Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

acezary_ap
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2012, 11:27
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: acezary_ap » 10 kwie 2012, 10:26

Szkoda że zamiast odpiwedzi na moje pytania i fachowego doradztwa w wątku jest "osobista wojna" forumowiczów.

Wątek do zamknięcia.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 kwie 2012, 10:36

Przecież udzieliłem odpowiedzi - maksymalnie 80 W/m2 - cwu - zależnie od zużycia - przy oszczędnym zużyciu termu elektryczne niecentralnie - przy dużym - w łazience zasobnik z PCi.
Do ogrzewanie też druga PCi taniej wyjdzie! Jeżeli dom jest izolowany to centralny system nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Jarecki79 » 10 kwie 2012, 10:54

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przecież udzieliłem odpowiedzi - maksymalnie 80 W/m2 - cwu - zależnie od zużycia - przy oszczędnym zużyciu termu elektryczne niecentralnie - przy dużym - w łazience zasobnik z PCi.
Do ogrzewanie też druga PCi taniej wyjdzie! Jeżeli dom jest izolowany to centralny system nie wchodzi w grę.


Guzik Pan udzielił odpowiedzi. Jak zwykle zresztą.

90% Pana wpisów na tym forum jest nie na temat. Wiele osób z forum uciekło, bo Pan jest spamerem pierwszego gatunku. Spamuje Pan w każdym wątku jak tylko się da.

Nie umiesz człowieku czytać, że rozmawia sie o kotle z podajnikiem?
Nie widzisz,że dom jest z 1998r?

Pana brednie o budownictwie i zatykaniu kominów to znane bajki na tym forum.
Powtarzam, niech Pan sobie w stopkę wklei krany bezdotykowe, ogrzewanie niecentralne, izolowanie tylko od środka, poda numer telefonu i wystarczy wszędzie pisać ..., kto będzie chciał - zadzwoni.

Cezary T.B to nie forumowicz, to spamer, bo pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 kwie 2012, 12:27

Szanowny Panie - to nie moja wina, że na forum budowlanym są jeszcze tacy co w XXI wieku paliwa stałe do małych kotłowni proponują. To zwykły cynizm ( jeżeli propagujący to jest osobą rozumną) lub czysta głupota, jeżeli propagujący to jest osobą bez rozumna - Walka z cynizmem lub głupotą ( pozostawiam do wyboru) nie jest spamem!

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Jarecki79 » 10 kwie 2012, 13:15

Mam nadzieję,że nareszcie jakis admin sie obudzi i obok Pańskiego nicku znajdzie się chociaz napisać "lubię spamować"

Odzywanie się nie w temacie i negatywne wypowiedzi n.t urządzeń o których nie ma Pan bladego pojęcia już chyba w wystarczającym stopniu odstraszają od tego forum.

Jak na początku byłem na tym forum- było tutaj sporo fachowców, pomocnych instalatorów.

Przy Pańskiej nachalnej obecności w każdym niemal wątku zaczęły sie pojawiac takie indywidua jak dr.no, adolfik itd. poziom merytoryczny forum upadł, fachowcy umknęli.

Więc skoro Pana kotły z podajnikiem nie interesują to powiem wprost, skoro kulturalnie nie dociera.
Idź w pierony z tego wątku spamerze.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 kwie 2012, 13:42

Już Pan wybrał?
Zabieram głos, bo nie lubię OSZUSTÓW ... sprawność ponad 80% ! Jak Panu nie wstyd wciskać dziś paliwa stałe - i jeszcze pisać, że ktoś spamuje! Proszę się trochę zastanowić a nie tylko tkwić w średniowieczu! To wstyd

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Jarecki79 » 10 kwie 2012, 14:12

Wstyd to fakt,że jeszcze ktoś Panu pozwala na tym forum pisać (raczej spamować) i skutecznie zniechęcać inne osoby do lektury forum. Dawno powinien mieć Pan minimum zwróconą uwagę (ostrzeżenie) i dopisek lubię spamować.

Napiszę w punktach, bo widać mało rozumna jednostka

1. Nie wypisuj swoich bzdur w każdym miejscu na tym forum.
2. Nie znasz się na kotłach z podajnikiem, to się zamknij. Nie wymyslaj zatykania kominów, nie wypisuj o sprawnościach o których pojęcia dla tych urządzeń nie masz.
3. Nie wypisuj tych samych wypocin przy kolektorach słonecznych, kotłach, pc.
4. Skoro promujesz, sprzedajesz niecentralne ogrzewanie elektryczne, to tam wypisuj o nim do woli. Polecasz rekuperatory- pisz na tych wątkach do woli.

Ten wątek dotyczy kotła na ekogroszek w domu z 1998roku. Więc powtarzam wprost won ze swoim spamem.
Ten użytkownik nie chce pompy ciepła, jakby chciał to w stosownym miejscu by napisał mam budżet 50tysi i chcę PC, co polecacie?..... Widziałes taki zapis? Czy widziałeś w którymś miejscu,że szuka opcji niecentralnego ogrzewania prądem?

SPADAJ SPAMOWAĆ W INNE MIEJSCE

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: karoka65 » 10 kwie 2012, 14:36

Widzę że pan Tomasz to ktoś pokroju kolegi Liwko ewentualnie Arturo z właśnie forum muratora.
Oni nie przyjmują do wiadomości że nie wszyscy mają domy energooszczędne, ba nawet nowe domy i albo gaz albo tylko pompa ciepła, kto tego nie akceptuje to już jakiś burak z ciemnogrodu.
Ja proszę pana wiem coś o ogrzewaniu i co jest komu potrzebne.
Mogę panu za chwilę wstawić link do kotła 17kW który ogrzewa budynek 324m2 i nie jest to nowy budynek jakoś super docieplony.
Właściciel mieszka w Ziębicach w woj opolskim.
Instalacja z buforem 1000L dlatego teraz są przeregulowania, kocioł cześć doby dogrzewa dom a cześć pracuje w trybie lato podgrzewając tylko CWU.
Proszę link:
https://esterownik.pl/remote/1062

Maciej Kowalski41
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 30 kwie 2012, 13:15
Lokalizacja: Polska
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Maciej Kowalski41 » 03 maja 2012, 14:03

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Sprawność ponad 80 % DOBRE - niektórzy już 100- przekroczyli a " z komina" drugi dom by ogrzał i jeszcze zostało.

Obojętnie jak to liczą, to w przeliczeniu na kilogramy wychodzi 2.800/mc.
Czyli 2.000 zet nie starczy. :twisted:
Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Maciej Kowalski41
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 30 kwie 2012, 13:15
Lokalizacja: Polska
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: Maciej Kowalski41 » 03 maja 2012, 14:11

Jarecki79 pisze:Dla nowego budownictwa do 200m2 wystarczy kocioł 17kW, potrafi pracowac z mocami do 21kW.

Pana T.B prosze nie brac poważnie, zna się na kotłach jak świnia na gwiazdach.
Coś z przedziału fantastyka- wyjątki i ciekawe przypadki.
Cały czas nie potrafię zrozumieć dlaczego nie zabiera głosu w sprawach o których ma jakieś pojęcie.

To 4,2kg/h jest wartościa prawdziwa dla uzyskania 25kW mocy
To 3,19 jest totalna bzdurą, na pewno nie dla mocy 25kW....
3,19 to opał musiałby mieć 29MJ/kg a sprawność kotła 98%, co jest totalną bzdurą

Realnie to przy spalaniu 3,19 mówimy o uzyskiwaniu mocy znamionowej ok.19kW dla normalnie dostępnego na rynku ekogroszku.

Ach, z tego to już wiem teraz jak liczą tą sprawność.
Zawartość energii chemicznej węgla do mocy pieca.
Więc wtedy p.TB nie ma racji bo tak wychodzi 85-90%.
Kończ Waść, wstydu oszczędź.

trojan
Re: Klimosz LING czy LING DUO - sprawność

autor: trojan » 25 lis 2012, 6:53

Sprawność faktycznie szacujesz jako ilość spalonego węgla w porównaniu do mocy wyprodukowanej przez kocioł. Ale musisz dokładnie znać moc, którą akurat daje oraz kaloryczność paliwa - a tego na 100% nie będziesz znał. A jak sobie przyjmiesz mniej więcej 27mJ/kg to i mniej więcej dostaniesz sprawność obarczoną bardzo dużym błędem. Większość producentów nawet nie wie jaka jest sprawność ich kotłów bo nie mają swoich laboratoriów badawczych. Najsprawniejsze kotły retortowe mają max 86% sprawności. Z resztą łatwo to oszacować, zobaczcie ile ucieka w komin. Czy kocioł o sprawności jak piszą 90% może wypuszczać w komin ponad 200C?? Na pewno nie.
Sprawności retortowych kotłów w większości to 80%. Ale to zależy czyj jest certyfikat, Zabrzańskie laboratorium IChPW zawyża sprawność i moc w wydanych przez nich certyfikatach, opinię taką zna każdy instalator który montował kiedykolwiek przebadany kocioł w innym laboratorium niż IChPW. Nie mają notyfikacji do badań kotłów, więc można uznać, że po prostu nie znają się na tym.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości

Gotowe projekty domów