Ocieplenie stropu w kamienicy.

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

Ademerlac
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2012, 15:40
Lokalizacja: Portsmouth
Ocieplenie stropu w kamienicy.

autor: Ademerlac » 11 sie 2012, 22:57

Witam.
Mam mieszkanie w kamienicy na ostatnim pietrze w Gdańsku. Nad mieszkaniem jest strych. Po zerwaniu deski spostrzegłem, ze materiał izolujący to jakiś pył/piach. Chce go wyrzucić i wstawić wełnę mineralna albo kamienną. Przestrzeń pomiędzy sufitem a podłoga to od 10 do 18 cm. Nie wiem czy tam gdzie tej przestrzeni jest więcej to mam wypełniać do końca czy np wszędzie ułożyć 10 cm. z drugiej strony tak se myślę ze mogę mieć problemy z ułożeniem waty, skoro odległości się zmieniają. Druga sprawa to czy ułożyć jedna warstwę, czy lepiej dwie węższe i założyć je na siebie aby wyeliminować prześwity. Jest tez problem, ze watę będę mógł ułożyć miedzy legarami, czy to wystarczy. Czy jednak powinienem podwyższyć podłogę i na całości położyć izolacje, która przykryje legary? I jaka różnica będzie jeśli tego nie zrobię.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Awatar użytkownika
BRICKI
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2011, 7:01
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie stropu w kamienicy.

autor: BRICKI » 24 sie 2012, 6:53

witam najwaniejsze jest to aby wełna byla ulozona rownomiernie i luzno bez upychania jej na sile
nalezy unikac przeswitow i |"dziur" pomiedzy legarami a materialem ociepleniowym
nastepna sprawa ulozenie nastepnej warstwy welny np grubosci 1oo lub 50 mm w poprzek legarow znacznie poprawi izolacje tego stropu a co za tym idzie lepszy komfort mieszkania i mniejsze straty ciepla ...............powodzenia
Adaptacje -Remonty-Wykonczenia
Bricki

KatarzynaS
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:36
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie stropu w kamienicy.

autor: KatarzynaS » 26 sie 2012, 14:50

Podłogi na legarach dociepla się metodą suchą - najlepsza byłaby wełna kamienna. Najpierw należy ustalić właściwe obciążenia oraz typ konstrukcji podłogi. Wybrać właściwy typ izolacji oraz obliczyć grubość izolacji cieplno-akustycznej. Izolację z włókien mineralnych układać na suchy, równy podkład. W przypadku warstwy betonowej, położyć na izolację ochronną folię PE. Proszę pamiętać, aby na obwodzie konstrukcji podłogi w miejscu kontaktu ze ścianami włożyć pasek izolacyjny.
Służę pomocą
e-Rzecznik KI


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów