łóźko wodne

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mrw111
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 13 gru 2010, 19:23
Re: łóźko wodne

autor: mrw111 » 27 gru 2010, 13:16

Materace wodne są przeznaczone dla typowych leniuszków, którzy się wyłożą i poczują się jak bossy :P

krzysiek_sap
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:33
Re: łóźko wodne

autor: krzysiek_sap » 28 gru 2010, 15:47

ja też wole "twardy grunt" pod plecami tymbardziej że do igraszek podobno nie za wygodne

mrw111
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 13 gru 2010, 19:23
Re: łóźko wodne

autor: mrw111 » 19 lut 2011, 12:47

No tak, ale te Materace wodne są przeznaczone dla osób, które chcą odpocząć, a nie myślą jeszcze o igraszkach :) Jeśli chcesz się zabawiać w nocy to wiadomo, że twardszy materac lepszy :P

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: łóźko wodne

autor: Tomasz75 » 25 lut 2011, 10:16

:shock: Ja tam nie lubię łóżek wodnych. Zdecydowanie wolę twardy materac:)

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: łóźko wodne

autor: Tomasz75 » 25 lut 2011, 10:17

:shock: Ja tam nie lubię łóżek wodnych. Zdecydowanie wolę twardy materac:)

zafarbowana
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:49
Re: łóźko wodne

autor: zafarbowana » 07 mar 2011, 15:59

Ja bym się nie zdecydowała na zakup łóżka wodnego, bo nie wydaje mi się jakoś żeby spanie na takim łóżku na dłuższą metę było odpowiednie dla moich pleców.

kalciawlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Re: łóźko wodne

autor: kalciawlo » 08 mar 2011, 15:12

Łóżka wodne sa bardzo wygodne ale jesli mamy na mysli lozka z wieloma komorami. Takie lozka zapewniaja najlepsze dopasowanie do naszego ciala i rozlozenie nacisku w efekcie czujemy jakbysmy wisieli w powietrzu. Oczywiscie sa to lozka do odpoczynku a nie do milosnych uniesien. ;-)
Takie lozka czesto sa stosowane w opiece nad osobami obloznie chorymi wlasnie ze wzgledu na doskonale rozlozenie ciezaru i w efekcie brak odlezyn w wyniku dlugotrwalego lezenia w jednej pozycji.
Mitem jest ze twardy materac jest zdrowy. Doprowadza przez lata do wad postawy, przykurczow bo nasze cialo musi dopasowac sie do prawie plaskiej powierzchni a po rozluznieniu miesni pozostaje w nienaturalnej pozycji.
Oczywiscie lozko z 1 czy 2 komorami to tylko gadget a nie lozko i choroby morskiej nabawic sie mozna ;)
Pozdrawiam Kalcia

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: łóźko wodne

autor: Markiz_de_zet » 12 mar 2011, 20:17

ja się nie mogę przekonać do łózka wodnego. po prostu to chyba nie dla mnie. próbowałem spać na wakacjach na takim łóżku i jakoś nie czuję się dobrze. po prostu mi taki typ spania nie odpowiada. znam ludzi, którzy jak juz kupili to się odzwyczaić nie mogą. ale to chyba wyjątki.

kalciawlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Re: łóźko wodne

autor: kalciawlo » 13 mar 2011, 16:12

Tak jak juz pisalem wczesniej, łóżko wodne to powiedzenie nazbyt ogolne. To tak jakby powiedziec : łóżko z materacem . To nam nic nie mowi. Wazna jest konstrukcja materaca wodnego. NA jednym bedzie sie spalo bajecznie a na innym mozemy sie bardziej powyglupiac niz wypocząć.
Jesli myslisz o takim lozku to najlepiej isc do dystrybutora i polozyc sie na roznych materacach o roznej konstrukcji przegród
Pozdrawiam Kalcia

erwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:11
Re: łóźko wodne

autor: erwin » 29 maja 2012, 19:44

Jak by nie był skonstruowany, to zawsze będzie dość sprężysty, jeśli ktoś się w nocy lubi kręcić, to raczej nie będzie to dobry pomysł. Ja tam może i bym się skusił, ale małżonka mogłaby się w nocy zrobić niebezpieczna....
Preferuje zdecydowanie twardsze i mniej sprężyste podłoże. Sam śpię na nakładce termoelastycznej, i to wszystkim polecam.
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,k ... zna,prod,0

kasik988
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2012, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Re: łóźko wodne

autor: kasik988 » 20 cze 2012, 11:00

Ja miałam okazję kiedyś wypróbować łóżko wodne i ogólnie nie polecam, po paru nocach bardzo bolały mnie plecy i nie mogłam sobie znalezc dobrej pozycji. U niektórych może sie sprawdzi bo każdy ma inne ciało inaczej czuje... Ale jeżeli o mnie chodzi to dobry gadżet ale tylko na chwilę... Wypróbujcie sami :)

stoltap2
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontaktowanie:
Re: łóźko wodne

autor: stoltap2 » 20 cze 2012, 16:54

Witam
Zacznę od tego że wygoda jest kwestią indywidualną, i dla niektórych łóżko wodne będzie wygodne a dla niektórych nie.. natomiast łóżko wodne jest specyficznie i faktycznie ze względów anatomii naszego ciała dla większości dobre tylko na chwilę :wink: Proponowałbym skupić się na poszukiwania dobrego materaca z system sprężyn kieszeniowych z przekładką lateksową i strefami komfortu. System polega ten na tym iż każda sprężyna zapakowana jest oddzielnie w tak zwane kieszenie i pracuje indywidualnie w miejscu gdzie obecnie używany jest materac a nie jak w przypadku starszego systemu sprężyn (bonel) gdzie pracuje cały materac gdyż są one połączone. Strefy komfortu składają się ze sprężyn o różnej twardości w zależności od miejsca (głowa, odcinek lędźwiowy itp.) gwarantuje nam to odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu. Natomiast przekładka lateksowa gwarantuje wyższą sprężystości od zwykłej pianki.... ufff to chyba ogólnikowo tyle.... W razie pytań zapraszam na www.meblo-maniak.pl :D

wow12
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:37
Re: łóźko wodne

autor: wow12 » 26 cze 2012, 14:12

ja kupiłam TU www.lozkawodne24.eu. najtaniej, niemecki producent, solidne, ja jestem zadowolona i mogę polecić!

wow12
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:37
Re: łóźko wodne

autor: wow12 » 26 cze 2012, 14:13

ja kupiłam TU www.lozkawodne24.eu. najtaniej, niemecki producent, solidne, ja jestem zadowolona i mogę polecić!

stoltap2
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontaktowanie:
Re: łóźko wodne

autor: stoltap2 » 26 cze 2012, 14:49

Witam
Za namową przeczytałem na w/w stronie tkzw. "zalety materaca wodnego"..... i szczerze to kompletne bzdury!!! cytuję:" Niezaprzeczalną zaletą materacy wodnych jest wyjątkowe dopasowanie materaca wodnego do budowy ciała człowieka, co odciąża kręgosłup i mięśnie."..."Optymalnie podpiera on kręgosłup i pozwala mięśniom pleców w pełni się zrelaksować. Ułożenie ciała jest wtedy podobne do pozycji stojącej, która zdaniem ortopedów jest najzdrowsza." Przede wszystkim materac wodny to obieg zamknięty więc jeżeli naciśniemy go z jednej strony to woda ta musi przejść w inne miejsce!... dodam że jest to ciecz więc nigdy nie będzie stabilna i wiecznie będzie zmieniać swoje miejsce, co podczas snu dla kręgosłupa nie jest zdrowe, gdyż przeciętnie zmieniamy pozycję gdy śpimy jakieś 20-25 razy!!! Nie jest to wygodne gdy np. jest różnica ciężaru partnerów, Gdy jedna osoba będzie przekręcać się podczas snu druga na pewno to odczuje. Chyba że się mylę...? 8)


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów