Komin z betonu konstrukcyjnego-akumulacja

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Komin z betonu konstrukcyjnego-akumulacja

autor: aseba » 25 sty 2013, 21:19

Witam,chciałbym usłyszeć od was drodzy forumowicze co myślicie o kominie zrobionym,zbudowanym z betonu konstrukcyjnego bezpośrednio w miejscu docelowym? Może to głupie,ale; mam teraz 'kozę' która jest podłączona do starego komina murowanego,,palę nią codziennie ze względu na ciepełko,które ogrzewa prawie całą chatę z powodu akumulacji komina! Dom mam nieocieplony,starą kotłownie,która wygasa w nocy,a komin u mnie w sypialni na górze cieplutki jeszcze do południa następnego dnia :lol: Ze względu przebudowy i swoje lata komina chciałbym po remoncie uzyskać taki sam efekt. A więc zrobienie szalunku zewnętrznego jak i wewnętrznego,którego trzeba się pozbyć jest chyba wykonalne(pomyślałem o samych rurach ceramicznych jako szalunek tracony,tolko boję się o różne rozszerzalności pod wpływem temp. ceramiki i betonu zespolonych z sobą). Jeden wielki odlew betonu,oczywiście zbrojonego. Można by było zlecić to jakieś firmie,a później dźwig i komin w jeden dzień... Czekam na wasze sugestie :roll:

Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów