Domy Plus Energetyczne - co sądzicie ?

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Domy Plus Energetyczne - co sądzicie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 gru 2012, 4:21

Sztywniak pisze:z powodów które już podałem wcześniej.
co do sponsorowania PGNiG to raczej sponsoruje GAZPROM ;-)
proszę mi uwierzyć że ja naprawdę jestem szczęśliwym posiadaczem ocieplonego domku i naprawdę jest mi z tym bardzo dobrze unikając z tego powodu wielu utrudnień życiowych o których pisałem wcześniej.

Kolejna osoba, która Sobie chce coś wmówić! Po pierwsze, nie można przyklejać ocieplenia za murem na fundamencie! Jest to nieekonomiczne ( dom zużywa nawet ponad 30kWh/m2 rocznie) niezdrowe ( z roku na rok wzrasta zawilgocenie muru, aż do nasycenia) i świadczy o ułomności w wiedzy budowlanej.
Oczywiste, że ogrzewanie gazem jest drogie z m3 mamy 3-5kWh zależnie od systemu. oczywistym jest, że gaz jest bardziej niebezpieczny niż brak gazu. Oczywiste jest też, że osoba, którą omamiono i dała się wpuścić w przyklejanie izolacji termicznej za murem na fundamencie , bez paroizolacji - będzie dla własnego dobrego samopoczucia - twierdziła, że właśnie tak chciała i gaz oraz rachunki, ją wręcz uszczęśliwiają.
Myślę że większość myśli podobnie nie decydując się na to rozwiązanie.
To nie bolszewizm, że większość ma rację i myślę, że większość nie myśli tylko jak... barany w stadzie!
Proszę nie nazywać myśleniem przyklejanie styropianu za betonem komórkowym na nieizolowanym fundamencie bez paroizolacji!!! To jest czysty przykład bezmyślności!!!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Domy Plus Energetyczne - co sądzicie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 gru 2012, 4:55

domyplusenergetyczne pisze:W przyszłym roku wchodzi do Polski technologia budowy autonomicznych domów plusenergetycznych.
To najbardziej zaawansowana technologia budowy domów któa zapewnia samowystarczalność pod względem wodno-kanalizacyjnym, energetycznym i zapewnia inteligencję budynku.
Co sądziecie na ten temat ?

domyplusenergetyczne pisze:Nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać. Kurs jest za darmo - właśnie po to by pokazać korzyści z technologii. A co do przyszłości -proszę uważnie śledzić rok 2013 r. !

Szanowny Panie ! Z jakiej technologii? Od 23 lat robię instalację ( wentylacja i ogrzewanie) do domów zaizolowanych tak, że zużywają ogrzewając się elektrycznie 10-20 kWh czy nawet do domów normatywnych zużywających do 30kWh/m2 rocznie. Takie domy są najtańsze inwestycyjnie, bardzo komfortowe z zdrowe. A u Pana domy nie są izolowane! Działacze OZE zwalczają wszelkie przejawy izolowania i oszczędzania! Wystarczy wybrać się na kurs czy poczytać na tym forum. Kolektory słoneczne to koszmar po nich od razu widać, że to naciąganie a nie wiedza o oszczędzaniu energii. Dzisiejsi działacze OZE nie mają nic wspólnego z wiedzę to wręcz szkodniki chodzi o kasę a nie oszczędzanie mogę to Pau dokładnie wyjaśnić. To coś jak partia zielonych..... kasa kasa kasa.

Jeżeli ma Pan konstrukcje domu zużywającego ponad 30kWh/m2 rocznie i na cwu ponad 40l/osobę osobę - to ile więcej Pan musi kupić "OZE" by było "PLUS" czy nawet ZERO ?
Przy małym zużyciu - z całego OZE zostaje WYŁĄCZNIE PV NIC INEGO NIE DA SIĘ ZASTOSOWAĆ - dlatego tak "wyznawcy kolektorów, pomp ciepła do centralnego ogrzewania, palenia biomasy itp - zwalczają małe zużycie!
To oszołomy!
A technologia... już dawno jest! Tylko OZE ją zwalcza!

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Domy Plus Energetyczne - co sądzicie ?

autor: Sztywniak » 02 sty 2013, 18:03

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Kolejna osoba, która Sobie chce coś wmówić! Po pierwsze, nie można przyklejać ocieplenia za murem na fundamencie! Jest to nieekonomiczne ( dom zużywa nawet ponad 30kWh/m2 rocznie) niezdrowe ( z roku na rok wzrasta zawilgocenie muru, aż do nasycenia) i świadczy o ułomności w wiedzy budowlanej.
Oczywiste, że ogrzewanie gazem jest drogie z m3 mamy 3-5kWh zależnie od systemu. oczywistym jest, że gaz jest bardziej niebezpieczny niż brak gazu. Oczywiste jest też, że osoba, którą omamiono i dała się wpuścić w przyklejanie izolacji termicznej za murem na fundamencie , bez paroizolacji - będzie dla własnego dobrego samopoczucia - twierdziła, że właśnie tak chciała i gaz oraz rachunki, ją wręcz uszczęśliwiają.

Z szacunku do dyskutanta mógłbyś czytać ze zrozumieniem i nie wciskać nienapisane teorie
Nigdzie nie napisałem nic co upoważniałoby do napisania : "dała się wpuścić w przyklejanie izolacji termicznej za murem na fundamencie , bez paroizolacji"
Kolejna sprawa to : "świadczy o ułomności w wiedzy budowlanej", jestem informatykiem ale nigdy nikomu kto jest budowlańcem nie napisałbym czegoś podobnego, szczególnie próbując przekonać do jakiegoś rozwiązania.

Myślę że większość myśli podobnie nie decydując się na to rozwiązanie.
To nie bolszewizm, że większość ma rację i myślę, że większość nie myśli tylko jak... barany w stadzie!
Proszę nie nazywać myśleniem przyklejanie styropianu za betonem komórkowym na nieizolowanym fundamencie bez paroizolacji!!! To jest czysty przykład bezmyślności!!![/quote]

nigdzie nie napisałem że mam dom z betonu komórkowego
nigdzie nie napisałem że mam nieizolowany fundament bez paraizolacji
nigdzie nie napisałem że rachunki za gaz mnie uszczęśliwiają

Napisałem za to że dla mnie inne argumenty są ważne.
Od października 2011 za gaz zapłaciłem dokładnie 2719,61 , część została mi skorygowana ale nie chce mi się szukać korekt .
Nawet gdybym miał zapłacić 500 PLN/ rok to i tak wolę płacić więcej unikając niedogodności o których wcześniej wspomniałem. Pieniądze to nie wszystko.

Co do ekonomiczności Twojego rozwiązania się nie wypowiadam ponieważ nie jestem kompetentny w tym zakresie u mnie zdecydowały inne argumenty.
Sztywniak

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Domy Plus Energetyczne - co sądzicie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 sty 2013, 18:36

Bogatemu więcej wolno - może Pan płacić nawet 2500zł za gaz , by mieć niższy komfort . Może Pan zakładać instalacje grzewczą nawet za 15 000 zł ! Jeszcze to Panu wolo! Może też Pan sobie wmawiać, że tak Pan właśnie pragnął . Ja od prawie ćwierć wieku nie uważam za mieszkaniówkę coś co zużywa 30kWh/m2 rocznie - I TEŻ MI WOLNO TO ROBIĆ. Tylko niech Pan nie pisze, że domy zeroenergetyczne są droższe od ogrzewanych gazem. Tylko niech Pan nie pisze, że ogrzewanie gazowe jest pozbawione ryzyka wyłączenia prądu czy gazu, a dom zeroenergetyczny obawia się takiego ryzyka!!!
A skąd wiem, że jaki Pan ma dom? Podał pan, że ma ogrzewanie gazowe - a takowego do domów izolowanych się nie daje! Podał Pan jak ogromne ilości gazu zużywa...


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów