Hydroizolacja kanału samochodowego.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

barnaba_102
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 13:28
Hydroizolacja kanału samochodowego.

autor: barnaba_102 » 08 sie 2012, 13:56

Witam, szukałem na różnych forach podobnych tematów, jednak nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, dlatego postanowiłem napisać tutaj. Problemem jest kanał samochodowy przepuszczający wodę. Głębokosć ok 180cm, woda pojawiła się przy głębokości 140cm. Najpierw dół kanał wyłożyłem podwójnie folią budowlaną o grubośći 0,3mm. Następnie zrobiłem wylewkę o grubości 10cm, użyłem do niej zwykłego cementu z dodatkiem szkła wodnego. Sciany wymurowane są z pustaków żużlowych. Miałem nadzieję, że folia się nie przedziurawi i nie będzie problemu z wodą.
W kanale utrzymuje się stały poziom wody ok 3-5 cm nad wylewkę. Czytałem dużo o masach uszczelniających ( styrozol, ceresit cr166, ceresit cr65) , jednak, wydaje mi się, że działają one tylko od strony naporowej więc szkoda tracić na nie kase. Znajomy mechanik powiedział, że też miał problem z wodą, zrobił cienką wylewkę z dodatkiem jakiegoś ceresitu (dokładnej nazwy nie pamięta) i problem z wodą zniknął. Myślałem jeszcze o położeniu kolejnej warstwy folii i wykonaniu jeszcze jednej cienkiej wylewki z jakimś dodatkiem usczelniającym. Co o tym wszystkim sądzicie? Z góry dziękuję z pomoc.

Obrazek


Obrazek

barnaba_102
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 13:28
Re: Hydroizolacja kanału samochodowego.

autor: barnaba_102 » 09 sie 2012, 12:51

Dziwne, prawie 200 wyświetleń i zero odpowiedzi. Chciałbym chociaż się dowiedzieć czy istnieje jakiś preparat, który dodaje się do betonu aby ten stał się szczelny dla wody?

Awatar użytkownika
hydroosss
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 11:14
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
Re: Hydroizolacja kanału samochodowego.

autor: hydroosss » 16 sie 2012, 17:37

witam, chyba kiedys rozmawialismy przez kom, ale stracilem kontakt. wykonam-podpowiem hydroosss@wp.pl

IWB
Re: Hydroizolacja kanału samochodowego.

autor: IWB » 20 sie 2012, 6:22

pewnie że się robi takie rzeczy i to nawet skutecznie


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów