Zapchany komin wentylacyjny (Sposób na usunięcie przeszkody)

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mmvs
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:30
Zapchany komin wentylacyjny (Sposób na usunięcie przeszkody)

autor: mmvs » 06 kwie 2007, 19:36

Witam, na forum jestem nowy, wiec witam wszystkich zyczac przy okazji udanych świąt!

Mam nastepujacy problem.. Otoz z sasiadem w tym samym pionie 2 pietra nizej chcemy zalozyc siec komputerową i aby nie niszczyc okien to postanowilem ze kabel bedzie szedl kominem wentylacyjnym.. i u mnie i u niego sa takie male wywietrznyki (ok15x15cm). Gdy chcialem spuscic przewod na dol to okazalo sie ze w kominie jest gruz. Widocznie podczas remontu czy coś, zostalo to zapchane. Tyle co dosiegnąłem reką to powyjmowalem kilka malych kwałków, ale wiadomo glebiej reki nie wloze. Czy jest jakis sprytny sposob na usuniecie reszty? Oczywiscie zakladam ze zapora jest tylko u mnie a nie rowniez np na wysokosci sasiadki ktora miedzy nami jest.. Dziekuje z gory za pomoc,
Pozdrawiam!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 07 kwie 2007, 19:31

Najlepiej przepychać taki zator od dołu,bo z góry,to tylko można go jeszcze ubić.Do takich zadań dobra jest rura do wody PexAlPex 16,bo można ją przy wkładaniu wygiąć,a po włożeniu do komina stopniowo prostować.No i ma jakąś tam sztywność.
adam

Agnieszka Strawińska
Aktywny
Aktywny
Posty: 203
Rejestracja: 20 sie 2006, 7:19

autor: Agnieszka Strawińska » 13 kwie 2007, 19:29

Jeżeli w twoim budynku jest wentylacja grawitacyjna wykonana w systemie indywidualnym to Twój przewód wentylacyjny nie powinien się łączyć się z otworem wywiewnym w pomieszczeniu dwa piętra niżej, on powinien być poniżej twojego otworu wywiewnego zaślepiony. Jeżeli już to musisz wezwać kominiarza aby określił ci miejsce gdzie biegnie przewód wentylacyjny pomieszczenia położonego dwa piętra niżej i można w jego przegrodzie u Ciebie w pomieszczeniu wywiercić stosowny otworek i wpuścić kabel do przewodu wentylacyjnego aż do otworu wywiewnego w pomieszczeniu położonym dwa piętra niżej. Oczywiście u ciebie ten otworek w przegrodzie przewodu wentylacyjnego należy szczelnie wokół kabla zasklepić a sam kabel w przewodzie wentylacyjnym powinien być lekko napięty aby nie wisiał, aby go nie zerwał kominiarz kontrolujący co roku drożność indywidualnych przewodów wentylacyjnych. Kabel jest na tyle cienki że nie spowoduje zawężenia światła przewodu wentylacyjnego i nie pogorszy ciągu kominowego. Jeżeli w twoim budynku jest system wentylacyjny zbiorczy to wystarczy w dece pod twoim otworem wywiewnym wywiercić otworek i spuścić kabel do dołu i dalej jak wyżej, ale bez wiedzy kominiarza który to wszystko określi na miejscu to samemu nie ma co w ciemno kuć otworków.
aga


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 59 gości

Gotowe projekty domów