woda w piwnicy

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ekoserwis
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontaktowanie:
woda w piwnicy

autor: ekoserwis » 18 kwie 2007, 9:38

witam, mam pytanie. odziedziczylem w spadku dom podpiwniczony, niestety na terenie o poziomie wody gruntowej 0,5m, i jak mozna przypuszczac stoi mi woda w piwnicy. czy jest szansa pozbycia się jej za pomoca drenazu, i czy dodatkowo nie musze uszczelnic fundamentow, a jak tak to w jaki sposob. drenaz nie ma mozliwosci odprowadzenia wody, czy potrzebna mi bedzie studzienka i pompa
marekbil@poczta.fm

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28

autor: czajnik » 19 kwie 2007, 7:48

"...czy jest szansa pozbycia się jej za pomoca drenazu..."

Owszem, jest szansa pozbycia się jej za pomocą drenażu.

"...czy dodatkowo nie musze uszczelnic fundamentow..."

Dodatkowo nie musisz uszczelniać fundamentów.

"...drenaz nie ma mozliwosci odprowadzenia wody, czy potrzebna mi bedzie studzienka i pompa..."


Jeżeli nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia wody z drenażu, to należy zastosować studzienkę zbiorczą, a w niej zamontować pompę zatapialną, sterowaną pływakiem. Rurociąg tłoczny należy wprowadzić do jakiejś istniejącej studzienki kanalizacyjnej, pod warunkiem, że będzie to kanalizacja deszczowa lub ogólnospławna. Możesz również wykorzystać te wody do celów gospodarczych, np. podlewanie zieleni, mycie podłóg, placów, dojazdów itp.

wasser
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 28 lut 2007, 14:00

autor: wasser » 19 kwie 2007, 19:05

Wydaje mi się, że ilość wody będzie zbyt duża by ją wykorzystać tylko do "podlewania ogródka", dlatego w tym wypadku niezbędny będzie projekt budowlany.

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28

autor: czajnik » 23 kwie 2007, 8:12

Jak to mówią "deszczówki nigdy dość". Jest wiele zastosowań. Po oczyszczeniu mechanicznym można ją stosować do spłukiwania toalet, a nawet do prania, co niektórzy z powodzeniem robią i bardzo sobie chwalą niskie zużycie proszku do prania.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów