Problem z przybudówka w domu drewnianym

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

An40
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, 11:53
Lokalizacja: Kraków
Problem z przybudówka w domu drewnianym

autor: An40 » 10 gru 2012, 11:58

Witajcie.
Jestem tu nowa i na wstępię chcę Wszystkich bardzo gorąco przywitać :)
Jestem Anka i mam nadzieje że w końcu spełni się moje marzenie o własnej małej sypialni ale żeby nie było tak prosto... proszę Was o rade: pomóżcie mi rozwiązać problem z dobudówką.

Zamierzam dobudować pokój do domku jednorodzinnego.
Problem jest w tym że dom jest stary i drewniany - z drewnianych bali zbudowany - obity deskami. Ma on swój urok :)
Chciałaby do jednej ściany domu dobudować mały pokój a dokładniej mówiąc wyburzyć ganek który aktualnie mam, wybudować nowy ganek z przedłużeniem na pokój.
Dom jest na podmurówce z cegieł ale ganek jest na filarach( taki jakby przyklejony do ściany ) i taki tez bym chciała dobudowa . I ganek i nowo powstały pokój - na filarach i tu się zaczynają schody....
Ktoś mi doradził aby całość zrobić na drewnianej konstrukcji z krawędziaków które potem "wypcha" się ociepleniem i z zewnątrz obije płytami osb - siatka i tynk. i podłogę tak samo - z płyt osb.

Czy płyty OSB stosuje się NA ZEWNĄTRZ??

Ja myślałam że normalnie - filary i wylewka i dobudówka z pustaków plus ocieplenie a nie z krawędziaków - ich się chyba używa do budowy altan?

Proszę Was poradźcie mi co mam zrobić. Jak połączyć dobudówkę z drewnianym domem. Nadmieniam, że dobudówka będzie z tyłu domu więc może nie być obita deskami (na zewnątrz ) tak jak reszta domu tylko możne być otynkowana w kolorze farby obitych desek.

Pozdrawiam i dziękuje
Ania
An40

bajbaga
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 858
Rejestracja: 26 lip 2011, 9:55
Lokalizacja: sSiwy12
Re: Problem z przybudówka w domu drewnianym

autor: bajbaga » 10 gru 2012, 12:14

Tego rodzaju roboty podlegają procedurom pozwolenia na budowę.
Jak pozwolenie na budowę, to i projekt wymagany.
Jak projekt budowy, to i projektant, który na wszystkie te pytania odpowie - a co więcej, rozwiąże je.

An40
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, 11:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Problem z przybudówka w domu drewnianym

autor: An40 » 10 gru 2012, 12:18

tego sie obawiałam.... a myślałam, że skoro mam tak ganek i go wyburze to nie będzie problemu z postawieniem nowego w to samo miejsce - przedłużyłabym go jedynie o półtora metra......
ech te papierki...

Ale abstrahując od biurokracji - OSB ??? na podłogę zewnętrzną???
An40

kris-bud 12
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2012, 10:59
Re: Problem z przybudówka w domu drewnianym

autor: kris-bud 12 » 14 gru 2012, 16:56

Witam,akurat tak sie składa,że tego typu robotami moja firma się zajmuje.Jak najbardziej pomysł krawędziaków i płyt OSB wraz z odpowiednią izolacją jest trafiony,nie prawdą jest,że na taką inwestycję jest wymagany projekt lub zezwolenie,pod warunkiem,że dobudówka ta będzie stać na słupach betonowych tzw.(pęczkach).
Zezwolenie i projekt wymagany jest na fudament stały.
W razie jakich kolwiek pytań chętnie służe fachową radą.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Yandex [Bot] i 48 gości

Gotowe projekty domów