Ocieplenie budynku drewnianego

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

stefaniagajda
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:12
Ocieplenie budynku drewnianego

autor: stefaniagajda » 28 paź 2012, 13:21

Witam
Mam prośbę. Czy możecie mi napisać jak ocieplić stary drewniany budynek. Jakie folie położyć? Czy dechy na wierzch czy siding? Pozdrawiam

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie budynku drewnianego

autor: Tomek W. » 05 lis 2012, 10:41

Witam,

W zależności od sposobu wykończenia ścian zewnętrznych (metodą lekką mokrą czy też lekką suchą) dobierane jest konkretne rozwiązanie. Niezależnie od stosowanych rozwiązań należy ułożyć folię paroizolacyjną od wewnątrz pomieszczenia przed ułożeniem płyt G-K.

Membranę wiatroizolacyjną stosuje się przy ociepleniu metodą lekką suchą, szczegóły tego rozwiązania znajdują się w zeszycie katalogowym http://rwiumbraco-pl-new.inforce.dk/med ... e-book.pdf
Wówczas membranę wiatroizolacyjną przypina się tackerem do drewnianych krawędziaków, pomiędzy którymi ułożona jest warstwa ocieplenia. Następnie na membranę w miejscach występowania krawędziaków, mocujemy pionowo listwy, które zapewnią szczelinę wentylowaną pomiędzy sidingiem a membraną.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

marcamper
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2012, 23:39
Re: Ocieplenie budynku drewnianego

autor: marcamper » 07 lis 2012, 12:41

Ja na tej stronie znalazłem sporo porad na temat ocieplania domu, pokazane krok po kruku co należy kłaść na ściany: http://www.ocieplaniedomu.com/metody-ocieplania-domu/


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów