TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT GWARANCJI - SZ

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Arius Adolf Nowak
22 LAT IZOLACJI.

autor: Arius Adolf Nowak » 15 gru 2011, 23:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jak można mieć zaufanie do firmy, która nie zna się na ogrzewaniu? Proszę zauważyć, że mają w ofercie np. kurtyny powietrzne, czy drabinkowe grzejniki do łazienek. Takich fachowców powinno się izolować, nie darzyć zaufaniem.

To jak z politykami.
Dlatego izoluje się od nich już 22 lata, a faktycznie od 1969 kiedy w Berlinie zrozumiałem wyższość NS nad komunizmem i zydokapitalizmem :twisted:

Arius Adolf Nowak
Re: TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT PO

autor: Arius Adolf Nowak » 15 gru 2011, 23:54

Do: Litschauer67.
Zasadniczo dobrze Pan policzył, ale albo dom jest stary, kiepsko ocieplony, więc nie POrotherm, albo sprawność faktyczna tegoż ustrojstwa jest niższa, tak ok. 40-50% przy PObieznych obliczeniach.
A więc gorzej niż zwykła grzalka z czasów delegacji za Gierka, włożona do szklanki.
Wot i PO(d)stęp. :wink:
Tu Pan może sobie POrównać sprawności różnych nośników w zależności od klasy urządzenia: http://bioenergia.energo24.pl/189,porow ... ow-energii
Pompy ciepła mają też ok. 350% jak nasz DRJ600, ale tylko w temp. (+).
Przy spadku <0 st., tracą wydajność a rośnie obciążenie silnika sprężarek. (też można to POlepszyć, ale to nie mój byznes).
Tak przy (-7) mają już tylko 1.1-1.5 max, a <(-15) st, COP oscyluje 0.7-0.8.
Ale następnej zimy grzanie będzie darmo.
Jak ktoś ma dużo akcji, obligacji i bank-knotów.
Mam POwiedzieć kim Naród będzie palić 3-ej zimy licząc od teraz???!!!??? :idea

Arius Adolf Nowak
Re: TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT GWARANCJI

autor: Arius Adolf Nowak » 16 gru 2011, 0:05

Jarek1910 pisze:Ale tam nie ma nawet zdjęć tych urządzeń.

Pan to już niech siedzi (albo leży :lol: ) na tej Kubie w POkoju, bo przez 2 lata Pańskiego POlecania, nasza partia nie zainstalowała nawet 1 POkazowego prywatnie reaktora.
A PO w tym czasie uczyniło znaczący krok naprzód.
Choć 2 lata temu staliśmy na krawędzi POmyślności. :shock: :lol: :twisted:

qubanczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2012, 12:10
Re: TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT GWARANCJI

autor: qubanczyk » 07 lut 2012, 10:54

Mam te "wspaniałe" grzejniki i gdybym mógł to wsadziłbym je sprzedającemu w gardło. Mam mieszkanie w kamienicy 60 m2, wysokość ok 3 m i przy mrozach -15 C zużywają 50 kWh na dobę, a temp. w mieszkaniu 18,5 stopnia w dzień, a w nocy spada do 17 (moc wszystkich grzejników 4 kW). Jak temp. była w okolicach zera to zużycie ok. 25 kWh na dobę.

Nie wspomnę o tym, że w 16 metrowym pokoju mam dwie 900 i nie mogą go dogrzać. Teraz jak są mrozy to mam tam 15 stopni. Pokój jest od północy.

Także nie jest to tanie ogrzewanie. I bajki o 200 zł za miesiąc to tylko jak są dodatnie temperatury:)

Teściu się śmieje, że chyba cały sufit muszę pokryć tymi grzejnikami.

wandel
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2012, 8:25
Re: TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT GWARANCJI

autor: wandel » 24 lis 2012, 8:36

No zgadza się. Cały sufit. A ktoś cię wprowadził w błąd? Nie przejmuj się. Moja teściowa jak kupowała garnki zeptera, to też jej powiedzieli że zapalniczką obiad trzydaniowy nagotuje. Na załączonym zdjęciu moim skromnym zdaniem wisi na suficie z 7-8 kW.
O tych panelach mówicie prawda?
Obrazek

Szyk i elegancja GS z lat 80tych

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: TANIE OGRZEWANIE!! I DO TEGO ZDROWE - 15 LAT GWARANCJI

autor: Bolas » 25 lis 2012, 9:48

qbańczyk w nowo budowanych domach z wentylacją grawitacyjną ciężko spotkać domy o zapotrzebowaniu niższym niż 70kW/m2 u ciebie w kamienicy z tego co podajesz wychodzi <67kW/m2 więc o wiele za mało. Ktoś sprzedając ci ten system nie obliczył dobrze zapotrzebowania. Poza tym było już pisane na forum że ogrzewanie elektryczne ma sens tylko w domach o zapotrzebowaniu poniżej 50 a już na 100% poniżej 30kW/m2 + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
System jest dobry niestety dałeś się naciąć na tzw marketing.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości

Gotowe projekty domów