Pomocy!!!

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kalinka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2012, 16:21
Pomocy!!!

autor: kalinka12 » 11 sty 2013, 0:16

Witam, mam ogromny problem z piecem ślimakowym. Mam go od 7 tygodni, a już spaliłam 2 tony groszku. Piec z Pleszewa KOTłOMET 19Kw ze sterownikiem Argon2 dmuchawa DOMER z przesłoną.Dom ocieplony, okna nowe, powierzchnia 110 metrów plus bojler przy piecu 120 litrów, mieszacz i 2 pompy. Piec nie wypala do konca węgla są spieki , które kruszą się w palcach , co dziennie mam pełną szufladę spieków i trochę popiołu, do zadanej temperatury dochodzi w ciągu 25-30 minut.Moje ustawienia to: czas przedmuchu 15sek. czas między przedmuchem 5 min. , krotność podawania co 4 przedmuch. bieg dmuchawy 3, czas podawania 5, czas przerwy 50 sek. bieg dmuchawy 4. Już nie wiem co robić , komin gorący , błagam o pomoc. Mirka Na kominie nie ma żadnej przesłony, a w czasie podtrzymania nie ma ognia , tylko żar nie wiem czy tak ma być, bardzo proszę o pomoc, Mirka :cry: :cry: :cry:

zbyszekr114
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 22 sie 2009, 10:59
Re: Pomocy!!!

autor: zbyszekr114 » 11 sty 2013, 13:18

Witam.Napisz do producenta co cię boli ,komin powinien być ciepły nie gorący czyli coś nie jest tak ,ciepło ucieka do komina zamiast krążyć po kanałach pieca między płaszczami wodnymi .W niektórych piecach z podajnikiem była wajcha która służyła do zamykania i otwierania kanału wylotu do komina ,przy rozpalaniu dym wylatywał bezpośrednio do komina gdy zamykamy wajchę ciepło rozchodzi się przez całe kanały w piecu,kup worek innego ekogroszku i spróbuj napalić nim .Napisz do producenta jaki masz problem i jak masz instrukcję dobrze przeczytaj

Kociol_net
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: Pomocy!!!

autor: Kociol_net » 18 sty 2013, 15:12

Zgadza sie,raz przeczytaj instrukcje,a dwa zadzwoń do producenta,do działu technicznego Tylko oni będą w stanie udzielić Ci praktycznych,merytorycznych wskazówek. Daj znać co powiedzieli,tak z czystej ciekawości.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 180 gości

Gotowe projekty domów