Pomoc UE przy alternatywnch żródłach ogrzewania.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 kwie 2007, 14:28

""""T. Brzęczkowski daj pan szansę wypowiedzieć się w tym temacie """"
""""zaśmieca ten temat, proszę ADMINISTRATORA o udzielenie reprymendy panu T. Brzęczkowski gdyż zaśmieca każdy temat tymi samymi stwierdzeniami.
Proponuję żeby pan T. Brzęczkowski stworzył sobie własny temat w którym będzie mógł sobie pisać wszystko"""
Niech Pan będzie konsekwentny, Ja nikomu nic nie ograniczam, To Pan chce ograniczeń.
Proszę przeczytać regulamin, budowanie dziś domów nieizolowanych, ogrzewanych węglem, żużywających ponad 200kWh/m2 rocznie za kilka lat będzie przyczyną ogronmych depresji, a te w prostej drodze prowadzą do prób samobójczych, które są karane w KK.... Może więc admin powiniem się faktycznie niektórym postom lepiej przyglądać.
Panie Jarecki co pan rozumie co Pan pisze??? Ilość CO2 z domu zużywającego do 40kWh/m2 rocznie jest sporo mniejsza od emiscji CO2 z domu zużywającego 200kWh/m2 niezależnie od przytoczonych badań. Będzie to wcześniej czy później ścigane, czy prawem , czy cenami.

Jurek_Z
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:43
Lokalizacja: Gliwice

autor: Jurek_Z » 16 kwie 2007, 17:01

T. Brzęczkowski pisze: ... Proszę przeczytać regulamin, budowanie dziś domów nieizolowanych, ogrzewanych węglem, żużywających ponad 200kWh/m2 rocznie za kilka lat będzie przyczyną ogronmych depresji, a te w prostej drodze prowadzą do prób samobójczych, które są karane w KK.... Może więc admin powiniem się faktycznie niektórym postom lepiej przyglądać.
Panie Jarecki co pan rozumie co Pan pisze??? Ilość CO2 z domu zużywającego do 40kWh/m2 rocznie jest sporo mniejsza od emiscji CO2 z domu zużywającego 200kWh/m2 niezależnie od przytoczonych badań. Będzie to wcześniej czy później ścigane, czy prawem , czy cenami.

Bardzo proszę o szersze wyjaśnienie jak to się ma do tematu "Pomoc UE przy alternatywnch żródłach ogrzewania" bo jakoś nie łapię :oops:
Pozdrawiam Jurek

Awatar użytkownika
tomnie
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 23 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Śląsk/Chorzów

autor: tomnie » 18 kwie 2007, 11:32

Panowie SPOKOJNIE SPOKOJNIE !!
Ja zmodernizowałem swoją kotłownię bez grosza dotacji ( PIEC HEF 75 KW ok. 17 tys. zł - do ogrzania 470 m/2) a ponieważ odkupiłem budynek od firmy , która przeprowadziła jakiś czas wcześnie modernizację instalacji grzewczej z węglowej na gazową za ciężkią kasę , a mój budynek teroretycznie podłączony był do niej to w UM stwierdzili że nie mają uzysku ekologicznego i się nie należy :x od tej nowej instalcaji musiałem się odciąć ponieważ koszty amortyzacji były tak wysokie a co za tym idzie koszt 1 GJ że bardziej opłacało mi się wykonać taką instalację od podstaw niestety na swój koszt.
Mało tego to planuję założyć solary na budynku i dowiaduję się że w zapyziałym Chorzowie nie przewiduje się dotacji na te cele .I jak tu sobie nie palnąć w makówe !!!???

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Dotacje

autor: Piotr 77 » 18 kwie 2007, 18:52

Witam.
Panie Brzęczkowski na temat dotacji z UE dla rolników nie ma Pan pojęcia.
Ja otrzymałem taką dotację z programu SPO 2.6-02 "Rozwoj i ulepszanie infrastruktury technicznej związanej z rolnictwerm" przyznano mi zwrot 50% kosztów kotła na owies i biomase.Z tego programu można dostać również dotacje na systemy solarne, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe wiec niech nie pisze Pan że dofinansowanie elektrowni wiatrowych ze środków UE to bzdury.
Pozdrawiam.
Dofinansowanie do kolektrorów słonecznych można uzyskać również z ekofunduszu www.ekofundusz.org.pl, jest to dofinansowanie do dużych inwestycji min.50m2 solarów- dofinansowanie 1000zł do m2.
Pozdrawiam.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 kwie 2007, 9:14

Poniważ witrownie czasem montujemy (http://www.wentylacja.com.pl/projektowa ... sp?ID=5060 )
co widać na zdjęciu, zapewniam że byłem w nawet w ministerstwie osobiście byli też inwestorzy i nikt grosza nie dostał.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 kwie 2007, 9:15

Czy znając tyle przepisów, zna Pan datę kiedy zabroni się u nas palić węglem?

Baret
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:39

autor: Baret » 19 kwie 2007, 11:49

T. Brzęczkowski pisze:Czy znając tyle przepisów, zna Pan datę kiedy zabroni się u nas palić węglem?

Zapewnie pana że nie szybko!

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
T.B. dalej zaśmieca i bzdury wypisuje

autor: Jarecki79 » 24 kwie 2007, 16:03

DOTACJE to temat tego wątku forum szanowny T.B.
Widzę,że bzdur mimo przytoczonych przepisów obowiązujących w Polsce i w Europie nie przestaje Pan wypisywać.

Węglem nie zabroni się palić wbij Pan to sobie do tej głowy w końcu (przynajmniej w najbliższych latach - "optymistycznie szacowana potencjalna podaż biomasy w Polsce może zrównoważyć energetycznie tylko około 20-30% węgla zużywanego przez krajową energetykę, toteż jeszcze przez wiele, wiele lat w procesach produkcji ciepła na skalę przemysłową będzie trwała koegzystencja węgla i biomasy, w różnych konfiguracjach wzajemnych udziałów w zależności od wielkości lokalnej podaży biomasy". źródło: dr inż Jacek Zawistowski Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Wyraźnie przytoczyłem Panu przepis,że dla tzw. małej energetyki, czyli dla mocy do 1000kW w Polsce nie obowiązują żadne normy odnośnie czystości spalin. "Aktualne standardy emisyjne w zakresie wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza określone są w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20grudnia 2005roku. W sprawie standardów emisyjnych z instalacji (DZ.U. NR 260 poz.2181) dotyczą źródeł o nominalnej mocy cieplnej nie mniejszej niż 1,0MW. Dla źródeł o nominalnej mocy cieplnej do 1000kW w Polsce nie obowiązują obecnie żadne akty prawne normujące poziomy emisji zanieczyszczeń do środowiska. Istnieje natomiast norma europejska PN/EN303-5 "kotły grzewcze - cz.5 (nieobligatoryjna), która określa standardy sprawności cieplnej i emisji w odniesieniu do kotłów z ręcznym i automatycznym podawaniem paliwa do mocy 300kW. Poziomy standardów określają trzy klasy jakościowe kotłów. "

Chce Pan wiedzieć jaka jest polityka Europy, proszę bardzo:
Podstawy nowej polityki energetycznej dla Europy.
10stycznia 2007 Komisja Europejska przedstawiła pakiet działań w obszarze energii i zmian klimatu stanowiący podstawę nowej polityki energetycznej dla Europy, główne założenia to:
- 20% redukcji emisji gazów cieplarnianych
- 20% udział energii odnawialnej w konsumpcji całej UE
- 20% zmniejszenie zużycia energii do roku 2020.


Proszę skończyć z tymi zakazami palenia węglem, bo to kompletna bzdura jest.

Rozwlekł Pan cały wątek na tym forum i nic kompletnie nie napisał Pan na temat dotacji. To jest zwykłe chamstwo i nic więcej. Niech się Pan zajmie tymi swoimi domami i grzaniem prądem, najlepiej na osobno tworzonym wątku pt" wspaniałe porady T.B", niech Pan napisze wniosek do admina, ulży Pan wszystkim na forum szukającym rozwiązania swojego problemu i będzie mógł Pan do woli wypisywać plusy kranów bezdotykowych, izolacji domu itp.

Wracając do tematu dotacji, w obrębie dużych miast modne jest ostatnio powstawanie tzw. zielonych dolin - w takich odizolowanych osiedlach najczęściej blisko lasu w istocie zarządca osiedla bardzo często zabrania używania paliw stałych, do wyboru zostaje gaz, olej, prąd, często zarządca takiego osiedla informuje też o możliwości otrzymania dotacji na zakup tzw ekologicznego ogrzewania. Jeżeli ktoś mieszka lub zamierza mieszkać na takim obszarze należy przed zakupem dowiedzieć się, jakie paliwa są akceptowane oraz czy są szanse na uzyskanie jakiejś dotacji na ekologiczne źródło ogrzewania. Jest to alternatywa dla poszukiwania odpowiednich programów w urzędach gminy czy w starostwach.
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości

Gotowe projekty domów