Sandblastowanie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

szczesny7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:19
Sandblastowanie

autor: szczesny7 » 07 kwie 2011, 19:21

Witam,
spotkałem się ostatnio z pojęciem sandblastowania i chciałem trochę podpytać w temacie. Wiem tyle że jest to gipsowanie ścian specjalnymi, gotowymi gładziami szpachlowymi, które sprzedaje się w workach jako już przygotowaną do nałożenia, gotową masę.
Przyznam że wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, zawsze miałem doczynienia tylko z gładziami które przygotowuje sie samemu, wydaje mi sie wiec ze jest to pewna innowacja na rynku.
Co o tym sadzicie?

michalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2010, 14:13
Re: Sandblastowanie

autor: michalski » 08 kwie 2011, 15:32

Nie znałem wcześniej tego pojęcia, mimo że o istnieniu gotowych gładzi wiem dobrze. Ale z reguły są to gotowce typu finisz z wiaderka, jak np. cekol A-45. Sandblastowanie to od nazwy jakiegoś produktu, jak cekolowanie?? Kojarzy mi się raczej z piaskowaniem.

szczesny7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:19
Re: Sandblastowanie

autor: szczesny7 » 09 kwie 2011, 14:31

Troche poszperałem i okazuje się że troszkę się pomyliłem, chodzi o sandPlastowanie a nie sandBlastowanie, i rzeczywiście tak jak napisałeś nazwa pochodzi od produktu o nazwie Sandplast czyli gotowej masy szpachlowej. Mozesz napisac cos wiecej o takich gotowych gładziach? Uzywales takiej kiedys?

michalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2010, 14:13
Re: Sandblastowanie

autor: michalski » 13 kwie 2011, 14:27

gładzie gotowe typu finisz, jak ten cekol a-45, spotkałem do tej pory jedynie jako wiaderkowe, ale gotowiec z worka?? generalnie nadają się do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni, albo do robienia wzorów strukturalnych, więc jak masz większe nierówności, to najpierw musisz ściany wyrównać np gipsem, a potem wygładzić finiszem.

szczesny7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:19
Re: Sandblastowanie

autor: szczesny7 » 19 kwie 2011, 14:32

Słyszałem o workach ale mogło chodzić rzeczywiście o wiaderka.. W kazdym razie mowiono mi chyba o jakichs innych gladziach, bo jedną z zalet ktore wymieniono byl wlasnie brak podzialu na start i finisz, tzn jednej gładzi uzywa sie podobno do obu etapow

modomar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2011, 23:42
Re: Sandblastowanie

autor: modomar » 21 kwie 2011, 14:01

Sandplast firmy Flugger. Jest kilka rodzajów szpachli.miękkiie.twarde.grubo i drobo ziarniste. Jedne kładzie sie w jednym cyklu inne można podzielic na raty. .Sandlast easy,LSR,LH,LH plus,itd..Kłądzie je z reguły jak masełko.Łatwe do pozniejszej obróbki.Nieco drogie ale sa OK.Proponuje wybrac sie do sklepu.Pracownicy są doskonale przygotowani i maja wiedzę o produktach ktore sprzedaja a nie tak jak niektorzy co......czytają z instrukcji.

michalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2010, 14:13
Re: Sandblastowanie

autor: michalski » 22 kwie 2011, 11:38

szczesny7 pisze:Słyszałem o workach ale mogło chodzić rzeczywiście o wiaderka.. W kazdym razie mowiono mi chyba o jakichs innych gladziach, bo jedną z zalet ktore wymieniono byl wlasnie brak podzialu na start i finisz, tzn jednej gładzi uzywa sie podobno do obu etapow

tak można uzywać cekol c-45, nie jest gotową masa szpachlową, tylko normalną z worka, ale bardzo dobrze mi się na niej pracowało, zaszpachlowałem i ubytki, i potem po całości ładnie wyrównałem ;) fluggerem nie miałem okazji nic robić.

Przemysław Tadla
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2012, 15:06
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:
Gładź gotowa w workach

autor: Przemysław Tadla » 26 lip 2012, 15:28

Cześć:)
tak mnie zaciekawiła ta wasza dyskusja, że aż założyłem konto żeby się wypowiedzieć ;)

otóż, co do gładzi gotowych w workach - jest coś takiego. Ja wiem o 2 produktach - jeden firmy Caparol, fajny ale dosyć drogi i nie można go dostać w polsce, a nawet znaleźć na stronie internetowej.

Drugi produkt, sprawdzony i bardzo dobry aczkolwiek jeszcze nie aż tak znany na Polskim rynku, to masa szpachlowa francuskiej firmy Beissier, wchodzącej w skład grupy STO.



Jest seria produktów BAGAR, w której można znaleźć kilka produktów gotowych w workach do szpachlowania o różnym zastosowaniu. Sam reprezentuję firmę I.M.T., wyłącznego dystrybutora marki Beissier France w Polsce, a zarazem (do niedawna) firmę wykonawczą. Zanim zaczęliśmy dystrybucję robilismy bardzo dużo testów produktów na inwestycjach i we własnej firmie, po czym wybraliśmy ten najlepszy i najbardziej uniwersalny - Bagar Airliss G. Masę można nakładać do 3 mm przy pojedynczej warstwie zarówno ręcznie, jak i agregatami z pistoletem grawitacyjnym, hydrodynamicznie, maszyną ślimakową.

Główne zalety masy to to, że można obrabiać na mokro bez kurzu. Wygląda to tak: przychodzisz nawet kilka dni po nałożeniu (jak chcesz to możesz kilka godzin;p), pryskasz masę delikatnie wodą i zacierasz packą z gąbką. Wychodzi idealna powierzchnia która dzięki obrobieniu gąbką nie wymaga gruntowania. I dodatkowym atutem jest długi czas otwarty, przez co rozumiem czas obróbki mas przed wyschnięciem. Przy 3mm warstwie można ją sobie nawet do godziny wygładzać i wylizywać i masa się nie wałkuje.

Cena detaliczna takiego cuda, to 55,32 zł netto za 24 kg worek.

polecam, bo mogę śmiało powiedzieć, że lepszego gotowego produktu w polsce nie dostaniecie, i wszystkie doliny nidy, śnieżki, master masy (nawet wersja premium) się chowają.

jeśli temat takiego produktu wydaje się wam ciekawy, prosze o kontakt na priv, wtedy mogę przesłać darmowe próbki, zeby nie było że gadam głupoty o produkcie ;)

pozdrawiam


Obrazek


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów