Jaki piec z podajnikiem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 23 wrz 2012, 10:23

Nic, zgaśnie.

Jak napięcie wróci szybko, to sterownik powróci do pracy, jak temp. będzie wyższa od zadanej, to będzie stał. Jak niższa, to nadrobi, jak spadnie poniżej progu wygaszenia, to przejdzie w STOP.

Przy każdym sterowniku jest też czujnik temp. kosza, jedynie w ognikach, pumach, cobrach i skorpionach jest aktywny, Tzn. zanim wystąpi alarm, wcześniej sterownik stara się podnieść palenisko i do tego nie doprowadzić. np. temp. alarmu =70st.C, to po osiągnięciu 60st.c na czujniku kosza załączają się mechanizmy zapobiegające i palenisko zostaje stopniowo podnoszone. Jak się nie uda, to dopiero po alarmie na 70st.C jest wypychanie, to już działa jak w każdym innym sterowniku.


Jak ma być ups, to Cobra była sprawdzana z Ever Specline 700, to seria zasilaczy awaryjnych do kotłów c.o. Teraz wyszedł chyba też większy model Ever Specline 1000

Pawlogen
Aktywny
Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:55
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Pawlogen » 23 wrz 2012, 12:20

ja znalazłem innej firmy UPS ORVALDI INV 12-300W razem z baterią 40 Ah i pełną sinusoidą oraz w lepszej cenie i mniejszy gabarytowo :D

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 23 wrz 2012, 12:27

Pawlogen pisze:ja znalazłem innej firmy UPS ORVALDI INV 12-300W razem z baterią 40 Ah i pełną sinusoidą oraz w lepszej cenie i mniejszy gabarytowo :D

Ja kolego używam inwertera Orvaldi INV 12V/500W już 5-ty rok.
Musisz policzyć ile wyniesie chwilowe pełne obciążenie żeby nie był za mały 300W.
Wentylator, motoreduktor, pompki, wszystko do kupy.
Kup bez aku bo 40Ah szału nie ma, Wstawiam Centrę 115Ah i w zimie przy pracy ciągłej kotła wystarcza na 8 godzin.

Pawlogen
Aktywny
Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:55
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Pawlogen » 23 wrz 2012, 12:50

Oczywiście zakup dopiero będę robił jak kotłownia odpali i policzę całą moc potrzebną i z 50 W w zapasie , bateria 40 Ah faktycznie nie ma szału tylko rodzi się pytanie czy żelowy czy kwasowy

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 23 wrz 2012, 13:25

Nie znam się na tym także nie będę zgrywał mądrego, z tego co czytałem to żelowe do takich celów są lepsze ale ja używam kwasowego bo w zimie mi nie jest potrzebny w ciągniku. Lepiej jak stoi w ciepłej kotłowni i trochę popracuje niż ma stać na mrozie i się opieprzać :)

dragoranka
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:29
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: dragoranka » 01 paź 2012, 12:25

u mnie śmiga uniret :) dopasowali nam go u Dziubarczyka. śmiga już drugi rok, widzę że rzeczywiście ekonomiczny sprzęt, mogę uczciwie polecić jak ktoś niezdecydowany. no ale wiadomo, moc trzeba dopasować do własnych potrzeb :)

jacek358
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2012, 20:00
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: jacek358 » 07 paź 2012, 18:18

Ja mam heitz eko 2 16kW w domu 130m2 i jestem zachwycony. Nie mam żadnych problemów. Obawiałem się że będzie dużo pracy i brudu, ale przy dobrym paliwie jest super. Heitz eko 2 bydgoszcz

dh
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, 14:49
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: dh » 17 paź 2012, 14:53

Witam,
szukam kotła z podajnikiem na ekogroszek ale żeby była też możliwość spalania drewna i węgla. Powierzchnia użytkowa domu 260m2, dom nowy z solbetu 600+15cm styropianu.
Kocioł jakiej mocy powinnam zakupić? Czy macie jakieś konkretne propozycje modeli?
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 17 paź 2012, 22:08

dh odbierz priva, w razie pytań pisz albo dzwoń zarobiony jestem i nie mam teraz czasu na większe pisanie.

madzia0173
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2012, 12:07
Lokalizacja: podlaskie
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: madzia0173 » 07 lis 2012, 12:21

