piec na ekogroszek - ranking

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Maciej Kowalski41
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 30 kwie 2012, 13:15
Lokalizacja: Polska
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Maciej Kowalski41 » 23 maja 2012, 17:33

Nie z tych.
Ale zanim wszedłem na to forum to nie myślałem że w XXI wieku mogą być ludzie bardziej głupi i tępi od duetu Kaczor-Antoni.
Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: karoka65 » 23 maja 2012, 18:35

Panie Macieju, to jest XXI wiek, większość społeczeństwa jest na tyle światła że potrafi czytać i raczej nie ma problemu ze znalezieniem interesującego go wątku, także takie nawracanie na siłę ludzi w tym przypadku do ogrzewania tym "czystym prądem" z tego brudnego węgla raczej nie jest tu na miejscu.
Jak na razie to ogrzewanie w naszym kraju opiera się na paliwach stałych czyli wunglu i ani pan ani ja tego szybko nie zmienimy.
Nie jestem przeciw wykorzystaniem energii elektrycznej do celów grzewczych ale tam gdzie jest sens jej zastosowania.
Nie każdy ma nowy i dobrze ocieplony dom a powiem że pewnie jest takich jakiś promil, może procent, także takie poniżanie z pana strony innych którzy są skazani niestety na to źródło ogrzewania raczej źle o panu świadczy.
Wiem co pan odpowie, że trzeba dążyć do jak większego zminimalizowania strat generowanych przez obiekt ogrzewany i na pewno się z panem zgodzę tylko czasami koszt takiej inwestycji może być nie współmierny do korzyści jakie może nam przynieść.
Proszę to przemyśleć.

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: tombek » 31 maja 2012, 22:37

z kotłów na eko podoba mi się Logica i to nie ze względu na cenę ale dlatego, że ma taką dobrą szczelność..

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: karoka65 » 31 maja 2012, 22:53

tombek pisze:z kotłów na eko podoba mi się Logica i to nie ze względu na cenę ale dlatego, że ma taką dobrą szczelność..

Czy możesz rozwinąć trochę co z tą szczelnością ? bo coś mi się wydaję że ktoś ci czegoś naopowiadał.

Kanicek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 22:46
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Kanicek » 31 maja 2012, 23:33

Czy teraz do rankingu kotłów dodamy też kotły Tekla ?

Coś wiecie na ten temat :

Smok - Draco Duo :)))

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 01 cze 2012, 8:53

Wygląda jak Klimosz, sterownik też recalart
Brak zdjęcia, to tylko narysowana grafika.

Dodać oczywiście możesz do rankingu, jak będziesz korzystał z tego wyrobu, to opisuj doświadczenia

zaradna77
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:10
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: zaradna77 » 17 cze 2012, 23:21

Kanicek pisze:Czy teraz do rankingu kotłów dodamy też kotły Tekla ?

Coś wiecie na ten temat :

Smok - Draco Duo :)))


Szczerze mówiąc to nic nie wiem o tym kotle .Natomiast mogę dużo napisać o tym , jaki sama mam .A mianowicie kocioł firmy EKOWITT , dokładniej z podajnikiem ślimakowym . Jest solidnie wykonany . Do tej pory nie miałam przykrych niespodzianek . Ma on palenisko awaryjne ruszt żeliwny .Są to wkładane żeliwne belki, które można wykorzystać np. w przypadku długotrwałego braku prądu lub chęci spalenia drewna, węgla kamiennego. To mi się najbardziej w nim podoba .

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 18 cze 2012, 10:15

Jasne, jasne a świstak siedzi i zawija.....

Ten sam wpis na kolejnym forum dodany przez tzw jednopostowca.
"użytkownik" mhmmmm

Awatar użytkownika
trabzon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 03 lut 2012, 12:26
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: trabzon » 18 cze 2012, 14:19

Masakra. I coraz więcej takich pseudo-użytkowników. Na takich forach to tylko sami eksperci zostaną i garstka osób szukających odpowiedzi na nurtujące je pytania. Jeszcze najlpiej jak odkopują wątki kilkuletnie hehehe.
Jak żyć, ja się pytam?

Fajnie by było wrócić do pierwotnego tematu, czyli rankingu.
Od pierwszego postu minęło prawie 4 lata, co nieco nowego pojawiło się na naszym rynku.
Co wy na to?

Niestety ja nie mam wiekszego doświadczenia w temacie kotłów, więc nie zacznę.
Jarecki, jako jeden z pierwszych napisałeś w tym temacie. Zmieniło się coś od tego czasu? Coś nowego widziałbyś na podium?
Uwagi mile widziane :)
Bo ciemność sama w sobie nie istnieje. Jest tylko wynikiem braku światła.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 18 cze 2012, 14:55

Cześć Trabzon, dawno Cie nie było.

Kilka spraw się z mojego punktu widzenia zmieniło.

1. Nadal uważam,że konstrukcje oparte na wymiennikach dolnego spalania mogą być niebezpieczne w sytuacjach awaryjnych (czyli raz na 10tys. przypadków lub rzadziej)

2. Trochę się zawiodłem po tym czasie nad typowym, dużym brucerem. Wyszedł jednak palnik duża ekoenergia oraz mała ekoenergia.... sami mamy też swoją małą wersję palnika żeliwnego

3. Bardziej popularne sa teraz mniejsze kotły tj. zakres mocy 15-19kW (w zależności od producenta mówimy o tej samej półce wyrobu)

4. Ostatnie 2lata to wzrost popularności modeli jeszcze mniejszych, u nas od 2lat model 12kW a od tego sezonu dołączają konstrukcje RBR oraz Ogniwo. Od ok. 2lat sa także modele Hef-a, Heiztechnika i chyba Galmetu o mocy 12kW ale z podajnikiem typowo groszkowym.
Ten zakres mocy to istny booom nadchodzącego sezonu grzewczego

5. Doświadczenie i prace pokazały, że można doprowadzić do fajnego stanu ruszt żeliwny i będzie on lepiej służył jak wodny. Lepiej, bo wymiennik bardziej czysty a odpowiednie zmiany konstrukcji zostawiają taką samą funkcjonalność. Dwupoziomowe ruszta awaryjne żeliwne mają Galmet (układany belkowy) oraz Skam-P Premium (odlany z dwóch płyt). Górne mocowanie zostaje na stałe i ma podobny zasyp co przy wodnym.

6. Jest więcej sterowań tzw automatycznych, mówimy o Expercie Elstera, Cobrze, Pumie Elektro-Mizu. eCoalu z Elektro-System czy serii ecoMAX 700 czy 800 firmy Plum, RT09pid Tatarka, jest jeszcze coś z firmy Tech, ale tutaj moja wiedza bardzo blada. Każdy producent kotła decyduje się na bardziej ścisłą współpracę z danym producentem sterowania. Wszystko z korzyścią dla usera, aby nie musiał siedzieć przy kotle i grzebać w nastawach

7. Do kotłów małych mocy jest problem z palnikami... ja sobie cenię szykowany dla nas mały palnik żeliwny, dalej palnik mała Ekoenergia, dalej ciekawie zapowiada się nakładka na brucera kolegi z innego forum...
Z palników innych typów mały AZP-MŻ 15kW oraz wchodzący co raz śmielej palnik skośny stosowany m.in. przez Galmet.

8. Z ciekawością obserwuję też rozwój palników rynnowych i zastanawiam się dokąd to zmierza, czy będą dopracowane czy zejdą z rynku?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 15:17 przez Jarecki79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 18 cze 2012, 15:12

Za produkty w odwrocie uważam:

- modele tłokowe, są kłopoty z trybem letnim i utrzymaniem palenia, dalej koniecznośc poprawek i grzebania w sterowaniach przy zmianach opału, pogody. Mają mniejsze kosze zasypowe. W sumie jedyny plus to mocny mechanizm podający.
Całkowicie tłoka nie skreślam, ale trzeba do tematu podejść na nowo, aby spalał czysto bez sadzy na małych mocach. Jest to możliwe, ale zmiany systemu podawania i konstrukcji wymiennika to pewnie pieśń kolejnych 2lat, jeżeli będzie sens. Wielkim problemem jest też stworzenie tłoka małej mocy.

- palniki obrotowe, są zbyt skomplikowane mechanicznie i raczej dla osób, które będę o nie dbać, konserwować. Spalają bardzo dobrze, popiół jest ok, ale to zbyt dużo części ruchomych w strefie spalania. Nie mogę się do nich całkowicie przekonać. Uważam,że lepszym substytutem może być ten palnik skośny - czas pokaże.

- typowe palniki fajkowe na sam ekogroszek, tutaj podobnie widzę jako substytut ten palnik skośny, to fajne wypośrodkowanie typowej fajki czy możliwości obrotówki. Jest głębokie palenisko, odpowiedni wymiar głowicy, inny kąt wejścia paliwa pozwala na stosowanie miałów węglowych czy nieco słabszych groszków.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 18 cze 2012, 15:14

Z producentów oczywiście obok Sekom i Skam-P Premium uważam, że dobre kotły to m.in wybrane wyroby Hef-a, Sas-a, Tilgnera, Simaru, Konstalu, Skametu, Grobelnego, ostatnia konstrukcja Ogniwo OE+, wybrane propozycje Galmetu. Bardzo ciekawy jest też kociołek Sztoker, szczególnie ostatnio wypuszczony Sztoker-mini.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: karoka65 » 18 cze 2012, 16:56

No zapomniałeś kolego wspomnieć o RBR-Ekouniwersal a umieściłbym go bardzo wysoko na tej liście i myślę że dużo wyżej niż niektóre przez ciebie wymienione.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: karoka65 » 18 cze 2012, 16:57

No zapomniałeś kolego wspomnieć o RBR-Ekouniwersal a umieściłbym go bardzo wysoko na tej liście i myślę że dużo wyżej niż niektóre przez ciebie wymienione.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: karoka65 » 18 cze 2012, 16:58

No zapomniałeś kolego wspomnieć o RBR-Ekouniwersal a umieściłbym go bardzo wysoko na tej liście i myślę że dużo wyżej niż niektóre przez ciebie wymienione.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 168 gości

Gotowe projekty domów