Budowa ganku blisko drogi PROBLEM!

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

grzesiek240
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2012, 6:53
Budowa ganku blisko drogi PROBLEM!

autor: grzesiek240 » 03 wrz 2012, 7:01

Witam mam problem mieszkam w domu ktory jest wybudowany blisko drogi nie posiadam ganku wejscie mam bezposrednio do pokoju z ulicy odległosc od drzwi do chodnika jest 2.5 metra, zimą jest zimno wieje z pod drzwi mam male dziecko i jest to dla mnie problem.
Pytanie mam takie czy jest mozliwosc abym dostał pozwolenie na wybudowanie murowanego ganku w tak bliskiej odległosci od chodnika dodam ze odległosc od drzwi do chodnika jest 2.5 m a na szerokosc ganek moze miec nawet 4 metry pozwala na to spora szerokosc do znajdujacego sie okna, jezeli nie ma mozliwosci wybudowania ganku murowanego to czy moge drewniany albo jakis wiatrołap z góry dziekuje i pozdrawiam

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Budowa ganku blisko drogi PROBLEM!

autor: oleyu » 04 wrz 2012, 11:37

Wybierz się do biura projektów. Trzeba sprawdzić czy plan zagospodarowania zawiera nieprzekraczalną linię zabudowy. Jeżeli żadnego zapisu nie ma, to wystarczy zgoda od zarządcy drogi o zbliżenie rozbudowy do granicy działki. Jeżeli będą te dwa warunki spełnione, rozbudowa jest możliwa.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów