Dalmierze laserowe - testy szczelności - praca w deszczu

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Czy dalmierz laserowy może zastąpić w Twoich pracach zwijaną miarkę?

TAK
1
33%
NIE
1
33%
CZĘŚCIOWO
1
33%
 
Liczba głosów: 3

mpudlo
Dalmierze laserowe - testy szczelności - praca w deszczu

autor: mpudlo » 01 wrz 2012, 6:08

Witajcie,

drapnąłem przed chwilą króciutki artykulik o normach szczelności urządzeń pomiarowych. Myślę, że warto poświecić chwilę na jego przeczytanie, żeby później, kupując np. dalmierz, wiedzieć, w jakich warunkach będzie pracował, a nie leżał w kieszeni jako gadżet elektroniczny:)

Tekst na blog.mierzymy.pl.

Nie bójcie się używać elektronicznych dalmierzy w pracach budowlanych. Okazuje się bowiem, że są już w sprzedaży instrumenty, które wytrzymują naprawdę ekstremalne warunki pogodowe. Nawet deszcz i ostre zapylenie nie staną przeszkodzie Waszych prac pomiarowych.

Na potwierdzenie teorii zrobiliśmy mały eksperyment na dalmierzu laserowym Leica Disto X310 :)

Test szczelności dalmierza Disto X310

pozdro,
mp

Narzedziowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2012, 18:46
Kontaktowanie:
Re: Dalmierze laserowe - testy szczelności - praca w deszczu

autor: Narzedziowy » 12 wrz 2012, 11:05

To dobra opcja jeżeli kupimy tez odpowiednie narzędzia,wtedy pomiar będzie w 100% profesjonalny i sprawdzony. Sam artykuł jak najbardziej ciekawy,myślę ze warto poczytać i wiedzieć więcej.
sklep z narzędziami.

dawid1978
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 06 sie 2010, 8:26
Lokalizacja: Kraków
Re: Dalmierze laserowe - testy szczelności - praca w deszczu

autor: dawid1978 » 10 paź 2012, 15:54

Dalmierz laserowy to genialna sprawa. Ja używam jednej z prostszych wersji Bosch DLE70. Szczelność IP54, można pracować w deszczu bez problemu - sprawdzone. Nie mówię już ile praca dalmierzem zaoszczędza czasu. Genialny wynalazek.
Dawid


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów