoć od razu wsiąknie w np. w wełne/styropian ocieplajacą ścianę, czy może skroplona spłynie w dół ?

Panie Wacław, ja też buduję dom izolowany :)

O co dokładnie chodzi z tym mniejszym zużyciem wody ?:)
Pozdrawiam
pichon

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 maja 2007, 13:25

-Pan poda swoje pomiary zawilgocenia ścian, skoro twierdzi Pan, że moje pomiary były złe.
- Czy może Pan podać o jaki procent (5% 50% 500% ...) zwiekszy się zużycie energii w lodówce którą Pan nie domknie (szpara 3 mm)
- Buduje Pan dom izolowany... Izolacja to termos (czy lodówka), zamknięty, suchy, jednakowo gruby.... . Pan buduje dom obłożony izolacją. Min 120 kWh/m2 rocznie!
- Domy pasywne, które stoją nie "schodzą" bez ciepłej pompy poniżej 100kWh/m2 rocznie!!!
-Często używamy ciepłej wody do celów higienicznych, prysznic i baterie bezdotykowe pozwalają zmniejszyć jej zużycie, nie tracąc na higienie, 5 do 8 razy. Krany takie najepiej współpracują z pojemnościowymi termami blisko kranów. Poza oczywistą oszczędnością, o której w DP się nie wspomina, odpada cyrkulacja cwu!

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 24 maja 2007, 21:45

Bezdotykowe krany bezdyskusyjnie zmniejszają zużycie wody - kwestia tylko, czy poniesione koszty się zwrócą.

Dalej nie uzyskałem odpowiedzi na temat tego, ile procentowo oszczędza się na samej tylko rekuperacji. To ta oszczedność powoduje przede wszystkim osiągnięcie niskich wartości zużycia energii.(?)
Pozdrawiam

pichon

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 25 maja 2007, 3:40

Przecież wentylacja to przedewszystkim zdrowie, to wypoczynek, to przyjazny dom ! Zbyt silna -sucho , chłodno i, szczypią spojówki, wysycha śluzówka. Zbyt słaba - wilgoć , grzyb , apatia , choroby...
Jestem przekonany, że nie da się zrobić "akuratnej" wentylacji grawitacyjnej,w domach parterowych z uzytkowym poddaszem, tak jak i dobrej izolacji termicznej z wilgotnych materiałów z mostkami termicznymi.
A teraz :ile kosztuje zdrowie, wypoczynek... kiedy inwestycja w zdrowie się zwróci????
Choć nawet to nie jest inwestycja! Przecież nie robiąc kotłowni, nie doprowadzając gazu, masz kasę na krany i izolację!
Ps. Czemu nie napiszesz KIEDY SOLAR SIE ZWRÓCI? skoro inwestycja jest podobna a oszczędności większe przy oszczędnych bateriach.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 maja 2007, 9:08

Pichon , a ile kWh ucieka przez wentylację grawitacyjną? Jeżeli to wiesz to dodaj do tego co zaoszczędziśz na lepej izolujących ścianch (będą miały niższą wilgotność, gdy nie dach foli od środka, odejmij 14 zł/miesiąc i masz gotowy wynik . Ale oczywiście , kwestie energetyczne są w wentylacji zupełnie na końcu Wacław ma rację ZDROWIE, KOMFORT!.

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 28 maja 2007, 18:19

Panowie, przecież rekuperator odzyskuje z wentylacji ponad 90% traconego przez nią ciepła, czyli minimum ponad 25% ciepła traconego ogółem - nazbiera się z 30kWh/m2; dlaczego tak sie wzbraniacie przed podaniem tych wartości - przecież jesteście specjalistami w tej dziedzinie.
Pozdrawiam

pichon

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 28 maja 2007, 19:15

Bo to nieprawda.

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 29 maja 2007, 19:40

więc ile to jest Pana zdaniem ?
Pozdrawiam

pichon

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 29 maja 2007, 21:50

Są stare domy, zużywjące ponad 300 kWh/m2 rocznie . Są domy nowe ale stare, żywajace powyżej 150 kWh/m2 rocznie ( poczytaj J..) Sa dmy normatywne 70kWh/m2 i izolowane 40 kWh/m2 rocznie. Niezależnie od izolacji i sprawności ogrzewania przez wentylację ucieka tyle samo ciepła z domu zużuwającego 400kWh jak i 150 , więc pisanie, że 25% jest nieuzasadnione.

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 31 maja 2007, 23:38

ok, więc jeżeli tyle samo, to ile ?
Pozdrawiam

pichon

JBZ

autor: JBZ » 03 cze 2007, 18:00

Witam.
Panowie dyskutujecie z jednym i tym samym osobnikiem: Brzęczkowski vel Wacławek vel igrek! Ten człowiek dla poparcia swoich baranich wypowiedzi zakłada nowe nicki i pisze wzajemne poparcia.

Panie Brzęczkowski.
Wyzywa Pan od idiotów ludzi, którzy mają podstawy do tworzenia w budownictwie - w odróżnieniu od Pana. Pan jes dyletantem w budownictwie.
Żadnych podstaw Pan nie ma, żeby krytykować kogokolwiek, bo nie ma Pan wykształcenia w tym kierunku.

Oto garsteczka Pana wypowiedzi z tego tylko tematu:
Wiem z wieloletniego doświadczenia, że ociplając na zewnątrz nie da się "zejść " poniżej 120 kWh/m2 rocznie (energia całkowita)

Mój komentarz: Ostatnio zbudowany dom pasywny Lipińskich z ociepleniem od zewnątrz uzyskał poniżej 40.

Nie ma też narazie obowi±zku izolowania, nie weszły jeszcze certyfikaty energetyczne domów, ale fizyka jest jedna, izolacja termiczna to termos

Mój komentarz: Jest obowiązek izolowania domów - o czym mówią zarzadzenia o ochronie energetycznej w Polsce.

Ma Pan jakie¶ wytłumaczenie, czemu w dachu jest folia od ¶rodka a w porothermie cieplanym wełn± z zewn±trz nie?

Mój komentarz: Dach nie ma analogii do ściany, gdyż w dachu nie ma warstwy a krokwie są identycznie pracujące jak słupki w ścianach domów szkieletowych. Nawet [...] nie przyrówna ściany do dachu.

http://www.isover.fi/fi/Rakennesuunnittelu/Rakennekirjasto/?intSearchProductCategoryID=75&do_rakennekirjasto_haku=1

Mój komentarz: Ludzie piszą o ścianie z Silki, a odwołuje się Pan do linku ze ścianami ocieplanymi od środka, a to jest dom szkieletowy - całkiem inna "parafia".

Mnie się takich efektów nie udaje osiągnąć przy 40 cm styropianu w podłodze, 40 cm wełny w ścianie i 50 cm wełny w dachu wspartej rekuperatorem. Jeszcze raz gratuluję.

Mój komentarz: A jak Pan wogóle osiąga jakiekolwiek efekty? Językiem? Nie projektuje Pan ani buduje, więc co? Śni?

nie pisałem o "wiadrach wody" a o zawilgoceniu przekraczającym 5% (przy 4% opór cieplny spada o 50%) Są to moje pomiary bardzo dokładą aparaturą.

Mój komentarz: A na podstawie jakich to źródeł te twierdzenia, bo ja dysponuję badaniami instytutów naukowych (w tym niemieckich), które podają wartości od 5 do 10 razy mniejsze!

W domach izolowanych zużycie energii jest mniejsze niż w domach pasywnych z prostego powodu :izolacja jest skuteczniejsza i zużycie wody niższe.

Mój komentarz: A domy pasywne to jakieś cuda bez izolacji termicznej? Zużycie wody zależy tylko i wyłącznie od przyzwyczajeń domowników i nie ma nic wspólnego z konstrukcją domu.

Domy pasywne, które stoją nie "schodzą" bez ciepłej pompy poniżej 100kWh/m2 rocznie!!!

Mój komentarz: Proszę poczytać o definicji domów pasywnych - jeśli czytać Pan umie, bo wątpię.

Często używamy ciepłej wody do celów higienicznych, prysznic i baterie bezdotykowe pozwalają zmniejszyć jej zużycie, nie tracąc na higienie, 5 do 8 razy. Krany takie najepiej współpracują z pojemnościowymi termami blisko kranów.

Mój komentarz: Z badań wynika, że zużywamy od 110 (łazienka z prysznicem) do 130 (łazienka z wanną) litrów c.w.u. na dobę i osobę. Stosując baterie bezdotykowe zmniejszymy do 13 - 16 litrów na dobę? Ponadto, baterie bezdotykowe nie mają żadnego wpływu na zużycie wody a jedynie na "jakąś" wygodę i są zalecane, ale w szpitalach - zupełnie z innego powodu: tutaj zagadka dla Pana na wytężenie umysłu jaki jeszcze pozostał.

Przecież nie robiąc kotłowni, nie doprowadzając gazu, masz kasę na krany i izolację!

Mój komentarz: W Polsce nazywamy: baterie, armatura itp. zaś, "krany" to tak jak "kaloryfery" czy "sztamajzy i wasserwagi" dla cofniętych w rozwoju. Ponadto, nie instalując kotłowni wydasz na instalacje grzewcze elektryczne, zaś nie instalując gazu padniesz z głodu, gdy zabraknie prądu.


Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 cze 2007, 16:08

Uwielbiam te Pana kometarze!!!
-1 http://www.domy-pasywne.pl/index.php?kid=21
Lipińscy poadaja ściana 0.1 W/m2xK podłoga 0.11 dach 0.08 . Jak się Pana pytałem o scianę 0.09 W/m2xK jak ma wyglądać napisał Pan , że to bzdura!!! Teraz się pytam . Jakie są w/g Pana obliczeń warunki wilgotnościowe w ścianie z keramzutu i 30 cm styropianu??? Proszę tylko nie zmnieniać sposobu liczenia.
Dalej jestem pewien , że 40 kWh to nieprawda chyba, że przy pc!
-2 Nie ma obowiązku izolowania ŚWIADCZY O TYM PANA DZIAŁALNOŚĆ!
-3 Nawet idota wie, że izolacja termiczna to nie konstrukcja i działa tak samo i pełni tą samą rolę nieależnie od położenia. Czy konstrukcją jest mur a do niego jest przymocowany stelaż, czy stelaż jest konstrukcją a mur elewcją (szkielet obmurowany np licówką) to dla przepływu ciepła i wilgoci nie ma znaczenia!!!!
- 4 Przesyłam @ przykład.
-5 Osobiste pomiary inwazyjną metodą firmy GANN, oraz badania polskiego dr.inż Wojciech Nawrota prezentowane na sympozjum "Klimat wewnetrzy budynków " Na które to sympozjum zaprosił mnie Marszałek Struzik. Niech Pan nie słucha zabardzo Niemców tam te badania finansuje silne lobby centralnych systemów ogrzewania, dla których skuteczna izolacja jest kresem działalności.
-6 To nieprawda. Przy niecentralnej ciepłej wodzie (termy tam gdzie krany) i przy bateriach bezdotykowych zużycie prądu do ogrzania ciepłej wody spadło 8 razy!
-7 Radzę też poczytać o domach pasywnych ... Tam aż nazbyt często oszukuje się, podają zużycie na OGRZEWANIE! Ja podaję całkowite, żarówki - klikaset watów, TV plazma 600W komputery 300W , lodówka .... Przecież tego nie wolno przemilczać!
-8stosuję baterie ORAS Ventura i Elektra i naprawdę nie rozumiem dlaczego nie mają one wpływu na zużycie wody (u mnie 8x) Przecież Pan nie ma w tym doswiadczenia, wydaje opinię!

(((99999 to już jakieś debilizmy . OCZYWIŚCIE ŻE PADNĘ Z GŁODU GDY ZABRAKNIE PRĄDU, ALE NIE ZMARZNĘ GDY ZABRAKNIE GAZY!. Które ogrzewanie gazowe chodzi bez prądu? Ogrzewanie niecentralne na 150 m2 to 4000zł brutto więc chyba coś zostanie kasy jak nie doprowadzę gazu i nie zrobię kotłowni z instalacją.

WYZYWANIE OD IDIOTÓW CZASU NIE COFNIE, ZADALEGO ZOSTAŁ PAN Z TYŁU
TAKIE RADY TO DLA JAKUBA PAARA!


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 41 gości

Gotowe projekty domów