Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ania_lodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:19
Lokalizacja: Łódź
Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: ania_lodz » 13 wrz 2012, 15:41

Witam,
chcę wymienić wszystkie okna w mieszkaniu ( okna białe, PCV, 5 lub 6 komorowe, dwuszybowe). Z przeanalizowania wielu ofert doszłam do wniosku, że najlepsze wyceny otrzymałam na okna:
1. Brugmanna
2. Salamander
3. Prymat


Z informacji, które posiadam parametry techniczne są podobne nie wiem tylko jak z jakością? Jedna różnica, która występuje to w cenie 5 komorowych, które ma Salamander i Brugmann w stosunku do Prymatu, który oferuje 6 komorowe w tej samej cenie.
Na razie skłaniam się do zakupu okien firmy Prymat bo za dopłatą ok 15% oferują okna Prestige o grubości profilu 83 mm i wysokim współczynniku Uw, dodatkowo oferują 10 lat gwarancji. Może się mylę dlatego proszę o radę.
Czy ktoś potrafi mi szczerze doradzić która z tych firm robi trwałe okna? Zależy mi również na jak najniższym współczynniku przenikania ciepła. Proszę napisać o znanych wadach i zaletach. Może ktoś ma z tymi firmami jakieś doświadczenia?
Ania

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: yanes » 13 wrz 2012, 17:35

Weź jeszcze pod uwagę zamontowanie pakietu trzy szybowego,wtedy będą zauważalne oszczędności.

ania_lodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:19
Lokalizacja: Łódź
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: ania_lodz » 13 wrz 2012, 18:48

Jak najbardziej biorę pod uwagę 3 szybowe;) Chciałabym jednak wiedzieć co myślicie o wymienionych producentach i u którego najlepiej brać okna?
Ania

maciek122
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: maciek122 » 16 wrz 2012, 16:51

Nie widzę tutaj dwóch ważnych producentów jak choćby:
- Krispol
- Avante

Potrójne szyby są świetne, wyciszają, zatrzymują ciepło i są nie do przebicia.
Najważniejsze jest wykonanie no i oczywiście wizualny efekt, bynajmniej dla mnie.

Ps. Ja wybrałem Krispola ze względu na solidność i to że najlepiej pasują do mojego domu.
Buduję się z Domino

ania_lodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:19
Lokalizacja: Łódź
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: ania_lodz » 17 wrz 2012, 13:47

Dzięki za sugestie:) na pewno wezmę je pod uwagę
pozdrawiam serdecznie
Ania

Kagain
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2012, 11:35
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: Kagain » 22 wrz 2012, 12:11

Moje trzy typy:
- Veka
- Brugmann
- Rehau


Petecki to chyba jedyna firma, która ma wszystkie trzy dostępne. W ogóle imponują ilością różnych typów i kolorów (podstawowych jest chyba ze sto).

arcy
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:13
Lokalizacja: Lublin
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: arcy » 03 paź 2012, 16:17

moim zdaniem okna Veka oferują najwyższą jakość, ja swoje kupiłem w firmie luxdom.info.pl i jestem zadowolony. Montaż jest bardzo dokładny i czysty, a okna mogą pochwalić się wysoką jakością.

marzena71
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, 13:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Który z wymienionych producentów okien jest najlepszy?

autor: marzena71 » 24 sty 2013, 13:34

Polecam okna nieduzej firmy kolo Bydgoszczy : http://www.schody-kuta.com.pl/ uczciwa i profesjonalna firma, do tego te ktore wykonala mi robia wrazenie, sa na prawde pieknie i solidnie wykonane. pozdrawiam


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości

Gotowe projekty domów