Jaki piec z podajnikiem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mjanicki11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 maja 2012, 13:36
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: mjanicki11 » 05 cze 2012, 12:36

Mając na uwadze moje parametry mojego domu podanej kilka postów wyżej, to czy jest jakaś alternatywa dla pieca z podajnikiem - piec na węgiel, który po załadowaniu będzie trzymał 12+ godzin (w czasie gdy jestem w pracy?). Czy może ktoś porównywał ekonomiczność piecy miałowych z podajnikiem oraz piecy na węgiel?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 05 cze 2012, 15:01

Kolego tak jak było już pisane jeśli kupisz kociołek z podajnikiem wyposażony w palnik II-ej generacji możesz palić również samym miałem i nie będzie to 12 godzin a kilka dni bez zaglądania do kotła.
Możesz dodatkowo rozważyć typowy kocioł miałowy górnego spalania które są nazywane także kotłami dobowymi. Zasypujesz go np. wieczorem do pełna miałem, odpalasz od góry i masz spokój do następnego wieczorka.

mjanicki11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 maja 2012, 13:36
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: mjanicki11 » 06 cze 2012, 8:52

Tylko, że chodzi mi kolego o piec na węgiel, a nie na miał.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 06 cze 2012, 16:31

A czy miał to nie węgiel ? :)
Można również spalać drobniejsze frakcje czyli eko groszek i groszek, wszystko od 0 do 32,5mm, mieszanki tych węgli z pelletem, ziarnem zbóż, trocinami ( czystymi ) których z klientów mieszka gdzieś blisko przetwórni owoców i jechał na pestkach wiśni.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 06 cze 2012, 16:34

Jeśli interesuje cię zwykły "śmieciuch" to też znajdzie się coś porządnego z miarkownikiem ciągu.

speede19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2012, 10:20
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: speede19 » 10 cze 2012, 10:28

Witam! Niebawem będę na etapie wykonania instalacji centralnego ogrzewania. Dom o powierzchni 120 m2. Dom na razie nie ocieplony ale w przyszłości będzie. Dom to budowla z lat 70 wykonana z czerwonej cegły. Okna w chwili obecnej drewniane ale będą wymienione na nowe. Kotłownia byłaby zlokalizowana w budynku gospodarczym oddalonym o 5m od domu. Zastanawiam się nad piecem Sas eco 23 kw z podajnikiem tłokowym. Piec miałby ogrzać ten dom oraz grzać wodę :) Proszę o opinie oraz porady na temat tego pieca bądź jakieś inne propozycje.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 10 cze 2012, 10:59

Skoro dom ma zostać docieplony to kocioł 23kW jest o wiele za duży.

Z zapasem będzie już coś w okolicy 15-17kW,
a można się głęboko zastanowić na wyborem kotła z podajnikiem o mocy 12kW dla tych 120m2

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 10 cze 2012, 13:48

Speede podzielam zdanie jareckiego, ostatnio wysyłałem kocioł 11kW na 160m2 co prawda nowy budynek ale powierzchnia większa jak u ciebie i raczej stawiałbym na napęd ślimakowy.

speede19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2012, 10:20
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: speede19 » 10 cze 2012, 19:10

tzn dom będzie ocieplony przypuszczalnie w przyszłym roku więc jedną zimę trzeba by przetrzymać jakoś :) a co do pieca za zapasem, planujemy jakąś małą rozbudowę z czasem więc zapas może by się przydał :) a czym się różni piec ślimakowy od tłokowego ? słyszałem że ślimakowe są bardziej awaryjne. a co do samego pieca sas ? jak się one sprawują?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 10 cze 2012, 20:35

speede19 pisze:tzn dom będzie ocieplony przypuszczalnie w przyszłym roku więc jedną zimę trzeba by przetrzymać jakoś :) a co do pieca za zapasem, planujemy jakąś małą rozbudowę z czasem więc zapas może by się przydał :) a czym się różni piec ślimakowy od tłokowego ? słyszałem że ślimakowe są bardziej awaryjne. a co do samego pieca sas ? jak się one sprawują?


Skoro ocieplenie dopiero za rok a dodatkowo myślisz o jakiejś małej rozbudowie, to złotym środkiem może być coś w okolicy 17kW.

Uważam, że produkty SASa są dobre.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 10 cze 2012, 20:38

Jak planujesz coś dobudować i ocieplić to można rozważyć coś około 17kW, bez żadnego stresu ogrzejesz takim kociołkiem około 200m2.
W kotle z napędem ślimakowym paliwo podaje jak nawa na to wskazuje ślimak ( żmijka) w tłoku paliwo popycha na palenisko tłok.
Co do awaryjności powiem bzdura, chociaż tłoki to masywne konstrukcje ale trudne do wysterowania w szczególności w trybie lato gdy tylko chcesz podgrzewać CWU kotłem.
Dobrze pracują pod obciążeniem i najlepiej jedną mocą ale i tak brudniej spalają, użytkownicy częst narzekają na zasyfiałe sadzą dachy.

Malina11
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2012, 17:43
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Malina11 » 12 cze 2012, 18:35

szwagrus pisze:Witam szukam pomocy chce kupić piec na eko groszek z podajnikiem tylko jaki?
Dom 120 m2 + bojler


Dużo jest na rynku firm oferujących kotły .Nie dziwie się , że nie wiesz który wybrać . Też miałam dylemat ,ale w końcu wybór padł na kocioł od EKOWITT . Solidny ,dobry , nie sprawia problemów. Ja mam kocioł Posejdon z podajnikiem tłokowym .On jest między innymi na eko groszek .Powinien Cię zaciekawić .

kris46
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:50
Lokalizacja: łódź
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: kris46 » 13 cze 2012, 12:06

Witam, buduję dom 165m2, nowe budownictwo dobra izolacja, chcę kupić piec na ekogroszek z rusztem wodnym. Byłem już zdecydowany na DEFRO DUO, ale okazuję się że może być dla mnie za głęboki. Dodatkowymi opcjami są HEIZTECHNIK EKO DUO oraz GALMET EKO-GT KWP. Na który się zdecydować? Wiem że będzie to piec pomiędzy 15-17KW

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 13 cze 2012, 13:00

Osobiście wolę Galmet

W sobotę prawdopodobnie będę w okolicach Łodzi z modelami kotłów Skam-P Premium o mocach 12 i 17kW, konkretnie Ozorków, jak miałbyś ochotę zobaczyć, pogadać - pisz na priva.

Awatar użytkownika
_gangrena_
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 13:38
Lokalizacja: łódzkie
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: _gangrena_ » 22 cze 2012, 13:57

P. Jarecki,

Zwracam się do Pana, bo czytam forum już od kilku dni, ale moja wiedza na temat pieców jest znikoma i nie potrafię sam dokonać prawidłowego wyboru. Może zarekomenduje mi Pan jakieś rozwiązanie(a)?
- Na pewno wystarczy mi kocioł 12kW.
- Podstawowym paliwem byłby ekogroszek, ale chciałbym mieć możliwość palenia miałem bądź pelletem (bądź czymkolwiek co tam w przyszłości wymyśla, a będzie nadawało się do zasobnika i podawania automatycznego).
- Podajnik, palnik. Rozumiem, że to najważniejsze elementy. Chciałbym jak najmniej awaryjne rozwiązanie przy maksymalnej wydajności. To jest priorytetem.
- Dodatkowy ruszt mógłby być, bo okazjonalnie jakieś rzeczy (papier, drewno) można spalić. Nie jest to natomiast priorytetem, jeżeli podraża to cenę i/lub generuje problemy z czyszczeniem albo skraca żywotność pieca.
- Sterowanie - dowolne. Ognik-PID2 ma dobre opinie, ale dla mnie nie jest problemem samodzielne zaprogramowanie (jeżeli jest do tego instrukcja bądź odbędę krótkie szkolenie). Tutaj dowolność.

Na ten moment kocioł będzie pracować sam. Dom nowy, ocieplony - około 115 m. W przyszłości rozważam zakup kominka z płaszczem wodnym i bufor wodny i spiąć to wszystko razem. W domu wszędzie ogrzewanie podłogowe.



Pozdrawiam!

PS. Kiedy odwiedzi Pan ponownie łódzkie? Niestety przegapiłem poprzedni weekend.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości

Gotowe projekty domów