oswietlenie led czy inne

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tomi131274
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:13
Re: oswietlenie led czy inne

autor: tomi131274 » 11 cze 2011, 15:30

a c zy kolego kupoweałes osobno wszystko czy w komplecie - chodzi mi o oprawki trafo zarówki???

renegade
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2011, 16:09
Lokalizacja: Lipsko
Re: oswietlenie led czy inne

autor: renegade » 11 cze 2011, 21:03

To bez znaczenia. Ja wymiałem w już istniejących żyrandolach (radość niesamowita zamiast 150W tylko 9W). Zobacz co taniej wyjdzie: kupić oprawkę z dobrym ledem jaki cię interesuje czy ze zwykłym halogenem i zmień na leda.
Jeszcze jedna rada: tylko 230V, 12V jak kupisz ze zwykłymi halogenami to przetwornica która jest w zestawie może sobie nie poradzić z ledem więc dojdą dodatkowe koszty zmiany przetwornicy. Pozatym 230V łączysz ile chcesz a 12V przetwornice mają ograniczenia i nie pozwalają puścić wodzy fantazji (tzn można ale trzeba dokładać kolejne przetwornice a to są dodatkowe koszty).

martitako
Re: oswietlenie led czy inne

autor: martitako » 11 paź 2012, 11:01

Zdecydowanie stawiam na oświetlenie LED. Charakteryzuje się długą żywotnością (świecą dziesięciokrotnie dłużej niż żarówki halogenowe, 25 razy dłużej od zwyczajnych żarówek), może być stosowane jako oświetlenie główne lub dekoracyjne, a przede wszystkim jest wysoce energooszczędne.

CiekaweLampy
Re: oswietlenie led czy inne

autor: CiekaweLampy » 13 paź 2012, 14:25

To bardzo dobry wybór,wielokrotnie pisałem o właściwościach,dobrych stronach oświetlenia typu LED wiec nic dziwnego że wiele osób decyduje się właśnie na nie.

Ewelka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 03 lis 2012, 16:03
Re: oswietlenie led czy inne

autor: Ewelka » 03 lis 2012, 18:19

LEDy spokojnie wystarczą, w końcu w łazience nawet lepsze jest lekko stłumione swiatło, nie odrabiasz tam lekcji ani nie sumujesz rachunków w końcu ;) A sufity powieszane, zwłaszcza ozdobione sztukaterią są piękne. Pooglądaj sobie mardom decor, może znajdziesz inspirację. Mnie się takie zdobienia kwiatowe podobają bardzo.

AdamSłodowy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2012, 12:10
Re: oswietlenie led czy inne

autor: AdamSłodowy72 » 05 lis 2012, 12:15

Dużo dobrego słyszałem o Ledach ale osobiście, trudno mi się przekonać, to samo dotyczy żarówek energooszczędnych - chodzi mi o barwę światła- spędziłem sporo czasu szukając ciepłych barw, kupiłem nawet te "super najdroższe np osram i .....niestety to nie jest moje światło. Nie mogę się przekonać:( Ale może to wina tego że urodziłem się w PRLu:)

M123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:59
Lokalizacja: Pomorskie
Re: oswietlenie led czy inne

autor: M123 » 07 lis 2012, 14:32

ja w żarówki LED zaopatruję się w sellneo, sukcesywnie zamieniam zwykłe na ledowe; mają duży wybór żarówek naprawdę dobrej jakości. Barwa biała ciepła bardzo mi odpowiada... chociaż barwa to już indywidualna kwestia.

Awatar użytkownika
sztajger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 20 lis 2012, 23:23
Re: oswietlenie led czy inne

autor: sztajger » 21 lis 2012, 0:05

Panowie a czytał któryś pod ledami książkę ? Nie da się, choćby tego było jak mrówek !

slamper
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012, 9:14
Lokalizacja: Kietrz
Kontaktowanie:
Re: oswietlenie led czy inne

autor: slamper » 24 lis 2012, 9:41

Jak żarówki LED to jedynie z górnej półki warto wydać więcej, ale otrzymać produkt dobrej jakości. Oświetlenie LED kupuję w Lighting Market.

E-milka
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:23
Re: oswietlenie led czy inne

autor: E-milka » 10 gru 2012, 16:32

Mnie się podobają takie łazienki na wzór XIX wieku, ze wanna stoi na środku bez obudowy, lustro w wielkiej ramie niby złotej, sztukateria na suficie i takie tam :)

rorryz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2012, 20:54
Re: oswietlenie led czy inne

autor: rorryz » 11 gru 2012, 22:07

Tak jak tu już wszyscy piszą - LED, LED i tylko LED. Robiłem ostatnio remont mieszkania i właśnie postawiłem na oświetlenie ledowe. Całe 60 m2 oświetlone a prądu pobiera jak 2 żarówki 60W. Jak chcesz się pobawić to możesz też zainwestować w zdalnie sterowane moduły - można wtedy pilotem fajnie sterować oświetleniem :)
Dobra firma remontowa to połowa sukcesu!

CiekaweLampy
Re: oswietlenie led czy inne

autor: CiekaweLampy » 16 gru 2012, 11:42

To fakt,moduły bardzo dobrze się sprawdzają jeżeli chcesz dodatkowo pobawić się i sterować swoim oświetleniem. Poza tym LEd-y spełniają też funkcję dekoracyjną,nie zapominajmy o tym.

iwwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2012, 9:37
Lokalizacja: ciechanow
Re: oswietlenie led czy inne

autor: iwwa » 19 gru 2012, 9:47

Ja odwiedziłam koleżanke po remoncie domu i zmianie oświetlenia i jest pięknie!! Ja teraz zabieram się po nowym roku za remont i zamierzam całe oswietlenie w domu wymienić na ledowe. Duzo dobrego słyszałam i nie zamierzam tkwić przy starych tradycyjnych żarówkach pożerających moje pieniądze.
IWONA

pawelighting
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2012, 9:53
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: oswietlenie led czy inne

autor: pawelighting » 19 gru 2012, 11:38

Ja zwrócę Twoją uwagę na jeszcze ciekawszą technologię. Chodzi o Hue, dzięki któremu można sterować oświetleniem domu za pomocą IPada - http://www.youtube.com/watch?v=yVlPM3FajuA
Zapraszam na profil Philips Lighting Poland

olampa
1 - ostrzeżenie!
Posty: 77
Rejestracja: 16 lut 2011, 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:
Re: oswietlenie led czy inne

autor: olampa » 19 gru 2012, 13:39

Jako główneoświetlenie Ledowe polecam paski. Dają bardziej równomierne światło i posiadają dość duże moce w porównaniu do żarówek led. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów