Co wybrac pod wylewke styropian czy styrodur???

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Wojtek2012
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:57
Co wybrac pod wylewke styropian czy styrodur???

autor: Wojtek2012 » 23 cze 2012, 17:17

witam

borykam sie z problemem poniewaz dom ktory buduje jest w stanie surowym firma ktora wstawiala mi okna wstawila mi drzwi balkonowe i miedzy chudzikiem a rama okna balkonowego jest 15 cm zostawione na styropian, wylewke i ewentualnie parkiet. Nie wiem czy to nie jest za malo bo wszedzie czytam ze styropian kladzie sie 10 cm do tego wylewka conajmniej 5 cm i juz jest 15 cm (a jeszcze hol, laziekna kuchnia bedzie ogrzewanie podlogowe). Gdzies czytalem ze styrodur 5 cm jest jak 10 cm styropianu to ewentualnie bylo by to jakies wyjscie tylko ze cenowo to duzo wiekszy wydatek. Czy moze dac 5 cm styropian tylko nie wiem czy nie bedzie malo.
A na stropie tez mam taka sytuacje tez jest zostawione 15 cm i czy tam tez trzeba ukladac styrodur czy ewentualnie styropian.

Prosze o porade.
wojtano

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Co wybrac pod wylewke styropian czy styrodur???

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 cze 2012, 18:10

Styrodur czy styropian to izolacyjnie to samo, różnice wynikają z marketingu, tak jak pomarańczowy czy kropkowany styropian.
Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm styropianu, ekonomicznie - to 50 cm.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów