hydroizolacja szamba

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

IWB
Re: hydroizolacja szamba

autor: IWB » 23 cze 2012, 22:19

temat i problem powraca jak bumerang..

czy istnieje szambo betonowe w 100% szczelne i czy jest możliwość wykonania takiej izolacji?
istnieje od 2 lat technika izolacji takich zbiorników i takową stosujemy. Ostatnie zimy dały popalić konstrukcjom żelbetowym ale nie odnotowaliśmy żadnego przecieku i pęknięcia

Obrazek

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: hydroizolacja szamba

autor: fruzin » 23 cze 2012, 23:38

Problem będzie powracał jak bumerang dopóki nie zostanie opracowana norma na szamba czyli "bezodpływowe zbiorniki nieczystości".

Puki co znakomita większość producentów takowych nie posiada aprobaty technicznej, a tylko ona uprawnia do legalnego wprowadzenia takiego wyrobu na rynek w Polsce.
Mówię o tym, aby uświadomić potencjalnych nabywców jakich "papierów" mają żądać od producentów takich zbiorników.
Jedna z podradomskich firm zapewniała mnie, że mają wszystko jak należy, tzn. mają atesty tj. atest PZH (nie bardzo rozumię po co?) oraz deklarację zgodności a na niej powołanie na normę (tylko numer) - zbiorniki żelbetowe na materiały sypkie :shock: .
Aprobata to koszt max 16 tys. zł co dla producenta lub grupy nie jest wielkim wydatkiem.
Taka aprobata to zmodyfikowana norma na kręgi betonowe PN-EN 1917.

Mam nadzieję, że odpowiedni komitet techniczny przy PKN zbierze się w końcu do pracy i opracuje normę na zbiorniki bezodpływowe z betonu (bo o takich była mowa) i tym samym poprawi jakość wód gruntowych bo obecny ich stan jeszcze jest niezły, ale co pozostawimy przyszłym pokoleniom?
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

IWB
Re: hydroizolacja szamba

autor: IWB » 24 cze 2012, 7:25

masz na myśli firmę z końcówką TRANS w nazwie? ci to dopiero sprzadają bubel.
Widziałeś kiedyś komin z PCV na kleju do glazury obsadzony na płycie szamba ???

Obrazek

agnieszka71
Re: hydroizolacja szamba

autor: agnieszka71 » 10 lip 2012, 8:58

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :) Strona to: spam
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)

Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
wingerman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2010, 7:34
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:
Re: hydroizolacja szamba

autor: wingerman » 10 lip 2012, 10:52

Właśnie szukam firmy, która założy u mnie szambo 10m3.
Czy możecie mi taką polecić?

Powiedzcie mi na co zwrócić szczególną uwagę przy montaży pokrywy, kominka i rury kanalizacyjnej?
Może jest coś jeszcze co powinno zwrócić uwagę inwestora na szczelność połączeni jak i samego zbiornika?

Pozdrawiam.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów