Pellety

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellety

autor: Jermak » 07 lip 2012, 8:43

Jarecki79 pisze:
Bzdura na resorach.....

Zadaj sobie pytanie z czego powstał węgiel...... co było tym surowcem....

Do produkcji pellet proces wygląda z grubsza tak:
- drzewa musisz ściąć ciężkim sprzętem, który na baterie słoneczne nie pracuje
- ścięte drzewa musisz równie ciężkim sprzętem transportować na obróbkę
- pellety produkowane są na prasach przemysłowych, które prądu ciągną na potęgę.....
- przy danych warunkach składowania może się okazać, że pojawią się myszki....

Nie ma tutaj za wiele ekologii.

Tyle co wyprodukuje ok. tona ekogroszku (ta nazwa z ekologią ma równie wiele wspólnego co pellet) da radę wyprodukowac ok. 1,3-1,5tony dobrego pellet. Gdzie wyprodukujemy więcej CO2 - z tony węgla czy 1,5tony pellet?

Odrobina leżakowania pelletowi nie szkodzi, ale bardzo mocno szkodzi mu np. deszcz.
Jak zamoknie, to możesz wszystko wywalić......

Więc musisz mieć warunki do jego przechowywania, a że gęstość zasypowa pelletu jest inna oraz musisz go więcej spalić do wyprodukowania tej samej ilości energii co z węgla, to musisz jeszcze mieć mniej-więcej dwa razy więcej miejsca.....


Na jakich resorach? Potrafisz naprawdę odpowiedzieć z czego ten węgiel i ropa powstały?
Nawet jeśli to może idziesz nieco za daleko wstecz? Nie są to już resentymenty do średniowiecznych zaszłości ale ... prekambryjskich. :lol:

Dalej podtrzymuję twierdzenie o niskiej emisyjności CO2 dla pelletu - szczególnie że nie wycina się lasu dla pelletu a produkuje z odpadów przy produkcji meblarskiej a Polska, jakby ktoś nie wiedział, z produkcji mebli w świecie jest znana.

Co mają myszki do ekologii? :) Proponuję zainstalować kota.

Wilgoć, niższa wartość energetyczna, miejsce do składowania - to wszystko 100% racji.
Jednak od początku planowałem pellety i mam odpowiednią suchą przestrzeń. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby brać po 2 tony, wtedy ilość miejsca jest bez znaczenia.


Przy okazji, odpowiadając na inne pytanie.
Używam pelletu Stelmet i płaciłem 820 zł/tona.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Pellety

autor: Jarecki79 » 07 lip 2012, 11:23

Jermak pisze:

Dalej podtrzymuję twierdzenie o niskiej emisyjności CO2 dla pelletu - szczególnie że nie wycina się lasu dla pelletu a produkuje z odpadów przy produkcji meblarskiej a Polska, jakby ktoś nie wiedział, z produkcji mebli w świecie jest znana.


Emisyjność CO2 jest większa, bo musisz spalić 1,5tony pelletu jako ekwiwalent 1tony groszku....,
nie wspomnę o emisji dużych zakładów meblarskich, energochłonności ich parku maszynowego....
Tylko jest takie pseudo-tłumaczenie,że drzewa rosły w lesie i dlatego niby bilans emisyjności CO2 jest zerowy. Jak nie widzisz w tym marketingu, to nikt Cię do tego na siłę przekonywac nie będzie.


Cytat z linka, który przedstawiłem:
Normy i procedury kontrolne chronić powinny przed dopuszczaniem do produkcji peletów z takich surowców jak: płyty paździerzowe, trociny z elementów lakierowanych, trociny zawierające domieszki klejów lub olejów podnoszących kaloryczność. Powinny kontrolować poziom dosypywania wszelkich wypełniaczy. Pelety drzewne to z założenia czyste drewno, bez domieszek z innej biomasy

Skoro jednak ktoś kupuje taki pellet z produkcji meblarskiej, to musi być tego świadomy i wiedziec za co płaci, stąd potrzebne są jakies normy.
Jermak pisze:Wilgoć, niższa wartość energetyczna, miejsce do składowania - to wszystko 100% racji.
Jednak od początku planowałem pellety i mam odpowiednią suchą przestrzeń. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby brać po 2 tony, wtedy ilość miejsca jest bez znaczenia.


Przy okazji, odpowiadając na inne pytanie.
Używam pelletu Stelmet i płaciłem 820 zł/tona.


Na koniec najważniejsze jest jednak to, abyś był zadowolony ze swojego wyboru.
Wybierałeś produkt, wiedziałeś czego szukasz, jesteś zadowolony, więc wszystko jest w najlepszym porządku.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Pellety

autor: Bolas » 07 lip 2012, 21:50

Mnie najbardziej śmieszy to że nie mogę jechać do znajomego zakładu stolarskiego nabrać od nich odpadów i palić w śmieciuchu - za to jest mandat bo nie wolno palić płyt meblowych ponieważ lepiszcze do ich spajania nie nadaje się do spalania w tradycyjnych kotłach ale jeżeli to samo badziewie się przemieli znów doda tego samego lepiszcza i zrobi się z tego cienkie ołówki nazywane pelletem to już można do pieca :) Nadal pan marketingowiec nie odpowiedział na moje pytania a zadałem mu je na kilku forach ciszaaaa bardzo niewygodne?

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellety

autor: Jermak » 07 lip 2012, 22:50

Aż głowa boli.
Pellet dobrej jakości nie wymaga lepiszcza, pod ciśnieniem upłynnia się celuloza i skleja granulki
Odpady z produkcji to nie kawałki płyt. Od tego jest norma ISO i DIN aby paliwo było czyste.
Jasne że producenci no-name będą coś na boku kombinowali, od tego są. Mój pellet po namoczeniu rozpada się na delikatne trociny, przy spalaniu jest wyłącznie zapach drewna, nie ma smrodu i czarnego dymu tak jak z plastiku, szyszek czy płyt meblowych.

Pellet 19 MJ, ekogroszek 21-27MJ, trzeba spalić go więcej, ogólnie wychodzi drożej, jakieś 20-30%, ale nie o oszczędności tu chodzi. Jak ktoś chce być oszczędny to pali śmieciami, szyszkami sosnowymi i kawałkami płyt meblowych.
Niska emisyjność CO2 wywodzi się z drzew z których drewna został otrzymany. Drewna, trocin i innych a nie kawałków płyt meblowych.

sob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 05 wrz 2012, 13:35
Re: Pellety

autor: sob » 06 wrz 2012, 12:37

Witajcie,

jeżeli chodzi o pellet to jego produkcja cały czas rośnie także ceny powinny spadać

wioslarz
lubie spamować
Posty: 45
Rejestracja: 26 wrz 2011, 12:15
Re: Pellety

autor: wioslarz » 20 paź 2012, 16:27

jak ktoś szuka informacji o pellety to zajrzyjcie na tą stronkę http://www.polishpellet.com/ ja swój dom ogrzewam paliwem z biomasy dopiero drugi sezon, więc o opłacalności nie mogę się zbytnio wypowiadać, ale tak jak piszą powyżej, wszystko zależy od tego czy znajdziemy dobrego dystrybutora w okolicy, wtedy mozna wytargowac korzystną cenę za tonę

Olgierd_66
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2012, 20:58
Kontaktowanie:
Re: Pellety

autor: Olgierd_66 » 30 paź 2012, 23:31

A przede wszystkim warto brać big packi pelletu zamiast tych małych 15 kilogramowych woreczków - od razu jest taniej. W dodatku porządny pellet powinien być szczelnie zapakowany, więc nawet jak od razu weźmiesz zapas na całą zimę to powinieneś móc przechowywać bez obaw o wilgoć - właściwości nie utraci.

Krzysieeeeeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2012, 18:13
Re: Pellety

autor: Krzysieeeeeek » 28 lis 2012, 19:22

Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 19:38 przez Krzysieeeeeek, łącznie zmieniany 1 raz.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Pellety

autor: Enerbau » 28 lis 2012, 19:34

To szybko Pan zbudował ten dom od 9.11.2012.
Ale ogrzewanie dalej ma Pan tradycyjne, tylko inne paliwo.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

andrzej_f
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2012, 22:38
Re: Pellety

autor: andrzej_f » 28 lis 2012, 21:24

Słyszałem, ze kotły na pellety są całkiem dobre... Mój znajomy kupił chociażby taki....

http://sklep.biatest.pl/biawar-kociol-n ... p-818.html

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Pellety

autor: Enerbau » 28 lis 2012, 21:46

[quote="Krzysieeeeeek"][/quote]

O co chodzi z tą likwidacją treści w poście? Najpierw Pan pisze, że przymierza się do budowy domu, a za parę tygodni, że jest już zadowolony z nowego ogrzewania.
Czy może chodzi o reklamę pelletu super zadowolonego klienta? Przecież wystarczy napisać prawdę i podpisać się oficjalnie, firma xyz.








Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Pellety

autor: Enerbau » 28 lis 2012, 21:48

andrzej_f pisze:Słyszałem, ze kotły na pellety są całkiem dobre...


Może Pan rozwinąć myśl "całkiem dobre"









Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości

Gotowe projekty domów