Jak to zrobić?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

65XE
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2012, 18:19
Jak to zrobić?

autor: 65XE » 17 wrz 2012, 23:33

W tym tygodniu dostarczą mi nowe meble kuchenne i przy okazji ich wymiany chciałbym coś "ulepszyć" w kuchni. Chodzi mi konkretnie o ścianę pomiędzy górną półką a blatem.

Mam dwa dylematy:
1. Co wybrać i w jakiej kolorystyce
2. Jak to zamontować

Na wszystkich ścianach w kuchni mam panele PCV (z daleka białe, z bliska delikatny rzadki marmurek). Coś takiego:

Obrazek

Natomiast meble będą takie:

Obrazek

No, może odrobinę ciemniejsze - na różnych zdjęciach różnie wychodzą.

Zastanawiam się nad tym co zrobić pomiędzy górnymi półkami a blatem. kiedyś były imitacje cegieł i kamieni z tworzywa (chyba PCV), ale nic takiego nie znalazłem na aukcjach.
Czy jeśli na panele PCV przykleję płytki lub gipsowe imitacje kamieni czy cegieł nie odpadną one? Kiedyś miałem w łazience panele PCV zielony marmurek (ciemno- i jasnozielony), to dziecko zdrapało z nich farbę. Czy te białe panele które mam w kuchni też są pokryte farbą? Jeśli tak, to może odpaść razem z kafelkami ... Jest jeszcze jedno rozwiązanie - płyta kartonowo-gipsowa. Wyciąć, przykręcić, obkleić. To jest jednak ostateczność, bo trochę roboty z tym jest.
Jeszcze jakieś pomysły? Sam nie wiem jak to zrobić.

Druga kwestia to kolorystyka - napiszcie jakie barwy sobie możecie wyobrazić pomiędzy górną półką a blatem.

Coś takiego będzie pasowało?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jakiś gipsowy kamień dekoracyjny.

Pomóżcie, bo nie mam zbyt dużego wyczucie estetyki :(

Anna2000
Re: Jak to zrobić?

autor: Anna2000 » 23 wrz 2012, 13:37

w takiej sytuacji zawsze najlepiej sprawdza się styl rustykalny. To jest kuchnia - warto w niej połączyć estetykę z ekonomicznością. Kolory - jasne, pastelowe etc. Wrażenie "starej kuchni", ale za to funkcjonalnej.
_______________________________________________________________________________
Inżynier - elektrotechnika

Awatar użytkownika
grunia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 20 wrz 2012, 21:00
Re: Jak to zrobić?

autor: grunia » 23 wrz 2012, 21:40

Nie decyduj się na kamienne wykonczenie, bo w okolicy kucheni ono kompletnie się nie sprawdzi ze względu na pryskający tłuszcz.
Generalnie, kup jasno beżowe płytki i połóż na ścianie - to trochę skomplikowane, ale efekt będzie najlepszy.

robekwtf
2 - ostrzeżenia!
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2010, 12:43
Lokalizacja: Brzozów
Re: Jak to zrobić?

autor: robekwtf » 25 wrz 2012, 8:42

Zgadzam się kamień raczej się nie sprawdzi za kuchenką. Chyba, że bezpośrednio za nią wstawisz coś innego. W takim wypadku trzeba to lepiej przemyśleć i dobrze skomponować z całością

Matate
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2012, 9:44
Re: Jak to zrobić?

autor: Matate » 25 wrz 2012, 12:58

Wydaje mi się, że widziałam gdzieś kafelki do kuchni imitujące kamień, tylko nie mam pojęcia gdzie to było :(

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jak to zrobić?

autor: prospektinwestycje » 27 wrz 2012, 10:49

jak najbardziej bedzie pasowalo. Myślę ze bardzo ladnie bedzie sie prezentowalo pomiedzy szafkami

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: Jak to zrobić?

autor: GlazuraStrzelin » 14 paź 2012, 9:57

Tutaj mogę sie zgodzić,inwestując w kafelki które imitują drewno bedą się ładnie prezentować. Jednak pamiętaj,że będzie to tylko i wyłącznie imitacja:)

natmic
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2012, 18:49
Re: Jak to zrobić?

autor: natmic » 14 paź 2012, 18:02

No chyba, że zrobimy drewnianą boazerię naścienną. Nie pamiętam, w czyjej realizacji ją widziałam, chyba małżeństwa architektów z 81.waw.pl....,

Ewelka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 03 lis 2012, 16:03
Re: Jak to zrobić?

autor: Ewelka » 03 lis 2012, 18:08

A jakby tam zostawić płytki, ale wykończyć pod szafkami sztukaterią? Chociaż z drugiej strony nie wiem, co by było, jakby cos prysło. Idea miała kiedys fajne panele naścienne, ale w paski, taki jakby lekko łowicki styl, można też wybrać coś takie i wtedy sztukaterią oddzielić sufit od ścian. Pooglądaj sobie aranżacje mardom decor, może Cię cos zainspiruje.

E-milka
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:23
Re: Jak to zrobić?

autor: E-milka » 10 gru 2012, 16:06

Jeśli to z pianki, to raczej pryskanie niegroźne, wystarczy przemyć szmatką wilgotną i zejdzie.

adoma
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2012, 13:01
Re: Jak to zrobić?

autor: adoma » 14 gru 2012, 13:07

[link wygasł]


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości

Gotowe projekty domów