Kotły Tekla

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomko10
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2012, 11:24
Re: Kotły Tekla

autor: tomko10 » 13 cze 2012, 19:23

W piecach Tekla nie przemawia do mnie sterownik.
Jest on prosty, pytanie brzmi jak sprawuje się z tym piecem, czy jest dedykowany itd.
Brakuje mi w nim Fuzzy Logic, czy czegoś w tym stylu.

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45
Re: Kotły Tekla

autor: TeCe » 14 cze 2012, 8:43

trojan pisze:właśnie, internet. A jaką masz wtedy gwarancję na kocioł??


U poważnego producenta masz taką samą gwarancję na wyrób niezależnie jakim kanałem dystrybucji został zakupiony. Czy to, że kupiłem taniej przez internet oznacza, że kocioł utracił na jakości ?

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45
Re: Kotły Tekla

autor: TeCe » 14 cze 2012, 8:50

tomko10 pisze:W piecach Tekla nie przemawia do mnie sterownik.
Jest on prosty, pytanie brzmi jak sprawuje się z tym piecem, czy jest dedykowany itd.
Brakuje mi w nim Fuzzy Logic, czy czegoś w tym stylu.


Z tego co wiem sterowniki się nie zmieniły i są to zaawansowane sterowniki RecalArt z PID. Do dzisiaj (sądząc chociażby z tego forum) PID ma więcej zwolenników niż FuzzyLogic. Dla mnie najważniejsze w sterowniki jest by te obie mocno przereklamowane funkcje można było wyłączyć i samemu dobrać parametry.

karan
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:33
Lokalizacja: Łaziska
Re: Kotły Tekla

autor: karan » 03 lip 2012, 7:11

Z tego co się orientuję w Recalu PiD jest wyłączone. Można tą funkcję włączyć, ale nie trzeba.
Ktoś mi ostatnio mówił że ma dość duże problemy z niedopalanym opałem w związku z tym że nie jest w stanie sam regulować wentylatorem.

trojan
Re: Kotły Tekla

autor: trojan » 11 wrz 2012, 20:02

A czym tak naprawdę jest Fuzzy Logic?? Czym się to różni od PID? Obecne PID dobiera automatycznie czasy pracy podajnika, czasy podawania powietrza i redukuje moc. Czego im brak?

trojan
Re: Kotły Tekla

autor: trojan » 13 wrz 2012, 6:58

Kanicek pisze:Witam was !

Założę jednak nowy wątek. Co myślicie czy Tekla przebije się ze swoimi kotłami. Niby mają ułatwione zadanie bo kotły są bardzo znane ale wejście na rynek akurat w przededniu kryzysu nie będzie łatwe.

Co sądzicie koledzy ??

Jest fotka ale malutka:


Obrazek


Ułatwione zadanie wcale nie jest takie proste w tym przypadku.Okazało, że Tekla ma zakaz sądowy dotyczący sprzedaży kotłów podobnych do klimosza, których wygląd zewnętrzny wprowadza klientów w błąd co do marki i konstrukcji kotłów. Chodzi o nieuczciwą konkurencję. Dowiedzieć się o tym można u każdego dystrybutora.
Sami się przekonajcie.

Kanicek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 22:46
Re: Kotły Tekla

autor: Kanicek » 13 wrz 2012, 21:51

Prawomocny czy nie ?

Tofik 01
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 12:35
Re: Kotły Tekla

autor: Tofik 01 » 28 wrz 2012, 12:48

Zakaz został zaskarżony w drodze apelacji a kotły można dalej kupować.

Tofik 01
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 12:35
Re: Kotły Tekla

autor: Tofik 01 » 28 wrz 2012, 13:03

Każdy dystrybutor wie jak jest naprawdę a Klimosz chwyta się kazdej metody, byle zaszkodzić Tekli.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 138 gości

Gotowe projekty domów