Witam, jestem w trakcie wyboru pieca z podajnikiem, dom nowe budownictwo o pow. 150m ocieplony bedzie w nastepnym roku jak zamieszkamy, głównie palic bedziemy ekogroszkiem, ale mamy tez czasami troche drzewa, takze dobrze byłoby moc palic czasami weglem, drzewem itp. mąż upiera sie przy podajniku tłokowym bo twierdzi ze jest mniej awaryjny, ale czytając powyższe posty ja bardziej przychylam sie do ślimakowego z tego wzgledu ze obsluga kotła latem (grzanie wody) raczej bedzie nalezec do mnie:) także prosze o porade w wyborze kotła, nie bede ukrywac ze cena i serwis jest dla mnie bardzo ważna, z góry dziekuje
madzia0173

rostical82
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2013, 15:27
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: rostical82 » 11 lut 2013, 15:33

Zdecydowanie polecam dwie najlepsze i sprawdzone firmy w polsce to kostrzewa i weber heiztechnik.
zamontowalem juz po kilkadziesiat kotlow z kazdej z firm i jest to najwyzsza polka, reszta firm probuje cos robic aby sie z nimi zrownac ale to tak jakby z malucha zrobic mercedesa...
mozna tez zwrocic uwage na kotly stalmark bo tez kilka zamontowalem i niezle sie sprawdzaja

pzdr

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: aseba » 11 lut 2013, 19:00

rostical82 pisze:Zdecydowanie polecam dwie najlepsze i sprawdzone firmy w polsce to kostrzewa i weber heiztechnik.
zamontowalem juz po kilkadziesiat kotlow z kazdej z firm i jest to najwyzsza polka, reszta firm probuje cos robic aby sie z nimi zrownac ale to tak jakby z malucha zrobic mercedesa...
mozna tez zwrocic uwage na kotly stalmark bo tez kilka zamontowalem i niezle sie sprawdzaja

pzdr

A co powiesz o SAS-ie? Zbieram info,bo nakręciłem sie na ten kociołek SAS Agro Eko? Nigdzie nie ma opinii na ten model,a tylko,że SAS generalnie jest bardzo dobrą marką. 'OPEL' to też dobry samochód,nie mniej awaryjny niż Mietek. 8)

rostical82
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2013, 15:27
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: rostical82 » 11 lut 2013, 19:11

Mietku..

.. firma SAS jest bardzo dobra firma to fakt ale...polecam tylko ich kotly tradycyjne poniewaz te z podajnikiem nie sa uniwersalne a to dla mnie jak i klientow nie jest zaleta.

Kociol Agro-Eco jest ok jezeli chcemy spalac pellet lub pestki a palenisko zastepcze nie daje nam mozliwosci np. efektywnego i wygodnego spalania drewna np przez polowe okresu grzewczego-jezeli uda nam sie kupic gdzies drewno w dobrej cenie. Ograniczamy sie zatem do stosowania niewielkiej ilosci paliw sypkich a to w/g mnie jest minus i to duzy.
Najwazniejsze aby nie stac sie niewolnikiem paliwa poniewaz nie przewidzimy przyszlosci i nie wiemy ile bedzie kosztowal np. pellet za 5 lat.
Dlatego polecam kotly uniwersalne w ktorych mozemy spalac i pellet i eko-groszek oraz posiadajace duza komore spalania drewna oraz wegla.
Chcac spalac tylko pellet odradzam Agro-Eco ponieważ SAS to super firma ale kotly tylko na pellet i "zastepczo" drewno mozna kupic taniej i nie urażając SAS'a - lepszych producentów.

pzdr

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: aseba » 11 lut 2013, 19:45

Stałeś się kowalem własnego losu :o a więc dlaczego uważasz,że ruszt zastępczy w owym kotle jest kiepski jeśli chodzi o spalanie drewna? Zberając informację zauwazyłem,że paląc drewno tradycyjnie(nie zgazowując) mamy najmniejszą sprawność. Pellet i pestki to już dwa paliwa... 8)

rostical82
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2013, 15:27
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: rostical82 » 11 lut 2013, 21:10

poniewaz uwazam, ze jest za male do ciaglego opalania drewnem - oczywiscie mozna to robic ale nie daje nam to wygodny ze wzgledu na maly zaladunek.
Porownaj sobie zaladunek pieca Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic i zrozumiesz co mam na mysli.

Agro-Eco: przyjmijmy tak jak napisales - pellet, pestki i drewno
PFL Kostrzewy: pellet, eko-groszek, owies, drewno, węgiel

jezeli chcesz kupic dobry piec wez pod uwage powyzsze porownanie poniewaz mnie przekonuje bez dwoch zdan..

i tak jak wczesniej pisalem uwazam ze SAS to bardzo dobra firma ale jak mialbym polecic piec z podajnikiem zdecydowanie polecilbym Ci kostrzewe

pzdr


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 115 gości

Gotowe projekty domów