ocieplenie poddasza a dach z deskowaniem "pełnym"?

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

agness131
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:50
ocieplenie poddasza a dach z deskowaniem "pełnym"?

autor: agness131 » 02 wrz 2012, 8:58

Witam. Planuję ocieplać poddasze dwuwarstwowo-między krokwiami i pod krokwiami. Krokiew ma 16cm. Zastanawiam się nad grubością wełny - 15cm między krokwiami pomimo tego, ze mam deskowanie dachu i membranę dachową Dorken na tych deskach.Wiem,ze musi być w tym przypadku zachowana szczelina wentylacyjna ok. 5 cm.Jednak w moim przypadku deski nie są nabite ściśle, ale mają po ok 1,0cm przerwy między nimi. Czy mimo wszystko mogę dać 15 cm wełny w wówczas szczeliny między desami i membraną dachową spełnią funkcję wentylacyjne. Czy jedna ułożyć 10cm i zachować szczelinę 5cm????Ktoś nawet napisał, ze szczelina kalenicowa obniża izolacyjność tego dachu i wtedy najlepiej uwzględnić grubszą warstwę wełny. Ja planowałam 30cm.
A może nie zawracać sobie głowy wełną i ocieplać pianą

KatarzynaS
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:36
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza a dach z deskowaniem "pełnym&qu

autor: KatarzynaS » 30 wrz 2012, 19:53

Przy pełnym deskowaniu szczelina wentylacyjna powinna mieć między 3-6cm grubości. Można zostawić 3cm, bo jak piszesz są jeszcze szczeliny między deskami. Można zwiększyć wys krokwi nadbijając dodatkowe belki na krokwie. Zdecydowanie lepiej jest montować wełnę dwuwarstwowo z uwagi na eliminację mostków cieplnych liniowych wzdłuż krokwi.
Służę pomocą
e-Rzecznik KI

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza a dach z deskowaniem "pełnym&qu

autor: Tomek W. » 09 paź 2012, 8:47

Jeżeli chcesz uniknąć wykraplania pary wodnej na zimnym deskowaniu zalecałbym zastosowanie szczeliny wentylowanej grubości 3-6cm. Pomimo że deski nie przylegają ściśle do siebie to jednak istnieje ryzyko wykroplenia. Generalnie drewno powinno być wentylowane, bo ryzyko możliwości wykroplenia w takim przypadku jest duże. Jak pisze Katarzyna S. lepiej dołożyć, większą grubość izolacji pod krokwiami ( jeżeli masz na to miejsce) co zapewni ci lepsze parametry termiczne, a przynajmniej będziesz miał sprawdzone rozwiązanie .
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów