Z czego ściany?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 maja 2007, 11:16

przecież styropian będzie w temperaturze niższej niż punkt rosy powietrza wewnętrznego, więc będzie "produkował " i gromadził zimą wodę odda ją dopiero latem!

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 12 maja 2007, 11:40

idąc tym tokiem myślenia, to "coś" (powietrze) za styropianem będzie w jeszcze niższej temperaturze i to tam wykropli się woda ...

A co Pan sądzi o styropianie z niskim współczynnikiem dyfuzji ?
Pozdrawiam
pichon

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 maja 2007, 12:01

To samo co mój dach.... wykluczam wilgoć w przegrodzie termicznej dając hydroizolację. A co do tropu ... przy 22-23 st C i wilgotności względnej tylko 40% krzywa rosy zaczyna się w +10 st C , jak Pan to "wyrzuci" za styropian dgy na zawnątrz jest -10stC????

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 maja 2007, 12:26

http://www.isover.fi/fi/Rakennesuunnitt ... sto_haku=1

likwidacja mostków ściana fundament

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 12 maja 2007, 12:54

A CZY IZOLUJAC WEłNA OD SRODKA, POD WEłNE DAJE PAN FOLIE PAROIZOLACYJNą? A CO Z PRZYMOCOWANIE TEJ FOLI? KAżDY PUNK PRXZYMOCOWANIA TEJ FOLI DO KONSTRUKCJI, A TAKżE MONTAż PłYT GK MOżE SPOWODOWAC NARUSZENIE TEJ IZOLACJI I CO WTEDY? CZYZ WEłNA BO TO PAN STOSUJE, NIE ZAWILGOTNIEJE? I NIE STTRACI SWOICH WLSCIWOSCI IZOLACYJNYCH?????

DRUGIE PYTANIE PODAJE PAN RóZNE NORMY ZAWARTE W DYREKTYWACH EUROPEJSKICH, ZGADZAM SIE ZE TAKIE NORMY BEDA I Są REALNE, ALE NIE MOGę ZNALEźć TEKSTU źRóDłOWEGO GDZIE BY BTłY ONE ZAWRTE (JżZYK POLSKI LUB ANGIELSKI), MóGłBY PAN PODAC LINK DO STRON INTERNETOWYCH, BO NIE MAM TYLE CZASU BY TEGO SZUKAć

NA INNYCH FORACH PISZE PAN O NIECENTRALNYCH OGRZEDWANIACH, Z TEGO CO MNIEMAM TO CHODZI PANU O ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE KONWEKCYJNE( NIE JEST TO TEMATEM TEGO POSTU, ALE WIąZE SIE ZNIM), CO Z BRAKAMI W DOSTAWACH ENERGII, AWARIAMI ITP, DOM TERMOS POTZREBUJE CIAGłYCH DOSTAW PRADU DO PRAWIDLOWEGO FUNKCJONOWANIA I UTRZYMANIA JAKIEGOS KOMFORTU, IZIOLACJA OD SRODKA PSUJE TEN KOMFORT, JUZ GODZINNY NIE MóWIąC O DłUZSZYM BRAK PRODU I KURTECZKI SWETERKI IDA W RUCH, WENTYLACJA MECHANICZNA NIE DZIAłA GRIMADZI SIE WILGOć , BRAK CIAGLOSCI PAROIZOLACJI I WIGOC WNIKA W IZOLACJE, I JUZ 4% WILGOCI W IZOLACJI I SPADA IZOLACYJNAOSC O 50%, A CO Z OSUSZENIEM TAKIJ IZOLACJI
WIELOKROTNIE PISAłEM ZE NIE JESTEM EKSPERTEM WIEC PYTAM SIE O WSZYSTKO
, WIELOKROTNIE PODKRESLAłEM ZE ZGADZAM SIE Z PANEM ODNOSNIE POTZREBY IZOLACJI I WENTYLACJI Z ODZYSKIEM ALE TEZ Z WIELU ZRODEL TYCZACYCH ENERGOOSZCZEDNOSCI MOZNA DOJSC DO WNIOSKU, ZE AKUMULACJA CIEPłA JEST POTZREBNA, BO WSPOMAGA ENERGOOSZCZEDNOSC

NA STRONIE http://www.dompasywny.com/ ZAKLADKA ARCHITEKTURA (PO LEWEJ STRONIE DRUGA OD GóRY) JEST KILA PROJEKTóW DOMóW PASYWNYCH I PODANE ZAPOTZREBOWANIE NA CIEPłO, DLACZEGO W DOMU PIEREWSZYM WYKONANYM W TECHNOLOGI MUROWANEJ Z IZOLACJA OD ZEWNATYRZ TO ZAPOTZREBOWANIE NA CIEPłO JEST MNIEJSZE NIZ WPOZOSTAłYCH PROJEKTACH?, POZOSTAłE SA W TECHNOLOGI SZKIELETU, NIE SA TO KOSMICZNE RóZNICE ALE NAWET 2KW NA M2 NA ROK
DOBRA DOBRA OBLICZONE , ALE PAN TEZ JESLI NIE WYKONA POMIARU DLA KAZDEGO ZREALIZPOWANEGO OBIEKTU NIGDY NIE PODA WLSCIWEGO ZAPOTZREBOWANIA NA CIEPLO TYLKO WYLICZONE, A DZIS JUZ WYLICZENIA SA BARDZO POPRAWNE, TYLKO CZY WYKONAIE JEST WLASCIWE?

MOIM ZDANIE TECHNOLOGIA MUROWANA + IZOLACJA OD WEWNATRZ TO TYLKO STRATA KASY I CZASU, PRZYSZLOSC TO DOM, KTóRY NIE POTZREBUJE ZEWNęTRZNYCH ZRóDEł ENERGII, A KORZYSTAJAC ZE SLONCA TRZEBA Tę NERGIę ZMAGAZYNOWAC, KORZYSTAJAC Z WIATRU, TRZEBA TE ENRGIę ZMAGAZYNOWAC, ZE WZGLEDU NA OKRESOWOSC WYSTEPOWANIA, PAN Z ZALOZENIA SKAZUJE SIE NA ZEWNETRZNE I NIEPRZERWANE DOSTAWY ENERGI, KTORA JAK PAN WIELOKROTNIE WSPOMINA I Z CZYM SIE W 100% ZGADZAM BEDZIE CORAZ DROżSZA, DOM SZKIELETOWY/TERMOS NAGRZEWA SIE BLYSKAWICZNIE I BLYSKAWICZNIE TRACI CIEPLO GDY WYłACZY SIE OGRZEWANIE, BO CHYBA NIE SPODZIEWA SIE PAN, ZE NIKT NIE OTWORZY NAWET NA CHWILE DRZWI CZY OKNA, TO NIEST DOM MODELOWY WYBUDOWANY NA POKAZ, GDZIE ZAINSTALOWANE CZUJNIKI POKAZUJA JAK JEST PIEKNIE, GDY NIKT NIE MIESZKA W TAKIM DOMU


TAKIE SA MOJE PRZEMYSLENIA,
DOM I IZOLACJA JEST WTEDY DOBRA, KIEDY JEST SKONSTRUOWANA I WYKONANA PRAWIDLOWO, A TU NIESTETY LEZY PIES POGRZEBANY, MIESZANIE TECHNOLOGII NIE SPRZYJA PRAWIDLOWEMU WYKONAIA IZOLACJI,
SZKIELECIAK MOZE BYC(CHOć JA ZDECYDOWANIE JESTEM ZA MUROWNYM-PATRZ AKUMULACJA;-) ), MUROWNAIEC I IZOLACJA OD SRODKA???? SąDZąC PO RóZNYCH OPINIACH NIE JEST TO IDEALNE ROZWIAZANIE, MOZE ZYSKAMY TERMOS, ALE CZY NIE DOSTANIEMY GRATIS GRZYBA I PLESNI??? STRACIMY WłSCIWOSCI MURU, ZYSKAMY WłASCIWOSCI DOMU SZKIELETOWEGO, CO Z KOSZTAMI TEGO? WILGOć W MURZE POWODUJE KOROZJę, WILGOC W IZOLACJI OBNIZA JEJ SKUTECNOSC

TEORIE O PUNKCIE ROSY JAKIMI PAN SIE TU POSLUGUJE ZBYT BARDZO SA NACIAGANE NA KORZYSC PANA TEORII, PRZY FAłSZOWANIU TEORII O IZOLACJI OD ZEWNATRZ

FUNDAMENT, LUB PłYTę PODLOGOWą/FUNDAMENTOWą(NIE WIEM JAK TO FACHOWO OKRESLIć) TEZ SIE IZOLUJE, W NOWO POWSTAJACYCH BUDYNKACH NIE STANOWI TO PROBLEMU, JESLI SIE TERMOMODERNIZUJE/IZOLUJE ISTNIEJACE BUDYNKI, ZEBY PRAWIDLOWO WYKONAC IZOLACJE ZARóWNO OD SRODKA JAK I OD WEWNATRZ TRZEBA KAPITALNEGO REMONTU, MNIEJ KłOPOTLIWY I SKUTECZNIEJSZY JEST OD ZEWNATRZ, TYLKO PAN TWIERDZI ZE JEST ODWROTNIE,

GENERALNIE IZOLACJę WYKONUJE SIE OD STRONY CZYNNIKA OD KTóREGO SIE CHCEMY ZAIZOLOWAC, A WIEC OD ZEWNATRZ,

POZDRAWIAM

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 12 maja 2007, 13:16

T.Brzęczkowski : ten przykład z Finlandii jest dla konstrukcji drewnianej; i na dodatek nie romumiem fińskiego.

piotru : jak skutecznie wyeliminować mostki cieplne w fundamentach ?
Pozdrawiam

pichon

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 13 maja 2007, 19:54

MOZE ZACZNE OD TEGO, ZE JA RACZEJ JESTEM ZWOLENNIKIEM PłYTY FUNDAMENTOWEJ, JAK JUZ WIELOKROTNIE WSPOMINALEM NIE JESTEM TECHNOLOGIEM, BUDOWLNACEM ANI FIZYKIEM A TYLKO PRZYSZłYM INWESTOREM PRYWATNYM
CO DO PłYTY FUNDAMENTOWEJ, MOZNA ZNALEźć PRZYKłAD(TRAKTOWAC JAKO POGLĄD!!!) WYKONANIA NP NA STRONACH PRZEWODNIKA BUDOWLNEGO, LUB MOZE TEZ NA STRONACH LEGALETT, ACZKOWIEK, JA NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM TAKIEGO GRZANIA JAK LEGALETT ACZKOLWIEK PODłOGóWKę ROZWAżAM ALE JESLI WYRZUCISZ Z LEGALETA RURY TO MASZ PIEKNA PłYTę FUNDAMENTOWą ;-)

CO DO FUNDAMENTóW, TO CZYTAłEM NA INNYCH FORACH, TEZ LUDZIE WSTAWIALI PIEKNE SCHEMATY, żE (PISZę Z PAMIęCI, WIEC I RACZEJ TYLKO POGLADOWO A NIE JAKO WZOR) IZOLUJESZ OD ZEWNATRZ DO SAMEGO DOłU OD SRODKA OD SAMEGO DOłU I JESLI DOBRZE PAMIETAM POD PODłOGOWA IZOLACJA MUSIAłA SIE STYKAC/ZACHODZIC NA WENęTRZNA IZOLACJE FUNDAMETU, ALE PEWNIE WAZNE JEST TEZ, JAK TO DOKLADNIE WYKONAć SZUKAM NA NOWO TEGO FORUM, ALE KIEPSKO MI IDZIE ;-( A TY MASZ PIWNICE CZY BEZ? JUZ SIE BUDUJESZ CZY ZACZYNASZ? A MOZE REMONTUJESZ

NA INNYCH STRONACH PISZA, żE DOMY ENERGOSZCZEDNE I PASYWNE POWINNO BUDOWAC SIE NA PłYTACH FUNDAMENTOWYCH WLASNIE ZE WZGLEDU NA MOZLIWOSC WYKONANIA DOKłADNEJ IZOLACJI NP PATRZ LEGALETT ZEWNęTRZNY SZALUNEK TAKIEJ PLYTY JEST WYKONANY ZE STYROPIANU,W RODKU JEST TEZ STYROPIAN
PłYTA FUNDAMENTOWA PEWNIE JEST CIUT DROżSZA TEORETYCZNIE, ALE PRAKTYCZNIE BRAK ROBóT ZIEMNYCH, CHYBA ZE ROBI SIE PIWNICE

NA PEWNO WARTO NIE ZAłOWAć NA IZLACJACH, W KONCU TO ROBI SIę TYLKO RAZ, A POZNIEJSZE PRZERóBKI I DORóBKI TO WIEKSZY KOSZT I KłOPOT NIZ MOżE UDA SIę ZYSKAć,
OSZCZDZAC MOZNA NA CZYMS INNYM, ARMATURA, MEBLE,RODZAJ PODLOGI (PCV ZAMIAST DEBOWEGO PARKIETU), NA PEWNO NIE NA INSTALACJACH I IZOLACJACH,DOBRYCH OKNACH I DRZWIACH

CAłY CZAS SZUKAM ODNOSNIE FUNDAMENTóW, ALE JAK JUZ WSPOMNIAłEM JA JESTEM ZA PłYTą FUNDAMENTOWą

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 13 maja 2007, 20:36

NP TO, ALE TO NIE JEST TO O CZYM PISAłEM WCZESNIEJ
http://www.budynkipasywne.pl/modules.ph ... page_id=55
ZAMAIST SZKłA TO SIE UZYWA NP ISOMUR, LUB PEWNIE CO INNEGO

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 14 maja 2007, 7:32

piotru dzięki za pomoc. Ja jestem właśnie na etapie ścian fundamentowych (nie mam piwnicy). Zobaczę co można u nas dostać i to zastosuję.
Pozdrawiam

pichon

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 maja 2007, 8:08

jakie liczenie potrzed ciepła ... to już historia , wraz a izolacją kończą sie centralne systemy ogrzewania, śą za drogie i mają cyrkulację. W domach izolawanych się ich nie stosuje, a OZC to jeden wielki przekręt (o czym wcześniej pisałem)
W domach o dużych potrzebach ciepła o ekonomi decydyje koszt kWh w domach izolowanych sterowalność systemu. Dom "krzyżacki" najtaniej ogrzewać węglem, dom "muratorowski" gazem , dom izolowany prądem. Mur od środka to zaprzewczenie sterowalności, pewność zawilgocenia (przy izolacji powyżej 8cm) i wysoki koszt budowy.

Czy twierdzę Panowie, że nie badałem zailgocenia ścian domów ocieplanych?
Czy Panowie wyryfikowali te badania?
Czy 10 lat dłużesze doświadczenie od "pasywnych" nie upoważnia mnie do wytkania oszustw? np podawanie E na ogrzewanie a nie całkowite (cała skandynawia grzeje się intensywnym oświetleniem)
Nawet [...] który pisał na
http://www.budynkipasywne.pl/modules.ph ... page_id=55
Nie izoluje podłogi by pokazać mostek termiczny balkonu a marginalizuje fundament.
Przecież ten "fizyk inaczej" rysuje jak ZIMNO WCHODZI!!!! mostkiem termicznym .
Panowie nie ma obowiązku izolowania domów, ale czy nie wstyd cytować idiotów!

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 14 maja 2007, 8:14

Ależ ja chcę dobrze zaizolować mój dom - tylko, że ściany chcę izolować od zewnątrz, a nie od wewnątrz.
Teraz jestem na etapie fundamentów i chcę zminimalizować straty ciepła przez podłogę na gruncie. Wiem, że w 100% się to nie uda, ale można znacząco te straty obniżyć.
Pozdrawiam

pichon

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 maja 2007, 8:15

Balkon w domu parterowym , czy parterowym z użutkowym poddaszem jest równie , potrzebny jak winda, której też nik nie broni zamontować.

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 14 maja 2007, 8:21

?? z tą windą nie rozumiem do czego Pan zmierza ...
Pozdrawiam

pichon

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 14 maja 2007, 12:50

WCZORAJ TEZ CZYTAłEM, NA FORACH, ZE ZAMAIST ISOMURU TEZ BARDZO SKUTECZNIE LUDZIE STOSUJA BLOCZKI FORTIS, I TYM PODOBNE NP 3 WARSTWY TYCH BLOCZKóW W SCIANIE FUNDAMENTOWEJ, LUB 4 LUB 2,(CZęśC PONIZEJ POZIOMU POSADZKI A CONAJMNIEJ 1 POWYZEJ) WARIACJI JEST WIELE I DO TEGO JA OCZYWISCIE POLECAM IZOLACJę Z OBU STRON, CHOC PISZą ZE JUZ NIE JEST KONIECZNA

WPISZ SOWBIE W YSZUKIWARKę BLOCZKI FORTIS (JA TO ZNALAZłEM WCZORAJ)

pichon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 05 mar 2007, 16:31
Lokalizacja: Dolny Śląsk

autor: pichon » 14 maja 2007, 13:08

na ścianę fundamentową już nie zdążę dać - jutro kończa murować; bdzie ocieplona z dwóch stron polistyrenem ekstrudowanym.
Czy całe ocieplenie podłogi na gruncie dajesz nad płytą betonową czy może część pod płytą ?
Pozdrawiam

pichon


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów