Czy mogę przebić się z pokoju do piwnicy w kamienicy.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
szamann
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:06
Czy mogę przebić się z pokoju do piwnicy w kamienicy.

autor: szamann » 31 maja 2012, 16:45

Witam wszystkich mam pytanie w sumie kilka,mam mieszkanie w kamienicy jest to mieszkanie własnościowe i mamy wspólnotę mieszkaniową, mieszkam na parterze i mam pod pokojem piwnicę i teraz chcę ją zaadaptować wiem że muszę wynająć kogoś by zrobił projekt i sprawdził stropy i tp.czy
1.muszę powiadomić wspólnotę.
2.czy powinienem płacić po adaptacji większy czynsz,na wspólnotę bo metraż się zwiększy,czy nie bo w sumie już za nią płacę.
3.czy nic nie muszę zgłaszać i tylko wynająć ekspertów i przebić się do piwnicy jeśli projekt nie będzie zagrażał naruszenia stropów.

aldek margol
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2012, 13:52
Kontaktowanie:
Re: Czy mogę przebić się z pokoju do piwnicy w kamienicy.

autor: aldek margol » 02 cze 2012, 14:02

ten 3 wariant jest chyba najgorszy,
wydaje mi się, że powinieneś powiadomić współnotę też o zgodę na takie przebicie.
a poza tym są inne opłaty za piwnice i za mieszkanie, także wysokość opłat może Ci się zmienić,.

zapytaj miejscowego architekta , powinien Ci doradzić....
aldek margol

szamann
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:06
Re: Czy mogę przebić się z pokoju do piwnicy w kamienicy.

autor: szamann » 02 cze 2012, 21:38

Dzięki za podpowiedz,mam jeszcze jedno pytanko powiadomić?,czyli że mogę się przebić do piwnicy,od razu dodam że nie chcę nikogo oszukiwać finansowo chętnie zapłacę za tą piwnice po przekuciu jak za normalną powierzchnię użytkową,martwi mnie to że w tej kamienicy mieszka dziesięć rodzin i jak ktoś się nie zgodzi bo nie to będę miał problem lecz jeśli tylko muszę ich powiadomić bo piwnica jest moja i nikt nie morze mi tego zabronić to by było super ale czy tak jest?


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów