Jaki piec wybrać

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

RafałG
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2012, 14:52
Jaki piec wybrać

autor: RafałG » 25 lut 2012, 15:04

Witam,posiadam dom 200m2 i mam problem jaki piec gazowy byłby najlepszy.Dom jest ocieplony 15 styropianem,nowy,3 punkty wodne,ogrzewanie podłogowe 70metrow.W tym kuchenka gazowa.Prosiłbym o radę jaka firma jest najlepsza.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki piec wybrać

autor: Bolas » 25 lut 2012, 16:55

Firmy ogólnie są podobne dopłacasz za markę i za bajery typu krystaliczny wyświetlacz który w niczym nie pomaga.
Jeżeli gazowy to najlepiej kondensat i praca na niskim parametrze. By był oszczędny to z zasobnikiem wody. Jeżeli nie to jednofunkcyjny zwykły najlepiej z zamkniętą komorą spalania wtedy nie ma problemu z umieszczeniem go "gdziekolwiek". Najmniej ekonomicznym jest kocioł 2funkcyjny.
Moc kotła dla ciebie max 21kW - regulacji i tak dokona serwisant. A nie zastanawiałeś się nad innym systemem ogrzewania?

RafałG
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2012, 14:52
Re: Jaki piec wybrać

autor: RafałG » 26 lut 2012, 16:03

wyboru zbytnio nie mam ponieważ albo piec gazowy lub olej opałowy takie mają wymogi.Jeżeli zależałoby to ode mnie to zainstalowałbym piec na wszystko,dzięki za porade,z tego co się oriętowałem to każdy doradza piec dwufunkcyjny.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki piec wybrać

autor: Bolas » 26 lut 2012, 17:15

Zajmuje najmniej miejsca bo CWU jest podgrzewana na bieżąco w chwili odkręcenia kranu ale jednocześnie najmniej ekonomiczny ponieważ podczas podgrzewania wody palnik idzie praktycznie pełną parą.

dragoranka
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:29
Re: Jaki piec wybrać

autor: dragoranka » 01 paź 2012, 12:24

podnosząc temat.. my zainstalowaliśmy rok temu nowy kocioł. palimy głównie ekogroszkiem, oszczędność niesamowita, mogę uczciwie polecić. a sprzęt kupiliśmy i dobraliśmy u Dziubarczyka, hula aż miło, to już drugi sezon grzewczy będzie :)


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów