Deski tarasowe z modrzewia

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Deski tarasowe z modrzewia

autor: Redakcja » 25 lip 2011, 20:20

Przydomowy taras powinien charakteryzować się nie tylko pięknym wyglądem, ale przede wszystkim solidnością wykonania... Przeczytaj temat >>
Redakcja

karolo1910
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:15
Deski tarasowe z modrzewia

autor: karolo1910 » 25 lip 2011, 20:20

ciekawe osdoby do ogrodu:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

KomplexMarket
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: KomplexMarket » 10 maja 2012, 11:57

Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości deskami wykonanymi z modrzewia zapraszamy do nas Oferujemy różne grubości i długości desek modrzewiowych i nie tylko.
SERDECZENIE ZAPRASZAMY![/url]

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: romuald » 10 maja 2012, 12:58

Ja akurat brałem modrzewiowe w Andrewex, bo impregnują ciśnieniowo, ale co do zasady to zgadzam się, że dechy na taras lepsze niż wszystko inne. Nawet sosnowe.

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: yaska » 11 maja 2012, 8:18

Sosna wcale nie jest taka zła. W krajach skandynawskich często się ją stosuje, a klimat mają tam o wiele bardziej surowy niż u nas.

slawek0734
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2012, 9:03
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: slawek0734 » 22 maja 2012, 9:29

Przestałem się zachwycać drewnem, od kiedy odkryłem kompozyt. Mam go u siebie na tarasie, polecam też znajomym. Wyglądem przypomina drewno, a nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji. Nie lubię sobie utrudniać życia, dlatego wybrałem deskę tarasową z kompozytu drewnianego. Nie tracę czasu na impregnację i czyszczenie.

lerek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2011, 20:25
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: lerek » 31 maja 2012, 21:48

Mi nikt nie powie że jest coś lepszego na taras niż deski. Zdecydowanie modrzew jest najlepszym materiałem na coś takiego. No i oczywiście muszą to być deski ryflowane bo wtedy nie pochłania tak wilgoci. Jak głoszą opinie w necie to podobno andrewex w tej dziedzinie jest najlepszy.

dombal.com.pl
1 - ostrzeżenie!
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2012, 11:29
Kontaktowanie:
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: dombal.com.pl » 12 wrz 2012, 9:52

Zdecydowanie polecam Modrzew syberyjski jako materiał na taras. Łączy on w sobie wytrzymałość, piękno i rozsądna cenę.
Firma Dombal działa na rynku od 1996 roku. Od lat zajmujemy się sprzedażą elewacji, tarasów, zabawek ogrodowych, donic drewnianych i altan.

kaleibska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2013, 10:18

autor: kaleibska » 04 kwie 2013, 10:21

Zgadzam się, że deski to najprzyjemniejszy materiał na tarasy. Oczywiście najczęściej polecany jest modrzew syberyjski. Jednak są jeszcze lepsze deski, które posiadają nawet 15-letnią gwarancję (niszczenie z podowu wilgoci). Polecam deski DAUERHOLZ - http://www.progresja.pl/tarasy/drewno-dauerholz

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: przemasboss » 14 kwie 2013, 19:34

Jak podłoga na taras to tylko z drewna. Na rynku jest szeroki asortyment tego tworzywa nadającego się na deski tarasowe. Ale mi się wydaję że z modrzewia syberyjskiego to elegancko by się taras prezentował

bakar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Opole
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: bakar » 28 maja 2013, 13:35

Ja akurat brałem modrzewiowe w Andrewex, bo impregnują ciśnieniowo, ale co do zasady to zgadzam się, że dechy na taras lepsze niż wszystko inne. Nawet sosnowe.


tak jak już pisał Romuald - impregnacja ciśnieniowa to podstawa.

Pozwoli uchronić się przed późniejszymi zabiegami konserwującymi. Zaimpregnowane ciśnieniowe deski łatwiej utrzymać. Niestety większość dostępnych na rynku desek nie jest tak impregnowana i lepiej pytać producenta / sprzedawcę. Z reguły malują powierzchniowo, jeśli dodatkowo drewno jest mokre impregnat taki nie wchłonie się wystarczająco, co obniża trwałość.

Wniosek: dobre deski impregnowane ciśnieniowo, najlepiej suszone wcześniej.
Wniosek2: lepiej trochę dołożyć do dobrej jakości drewna z certyfikatem niż potem żałować. Za skąpstwo płaci się 2 razy.

Mattias
Aktywny
Aktywny
Posty: 273
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:10
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: Mattias » 16 lip 2013, 19:38

Pewnie że nie ma jak drewniany taras

Merlin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:56
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: Merlin » 17 lip 2013, 11:11

Z tego co się orientuję to sprzedawane w Andrewexie deski sosnowe także są impregnowane ciśnieniowo (dobrej jakośc).
Wszystko zależy od przeznaczenia tarasu, bo nie zawsze opłaca się duży wydatek na taras. Zwłaszcza jeżeli jest zadaszony.
Zresztą od tego są konsultanci w sklepie by doradzić.

Mattias
Aktywny
Aktywny
Posty: 273
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:10
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: Mattias » 18 lip 2013, 19:12

Przede wszystkim zaczerpnijmy porady fachowca, oczywiście nie przesadzajmy z wydatkami na taras ale też nie ograniczajmy bardzo budżetu bo to ma być na lata

łoszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2013, 15:47
Re: Deski tarasowe z modrzewia

autor: łoszy » 19 lip 2013, 9:23

jest tyle firm ze oglupiec mozna.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów